Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy gyereket...

Megbántad, hogy gyereket vállaltál? Ha újra kezdhetnéd is így tennél?

Figyelt kérdés

Szerintem a mai fiatalok többsége ebben a dilemmában van, hogy egyáltalán vállaljanak-e gyereket vagy jobb saját magunknak élni, egy ‘gonddal’ kevesebbel.

Akiknek már van, ők tudták, hogy tényleg azt akarják és így teljes az életük?


2021. dec. 19. 12:27
 91/138 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és akkor a nőknek még nem volt sok választásuk. Szinte nem is tanulhattak, nem voltak jogaik stb. Ma már szerencsére ez nem így van. Szabadon mehetünk vagy nem mehetünk férjhez, eldönthetjük, hogy szülünk-e vagy nem, ha igen mennyit, nem muszáj egy magadfajta hímsovival beérni, tanulhatunk, dolgozhatunk és lehet fizetésünk stb. Persze sok férfit ez annyira zavar, hogy az egyenjogúsággal úgy gondolják, hogy akkor kibújnak a felelősségvállalás alól, oldjál meg a nők, ha már hüphüp, nem cselédjeik a pasiknak.
2021. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/138 anonim ***** válasza:
14%
Ácsi! Én olyat soha nem írtam, hogy egy mai nőnek is annyit kellene szülni mint 100 éve, erről szó sincs. Csupán csak azon csodálkozom, hogy nincs meg bennük az az ösztön, hogy valamit tovább adjanak magukból. És ugyan ez érvényes ránk férfiakra is, ha már egyszer annyira el akarjuk hagyni a családi fészket
2021. dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/138 Miss Endzsi ***** válasza:
90%
Megvan az ösztön a legtöbb esetben, csak szem előtt van tartva, hogy nem megfelelő körülmények között lemondjunk róla.
2021. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/138 anonim ***** válasza:
87%

De ez miért lenne ösztön? Ösztön a libidó.

Az, hogy "magadból tovább adj valamit", miért jelent gyereket? Ez nem önző kicsit?

2021. dec. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/138 anonim ***** válasza:
30%
94. Miért lenne önzés ha egy tulajdonságodat továbbörökíted?
2021. dec. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/138 anonim ***** válasza:
86%

Ezt itt nagyon kevesen fogják neked bevallani, mert "szégyen".


Én mondjuk eleve nem is vállalok, mert tudom, hogy nem lennék jó anya

- "próbáld meg, nem lehetsz benne biztos" - kommenteket nem kérek, mert nem akarok egy másik élőlényen kísérletezni ;)

2021. dec. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/138 anonim ***** válasza:
84%

Nem nem válalnék gyereket soha többé.Én a nyolcvanas évek végén szültem

A rendszer álltal becsapotnak éreztük magunkat

Míg az előző redszerbe lehetett számítani munkára söt büntették azt aki nem dolgozott rendszerváltás után minden bizonytalan lett.


Az átlag ember(nem diplomás)már sokan rendszerváltás után elszegényedett

Mi is nehezen éltünk Nyomorogni nem szül az ember gyereket és nem a szülei pénztárcájára apellál.

Mert a mi felelősségünk

Gyereket szülni kiváltság.Hatalmas felelősség rengeteg pénz lemondás.Ezt jól át kel gondolni

Az anyáknak főleg.

Gyerek melett dolgozni nagy kihivás.

Nem a nagymama akar gyereket. bébiszitter sem szeretne lenni ő már nyugít szeretne.Így is soknak életfogytiglan dolgozni kel.

A mai nagy támogatás is egycsapásra vége lehett egy másik kormány hatalomra kerűlése esetén!

2021. dec. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/138 anonim ***** válasza:
100%

És az miért lenne önzés, ha egyszerűen valaki nem akar "továbbörökíteni"?? Nem értem sokan miért csodálkoznak rá arra, ha valaki nem akar gyereket, de őszintén. Mi csodálkozni való van azon, hogy egy számodra idegen ember úgy éli az életét, ahogy neki a legjobb és nem úgy, ahogy mások elvárnák tőle? Lehet újdonságot mondok, de korántsem szereti mindenki a gyerekeket, van akit kifejezetten idegesít és/vagy nem vágyik rá egyetlen porcikája sem. Az ilyen embernek minek kéne gyereket vállalnia, de most tök komolyan?! Hogy eggyel több lelki sérült legyen?


Régen sem azért volt ám 5-6-7 vagy még több gyerek, mert jaj de mennyire csudi jó volt és minden nő kifejezett álma volt a halomra szülés vagy úgy általánosságban maga a szülés, hanem mert régen a nőnek a neve kb kuss volt, nem volt egyenrangú a férfiakkal, nem volt beleszólása semmibe, nem tanulhatott, nem dolgozhatott stb. Ergo nem volt választása, férjhez kellett menni és szülni, plusz a megfelelő védekezés sem állt feltétlen rendelkezésre. Szerencsére ma már számtalan fogamzásgátló eszköz létezik és a nők tökéletesen egyenlően a férfiakkal, joguk van eldönteni önállóan, hogy kívánják-e feláldozni az életük jelentős részét egy gyerek nevelésére avagy sem!

2021. dec. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/138 anonim ***** válasza:
86%
Mégis kivel szemben lenne önző,az,aki nem vállal gyereket?:)
2021. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/138 anonim ***** válasza:
10%

"És az miért lenne önzés, ha egyszerűen valaki nem akar "továbbörökíteni"??"


Jobb esetben azért önzés, mert csak magának akarja mindazokat a javakat, amiket az élet megadott neki.

2021. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!