Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy gyereket...

Megbántad, hogy gyereket vállaltál? Ha újra kezdhetnéd is így tennél?

Figyelt kérdés

Szerintem a mai fiatalok többsége ebben a dilemmában van, hogy egyáltalán vállaljanak-e gyereket vagy jobb saját magunknak élni, egy ‘gonddal’ kevesebbel.

Akiknek már van, ők tudták, hogy tényleg azt akarják és így teljes az életük?


2021. dec. 19. 12:27
 81/138 anonim ***** válasza:
95%

"De tudsz, mert mi van ha ha egy olyan embert hozol világra, aki majd egy létező problémára próbál megoldást találni, amivel aztán hülyére keresi magát és nem lesz lakásgondja."


De aki nem létezik, azzal szemben semmit nem lehet csinálni. Nem hiszem el, hogy az az alapgondolat nincs meg, hogy a nemlétező emberek nem léteznek.


Másrészt, rohadt kicsi az esélye, hogy Elon Musk-ot szülöd meg, de akkor szülj te annyit, hogy sikerüljön egy géniusz is. Ne máson kérd számon.

2021. dec. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/138 anonim ***** válasza:
7%

"Másrészt, rohadt kicsi az esélye, hogy Elon Musk-ot szülöd meg,"


Igen, valóban kicsi, másrészről ő még mindig rájöhet, hogy az ősei azért nem jutottak egyről a kettőre, mert valamit rosszul szerveztek az életük folyamán.

"de akkor szülj te annyit, hogy sikerüljön egy géniusz is. Ne máson kérd számon."


Ez két okból sem lehetséges: 1. Nem vagyok nő! 2. Önhibámon kívüli okokból nem alakult úgy az életem hogy családom lehessen

2021. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/138 anonim ***** válasza:
94%
És ezt másokon vered le?
2021. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/138 anonim ***** válasza:
8%
Természetesen nem! Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem feltétlenül lenne rossz élete a jövő generációjának ha okosan élnék a mindennapjaikat. Szóval szerintem butaság csak ezért lemondani a gyermekvállalásról. Ami tény hogy nem olcsó és jár némi áldozattal.
2021. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/138 anonim ***** válasza:
98%
Pontosan, és mindenki érzi, hogy megéri-e az áldozat. És a jövő generációja az, aki él.
2021. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/138 anonim ***** válasza:
100%

Jó pofa dolog, amikor pont egy pasi osztja itt az észt, aki a büdös életben soha nem fogja megtudni milyen kihordani és megszülni egy gyereket, milyen amikor az első években 0-24-ben mást sem csinálsz csak etetsz-pelenkát cserélsz-altatsz, folyamatosan éjszakázol és még lehetne sorolni. Ahogy azt sem fogja megtudni, hogy milyen az amikor apuci megunja a családosdit, anyuka meg maradt egyedül a gyerekkel és oldjon meg mindent, ahogy akar. Lehet itt szépíteni, de a gyerekvállalás akkor is a nőknek a sokkal nagyobb szívás, nem a pasiknak!


Amúgy is ez az emberek legbensőbb magánügye, az adott páron ez senki másra nem tartozik, nem kell mindenkinek gyereket vállalnia. Manapság már egyre többen vannak, akik nem terveznek gyereket, mert nem szeretik őket, nem akarnak, nem vágynak rá, szeretik a meglévő életüket stb stb. Ő döntésük, senkinek semmi köze hozzá.

2021. dec. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/138 anonim ***** válasza:
22%
Tehát akkor a fogamzásgátlás hiányát leszámítva, a (déd/nagy)szüleink még buták is voltak mert nem vették számításba, hogy egy kisbabával sokat kell foglalkozni, plusz a férjük is bármikor rájuk unhat?
2021. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/138 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem fogom soha megérteni, hogy X embert miért zavar, ha Y-nak, Z-nek, nincs gyereke. Konkrétan mi a baja? Mert engem nem zavar, kinek van gyereke.


Ha most becsukom a szemem, és elkézpelek egy embert, akinek nincs gyereke, majd elképzelem, hogy van, az én életemben semmi nem változik. Számomra ezért ez érthetetlen.

2021. dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/138 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem értem én sem. Plusz azt látom, az a tendencia, hogy akinek van gyereke előszeretettel degradálja jobban azt, akinek nincs. Belekotnyeleskednek, probalnak erveket talalni, hogy milyen szipiszupi dolog ez...
2021. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/138 anonim ***** válasza:
100%
A dédszüleink idejében egy férfi nem merte azt megtenni, hogy lelép, mert mégis büdös a családosdi, mellesleg az akkori házasságokat, kapcsolatokat, családokat vagyis pontosabban a társadalmat nem lehet összehasonlítani a maival. Amúgy lehet, hogy szültek 6-ot is, de sokszor nem nőttek fel ám annyian végül. Igen magas volt a gyermekhalálozás.
2021. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!