Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy gyereket...

Megbántad, hogy gyereket vállaltál? Ha újra kezdhetnéd is így tennél?

Figyelt kérdés

Szerintem a mai fiatalok többsége ebben a dilemmában van, hogy egyáltalán vállaljanak-e gyereket vagy jobb saját magunknak élni, egy ‘gonddal’ kevesebbel.

Akiknek már van, ők tudták, hogy tényleg azt akarják és így teljes az életük?


2021. dec. 19. 12:27
 121/138 anonim ***** válasza:
17%
115. Természetesen semmi közöm hozzá hogy ki mit kezd a méhével. Csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy egy gyerek elsősorban nem pénz, hanem érzelmi kérdés kellene hogy legyen Szóval nekem tökéletesen megfelel az a válasz hogy valaki nincs rá lelkileg felkészülve.
2021. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/138 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak simán nem akar. Érzelmileg. Soha nem lesz "kész", akármit is jelentsen ez.
2021. dec. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/138 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig a gyerekvállalásnál az egyik legkritikusabb kérdés pont, hogy a pénz. Ugyanis felnevelni egy gyermeket irdatlan mennyiségű pénzbe kerül, szeretettel nem fizeted be a számlákat, nem veszel ruhát, nem veszel ételt és még sorolhatnám reggelig. Egy dolog, hogy érzelmileg elvileg készen állsz rá, ha nincs hozzá meg a megfelelő anyagi helyzet, akkor bizony óriási felelőtlenség és önzőség mégis vállalni, mert hát te akarsz.


Nem is akar mindenki lelkileg felkészült lenni egy gyerekre, mert sokan nem is akarnak egyáltalán gyereket. Nem kell ezt tovább ragozni meg köríteni. Nem akar, nem vágyik rá, pont. Akkor se, ha anyagilag 10-et is megengedhetne meg akkor se ha "lelkileg felkészült" rá.

2021. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/138 anonim ***** válasza:
0%
117 De miért nincs utód? Mert nem neki szánod az örökségedet, ez ilyen egyszerű!
2021. dec. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/138 anonim ***** válasza:
8%
123. Persze hogy kell pénz, de nem kell rögtön mindenkinek külön szoba!
2021. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/138 anonim ***** válasza:
89%
125. De kell a különszoba. A múltszázadi "romantika" hogy 1 szobában aludtak 6-an már csak a putrikban szokás. Nekem pl. sokáig nem volt külön szobám. Ikertesómmal osztoztam és hiába jó a kPcsolatunk később nagyon nehéz volt az életünk. Pl. a tanulás, na meg amikor lett pasink stb. Szerintem a normális neveléshez hozzátartozik a gyerek saját kis helye, ahol lehet egyedül, elvonulhat. Vagyis igenis legyen különszobája mindegyiknek.
2021. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/138 anonim ***** válasza:
86%

Jó ég 124, te magadtól vagy ennyire khm... butus vagy segítenek közben? Valami korlátolja az információáramlást nálad? Hogy sikerült összehozni, hogy azért nem vállal XY gyereket, mert másnak szánja az "örökségét"?? Te most teljesen komolyan azt képzeled, hogy valaki csak és kizárólag azért nem vállal gyereket, mert félti az örökségét? Pff. Egyáltalán hogy jön ide az örökség?? Az ember alapból sem azért szül, hogy legyen akire hagyni az örökséget, amit egyébként nem csak egy gyerekre lehet hagyni, de látom ez magadtól még nem jutott eszedbe. Hagyhatja a testvérére (ha van), unokatesóra, bármelyik rokonra, sőt jó barátra, de írták még az alapítványokat is. Hihetetlen, hogy sokadjára sem vagy képes felfogni a lényeget. Beléd tényleg kár minden szó.


"de nem kell rögtön mindenkinek külön szoba!"


És te pontosan ki is vagy, hogy megmond kinek kell külön szoba és kinek nem? Meg úgy általánosságban azt, hogy kinek mi kell? Neked lehet nem jelent gondot akár 3-4 gyereket is 1 szobába beleszülni, oszt' jónapot, de engedtessék már meg, hogy másnak ennél magasabb igényei legyenek a gyerekvállalás terén. Amúgy ahhoz sincs semmi közöd, ha valakinek a szobák száma is szempont e tekintetben. Egyébként szvsz igen is kell a külön szoba, hogy mindenkinek meglegyen a saját kis privát szférája, ahova nyugodtan félrevonulhat. Ez már tényleg a pofátlanság legteteje, hogy nem csak abba ugatsz bele, ha valaki tudatosan nem szül, hanem abba is, hogy ha valaki szül, mert hát minek külön szoba meg minek ez meg minek az. Szóval szerinted rendben van akár putriba, minimális pénzre szülni, mert hát a gyerekvállalás első sorban érzelmi kérdés kéne legyen? No komment.

2021. dec. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/138 anonim ***** válasza:
86%
Jaj imádom ezt. Ez olyan, mint mikor FB-n az Asszonysutyorgóban felmerül, hogy ti mennyi pénzből neveltek gyereket? És igen, 150 ezerből is lehet 2 gyereket nevelni, DE miért ez kellene, hogy legyen a perspektíva?
2021. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/138 anonim ***** válasza:
13%

Jó ég 124, te magadtól vagy ennyire khm... butus vagy segítenek közben? Valami korlátolja az információáramlást nálad? Hogy sikerült összehozni, hogy azért nem vállal XY gyereket, mert másnak szánja az "örökségét"??


"Szerintem ez az infó most pont hogy nálad ment félre. Mert pont azért szeretnék utódot, mert PONT AZT SZERETNÉM HOGY Ő VIGYE TOVÁBB AZ ÖRÖKSÉGEM, nem pedig az állam.És te pontosan ki is vagy, hogy megmond kinek kell külön szoba és kinek nem? Meg úgy általánosságban azt, hogy kinek mi kell? Neked lehet nem jelent gondot akár 3-4 gyereket is 1 szobába beleszülni, oszt' jónapot"


Azért ezt sem teljesen így gondolom, mert egy, maximum két gyerekkel igenis el lehet indulni egy kisebb albérletből is. Aztán ki a lehetőségei szerint tovább tud lépni.

2021. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/138 anonim ***** válasza:
88%

Én introvertált vagyok,és igen is,megbolondultam volna,ha még külön szobám sem lett volna.


Amikor gyereket voltam,arról álmodoztam,de jó lesz,ha felnőtt leszek,és nem lesz családom,hanem egyedül élhetek majd egy lakásban!

Nekem nem hiányzik senki.

És,ha fizetnének 1 milliárdot,akkor sem vállalnék gyereket,mert nem kell!

2021. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!