Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy gyereket...

Megbántad, hogy gyereket vállaltál? Ha újra kezdhetnéd is így tennél?

Figyelt kérdés

Szerintem a mai fiatalok többsége ebben a dilemmában van, hogy egyáltalán vállaljanak-e gyereket vagy jobb saját magunknak élni, egy ‘gonddal’ kevesebbel.

Akiknek már van, ők tudták, hogy tényleg azt akarják és így teljes az életük?


2021. dec. 19. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/138 anonim ***** válasza:
44%
Ha újra kezdhetném többet vállalnék.
2021. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/138 anonim ***** válasza:
40%
1. Ez érdekes, mert én pont azt látom hogy manapság már egyet sem szeretnének, mert sok lemondással járna.
2021. dec. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/138 anonim ***** válasza:
39%

22 éves vagyok, 9 hónapos a kislányom. Nem bántam meg semennyire.

Tesót 1 évesen akartunk, de szerintem azzal még várunk. Nagyon örökmozgó a pici csaj :)

2021. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/138 anonim ***** válasza:
73%

2 gyerekem van. Újra vállalnám őket.

Amikor az első pici volt akkor megfordult a fejemben hogy kérem vissza a régi életemet, de ahogy nőtt, úgy múlt ez el.

2021. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/138 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk azt ne felejtsük már el, hogy a többség nem "kényelemből" nem akar, meg mert csak bulikázni szeretne. Tulajdonképpen dolgozói szegénység van, a párkapcsolatok eléggé törékenyek, rossz családi tapasztalatok, nehéz mindennapok, konkrétan felháborodnak, ha nem a munkahelyeden akarsz élni stb.
2021. dec. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/138 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező!

Én 24/f-ként megfogalmaztam magamnak pár kritériumot amik miatt én nem fogok gyereket vállalni bár nem lenne rossz, szerintem ezek közül jópár visszahúzó erő másoknál is külön-külön.:

Az egyik és legfontosabb számomra az anyagi helyzet. Lehetőségem hogyanis fogalmazzak, nincs igazán egy jól fizető állásra. A csúcs amit elérhetnék optimistább becsléseim szerint az 300k. Az már persze nem rossz de az a plafon és emellett még a másik félnek is kellene egy jobb kereset. Nekem megvan az elképzelésem milyen anyagi helyzet megteremtése után vállalnék szívesen gyereket mert tudom milyen az amikor nélkülöznie kell főleg gondolok itt arra, hogy emiatt bántanák őt ésstb.

Egy másik fontos szempont az, hogy ha esetleg értékeket adnék is át neki én magam nem vagyok tanult. Megtanítanám kultúrált életre, viselkedésre, attól függetlenül, hogy máshonnan milyen befolyások érnék őt de nehéz lenne felnéznie rám sőt és pont az iskolázottságom miatt nemigazán tudnék neki otthon segíteni a tanulásban.(erre persze megoldás lehet egy magán tanár ha olyan az anyagi helyzet.)

Mellékes szempontok a család és a barátok. Én a családommal semmilyen viszonyr vagy japcsolatot nem ápolok és nem is fogok jó okokból. Viszont nem akarnám, hogy ez is egy probléma legyen nála. Nem szeretném sem eltitkolni vagy megmagyarázni neki miért nen megyünk hozzájuk sem később magyarázkodni. Baráti, ismerősi hattér pedig nincs igazán, pedig az jó hatással lenne a gyerek szocializálódására ebbe viszont nem mennék bele, saját tapasztalat.

Ami pedig tényleg mellékes mert a világtól úgysem lehet megvédeni az pedig az, hogy milyen viszonyok uralkodnak pláne a mi országunkban. Gyűlölködés megy mindenhol mindenért. Mai eset például 2 embernek az elég ok, hogy valaki angol kifejezéseket használ vagy szavakat önmagában vagy beleépítve egy mondatba és még lehetne sorolni bőven persze ki mit lát vagy vesz észre.

Talán ennyi, én ezen szempontok alapján biztos nem vállalok gyereket ettől függetlenül mégcsak nem is érdekel ha bárki más ezekkel együtt mégis.

2021. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/138 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tudom, miért terjedt el az a hülyeség, hogy a fiatalok kényelemből nem akarnak.


Azért nem akarnak, vagy akarnak, csak nem vállalnak, mert átlagos fiatal pár még egy 2 szobás panelhoz is max. 20 év hitellel jut.

2021. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/138 anonim ***** válasza:
34%
Nem
2021. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/138 anonim ***** válasza:
12%
7-es: ekkora baromságot…csak nem Pesten kell élni.
2021. dec. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/138 anonim ***** válasza:
21%
7. A mi szüleink sem kacsalábon forgó palotában kezdték, és mégis itt vagyunk.
2021. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!