Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el a szülöktől?

Hogyan költözzek el a szülöktől?

Figyelt kérdés

Kiskorunk óta pamellakásban lakunk egy 54 nm 1+2 félszobás lakásban. Van egy nővérem aki 30 éves én meg meg 27 éves én fiú vagyok. Tehát 4 felnőttnek nagyon kicsi és mivel nincs saját légtere nagyon senkinek megy mindennap a veszekedés. Én szeretnék elköltözni mivel a nővérem nem hajlandó saját alérletbe de 160 ezer forintba kerül. Viszont a fizetésem nettó 220 ezer Ft. És csakúgy tudnék elköltözni hogyha a szülők nekem fizetnének havi 60-70 ezer forintot albérletre hogy én is kijöjjek úgy. Viszont a szülők semmit nem fizetnek és igy meg elég nehéz az elköltözés.

Mindenhez sajnos pénz kell. A pénz oldaná meg a helyzetet mindenkinek. kár nagyobb ház vásárlásra akár az hogy veszek vagy bérelek meg a tesóm is saját lakást. Panel lakás enegm teljesen tönkretett. Amikor kicsi voltam akkor is már kics volt hát még most. Egy 10 nm szobában élek úgy egy 22 éve.

27/f


2021. dec. 19. 13:28
 121/160 anonim ***** válasza:
100%

"Külföldre én is gondoltam de nekem nincs kint ismerősöm és úgy meg nem éri meg. "


Apádnak volt? Ja, te csak mástól vársz el és mást vonsz felelősségre. Magadat nem. Te a legkisebb kellemetlenséget sem akarod vállalni és tenni sem akarsz semmit.

2021. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/160 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy apádnak se volt külföldön ismerőse, és azért nem érte meg neki kimenni :-D És így történt, hogy neked emiatt nem lett lakásod :-D
2021. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/160 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te már elkezdtél gyűjteni hogy majd lakást vehess a gyerekednek? Mert ha nem ritka trágya apa leszel.
2021. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/160 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön vagyok, fizetek szállást, nem ismerős nyakán csövezek… egy új építésű, modern lakást bérelek. Mellette utazok ahova jól esik, megveszem ami megtetszik, tehát nem takarékoskodok túlzottan. És ennek ellenére másfél év alatt lett átszámítva 5M Ft-om félretéve. Ennyit arról, hogy nem éri meg a külföld.

Amúgy sok munkáltató biztosít szállást, van ahol még étkezést is.

2021. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/160 anonim ***** válasza:
100%
Aztán szerinted ha lenne kint ismerősöd, akkor ingyen lakhatnál nála?
2021. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/160 A kérdező kommentje:
125-ös: Nem lakhatnék, de nem is lenne 300 ezer Ft 1 szobás külföldön. Meg az sem mindegy milyen szakmával megy ki az ember. Nyilván az orvosok meg mérnökök kint megvannak fizetve és érdemes is ezekkel kimenni.
2021. dec. 22. 18:06
 127/160 anonim ***** válasza:
100%

126: mitől lenne olcsóbb?


Nagyon jól keresed a kifogásokat, de akkor mondjuk ki: a világon mindenkinek jobbak az esélyei az önálló életre, mint neked!

2021. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/160 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy orvos, mérnök. Mások is elmentek külföldre, lásd néhány hozzászólással előttem a kamionos történet. Ott még lakást se kell bérelni.

Mint előttem írták, több helyen adnak szállást is.

De:

Munkát találnál Pesten is, pl árufeltöltőként. Jobban fizetne, megmaradna az autóba fordított pénzed, meglenne egy kis lakás bérleti díja.

2021. dec. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/160 anonim ***** válasza:
100%
Gyári munkások is jobban élnek Németországban, mint te itthon. Még úgy is, hogy normális albérletet fizetnek. Nevetséges, hogy fogalmad sincs, mondja is neked több ember, akinek van, de kifogás kifogás hátán jön tőled, mert neked csak annyi a bajod, hogy egy lusta gyökér vagy.
2021. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/160 anonim ***** válasza:
100%

92. hozzászólásodra.

Céget nyitnál, dolgoztatnál. Mi lenne, ha te dolgoztál? Itthon, külföldön, gyárban, boltban, alkalmazottként. Nem csak a Pepco létezik. De úgy néz ki, az neked kényelmes.


Ja, a cégalapításhoz pénz kell. Az se úgy van, hogy jövő hónaptól lesz egy cégem

2021. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!