Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy gyereket...

Megbántad, hogy gyereket vállaltál? Ha újra kezdhetnéd is így tennél?

Figyelt kérdés

Szerintem a mai fiatalok többsége ebben a dilemmában van, hogy egyáltalán vállaljanak-e gyereket vagy jobb saját magunknak élni, egy ‘gonddal’ kevesebbel.

Akiknek már van, ők tudták, hogy tényleg azt akarják és így teljes az életük?


2021. dec. 19. 12:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/138 anonim ***** válasza:
90%
Régebben mégis majdnem mindenki tudott építkezni, ma ez igencsak zsebbenyúlós történet. Aztán meg hiába a falusi csok, az emberek valamiért nem igyekeznek tömegével falura menni lakni, pláne nem zsákfaluba, hiába olcsóbbak az árak. Nem azt mondom, hogy senki sem, de többségükben nem. Nulla munkalehetőségre nem lehet építkezni, családot alapítani.
2021. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/138 anonim ***** válasza:
94%

Aki megbánta, az úgysem fogja leírni, mert lepontozzák. Pedig szerintem értékelendő, ha valaki őszinte és biztos vagyok benne, hogy a szülők nagy része a gyerek első pár évében sokszor sírva menekülne. Mert nehéz.


Nekem még nincs gyerekem, de van most egy kiskutyám és itt jövök rá, hogy lehet nekem nem való gyerek, mert még a kutyához sincs sok türelmem, mikor századszorra kell rászólni, mikor nem fogad szót, vagy mikor hisztizik, akaratoskodik, ez gyereknél mégrosszabb és bennem úgy felmegy ilyenkor a pumpa, hogy simán elborul az agyam és olyasmit teszek, amit aztán nagyon megbánok (mármint pl. rácsapok a seggére, pedig én nem akarok erőszakot alkalmazni semmilyen mértékben). Nem tudom, hogy az a pár boldog pillanat a gyerekkel megéri-e a sok lemondást, a sok hisztit, a sok nehézséget. Kegyetlen sok türelem kell egy gyerekhez.

2021. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/138 anonim ***** válasza:
7%
31. Jól írod, MAJDNEM mindenki. Tehát akkor is volt aki, vagy albérletben kezdte, vagy falun vett egy öreg házat, és kicsinyenként felújította.
2021. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/138 anonim ***** válasza:
82%

9-es!

20 ezres kisvárosunkban is ugyanannyi, mint Pesten, megsúgom (Dunántúl).

2021. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/138 anonim ***** válasza:
39%
Falun öreghàz és a vàlyogputri blues folytatódik...
2021. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/138 anonim ***** válasza:
90%
Az élet lényege nem a fejlődés? Azért vállaljon valaki gyereket szar körülmények közé, mert a szülei is ezt tették? Akkor menjünk vissza a természetbe, kinek kell tiszta víz meg áram meg egyéb úri huncutságok.
2021. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/138 anonim ***** válasza:
26%
9. Úgy tudom régen is adtak húsz évre hitelt
2021. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/138 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy van az "I regret having children" nevű fb csoport, ott lehet olvasni megbánásokat.
2021. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/138 anonim ***** válasza:
94%

Nah igen … a régi viszonyok. A bolti eladó nagyim és a MÁV dolgozó papóm saját házat építettek , nyaralojuk volt , oké egy kis házikó tóparton, volt autójuk is. Minden nyáron nyaralás. Létbiztonság és jó élet volt így mertek 2 gyereket vállalni.Ma egy bolti eladó es egy vasúti pályakarbantartó munkás örül ha kifizeti az albérletét és megél.

Nyaralások vagy épp egy kis tóparti nyaraló álom marad. Ilyen helyzetben vállaljon egy fiatal 2 gyereket ??? A szeretném megvan, de mi ketten nemtudunk iylen jó életszínvonalat elérni pedig pàrom diplomás, nekem több szakmám és felsőfokú végzettségem van. Mégsem megy úgy mint régen két egyszerű, fizikai dolgozó embernek.

2021. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/138 Miss Endzsi ***** válasza:
94%
Nem akarok 30 felett szülni, évek mire le tudjuk szigetelni az egész házat, jelenleg nem tudnék etetni még egy embert egészségesen. 24 vagyok.
2021. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!