Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy gyereket...

Megbántad, hogy gyereket vállaltál? Ha újra kezdhetnéd is így tennél?

Figyelt kérdés

Szerintem a mai fiatalok többsége ebben a dilemmában van, hogy egyáltalán vállaljanak-e gyereket vagy jobb saját magunknak élni, egy ‘gonddal’ kevesebbel.

Akiknek már van, ők tudták, hogy tényleg azt akarják és így teljes az életük?


2021. dec. 19. 12:27
 111/138 anonim ***** válasza:
78%
Jaj 109, annyira egyszerű vagy, mint a faék. :)
2021. dec. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/138 anonim ***** válasza:
90%

#103


Nem,nem halunk,sőt túl sokan vagyunk.

Van egy réteg,aki munka nélkül éli világát,a felső X%.

Nekik jó ez a rendszer,hogy minél többen vagyunk,annál több embert tudnak kihasználni.


Nem kommunizmusban élünk,ahol a társadalom mindent ad neked,cserébe elvár.

Gyakorlatilag az ember csak magára számíthat.

Na,már most innentől senkinek semmi köze hozzá ki hogyan éli,vagy hogyan éli túl az életet!

2021. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/138 anonim ***** válasza:
11%

"Ugyan kinek akarná?A szomszédnak?"


Ez egy kicsit úgy jön le, mintha azért sem akarná továbbadni, mert ugyan élvezi pl. a fogyasztói társadalom hasznát, de mégsem ért egyet működésével és így szeretné megszakítani.


"Ha meg valamit hagyni szeretnék valakire,ha már nem leszek,akkor hagyhatom bármilyen alapítványra,amelyik szimpatikus."


Igen, elsőre szimpatikusnak tűnhet, de halottunk már olyat hogy nem arra ment a pénz amire szántad.

2021. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/138 anonim ***** válasza:
23%

"Nem,nem halunk,sőt túl sokan vagyunk.


Van egy réteg,aki munka nélkül éli világát,a felső X%.


Nekik jó ez a rendszer,hogy minél többen vagyunk,annál több embert tudnak kihasználni."


Szerintem ez inkább Kína, aki ha akarna, úgy eltaposna minket mint a legyet.

2021. dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/138 anonim ***** válasza:
84%
Még mindig nem sikerült egyetlen egyszer sem bármilyen értelmes választ adni arra, hogy mi a búbánat közöd van más magánéletéhez. Hogy jössz ahhoz, hogy bárkit elszámoltass a saját életét és döntéseit illetően? Miért akarod a saját véleményed és képzelgéseidet másokra erőltetni?! Úgy sem fog sikerülni, ha megfeszülsz sem. Miért is nem foglalkozol a saját életeddel? Ennyire unalmas, hogy anonim oldalon idegenek méhében, döntéseiben és életében kell könyékig turkálnod? Felőlem aztán gyártsál annyi kölköt, amennyi a csövön kifér, senkit nem érdekel. Mi sem állunk neki papolni arról, hogy minek (ennyi) gyerek, akkor engedtessék már meg hogy a másik is eldönthesse ezt szabadon, anélkül hogy bárki belepofázna és számon kérné meg minősítené.
2021. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/138 anonim ***** válasza:
85%

#113


Én beleszülettem a fogyasztói társadalomban,nem én döntöttem róla.

Hogy én szeretném-e,hogy valaki ebbe szülessen,arról már dönthetek.


Nem,nekem nem tetszik a világ,amiben élünk,de egy fecske nem csinál nyarat,én egy kis porszem vagyok,ezen nem tudok változtatni.


A saját életemmel viszont azt kezdek,amit akarok!


Aki szüli a gyerekeket halomra,azt sem érdekli a túlnépesedés.

2021. dec. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/138 anonim ***** válasza:
77%

"De bizony hogy az előbbi is önzés, hiszen egyik esetben sem nem akarod hogy az utódod már ne élvezze általad megteremtett életszínvonal későbbi hasznát."


De nem az, mert nincs utód, te eszetlen.

2021. dec. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/138 anonim ***** válasza:
11%
Az a kérdés, hogy aki vállalt megbánta-e. Minek írogat, akinek nincs gyereke?!
2021. dec. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/138 anonim ***** válasza:
80%
Engem amúgy nem érdekel, ha azt mondják, önző vagyok, mert nem adok a tesómnak, szomszédnak, csövesnek, mert ezer rosszabb dolog van az önzésnél; de amikor nemlétező személyekkel szemben jön fel ez, az erősen ezotéria kategória, ostobákkal meg nem lehet vitatkozni.
2021. dec. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/138 anonim ***** válasza:
86%
Ja, az a kérdés és véletlenül sem az, hogy mi a véleményed arról, aki nem tudatosan nem vállal! Akkor minek írogatja egyik-másik megállás nélkül, hogy a gyerektelenek milyen önzőek?! Ő szólítja meg ezzel a másik "tábort", aztán csodálkozik, ha a másik se hagyja szó nélkül.
2021. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!