Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy gyereket...

Megbántad, hogy gyereket vállaltál? Ha újra kezdhetnéd is így tennél?

Figyelt kérdés

Szerintem a mai fiatalok többsége ebben a dilemmában van, hogy egyáltalán vállaljanak-e gyereket vagy jobb saját magunknak élni, egy ‘gonddal’ kevesebbel.

Akiknek már van, ők tudták, hogy tényleg azt akarják és így teljes az életük?


2021. dec. 19. 12:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/138 anonim ***** válasza:
82%
Igen, csak azért gyerek szempontjából kicsit lényeges körülmény az is, hogy milyen körülmények közé születik. A nincsre tényleg nem kellene vállalni, mert csak szeretetből nem lehet gyermeket nevelni.
2021. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/138 anonim ***** válasza:
26%
Azért tényleg érdekelne hogy válaszolók milyen körülmények közé születtek.
2021. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/138 anonim ***** válasza:
84%

Nem bántam meg, csak azt, hogy nem hamarabb jött össze.

Amúgy off, de érdekelne, hogy a gyerekmentesek triggerelésén kívül mire jó az, hogy kb hetente ki van írva egy-egy ilyen kérdés?

2021. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/138 anonim ***** válasza:
92%
Nem akartam gyereket, lett, bánom, ha visszamehetnék az időben nem lenne
2021. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/138 anonim ***** válasza:
88%
A születésemkor a szüleimnek (30-as éveikben) volt saját háza egy vidéki városban ugyan, de ahol mindketten el tudtak helyezkedni a szakmájukban, ahol voltak üzletek, volt óvoda és iskola, kórház stb., alap infrastruktúra és szolgáltatások. Nem kacsalábon forgó palotában laktunk, de egy négy szobás kertes házban egy átlag környéken, a testvéremmel volt külön szobánk, a szüleimnek is volt sajátjuk, bútorozottan és felszerelve minden szükséges dologgal stb., nem kellett nyomorogni. A szüleimnek szintén volt egy autója. Mindez teljesen hitelmentesen. A végzettségüknek megfelelő helyen dolgoztak, biztos munkahelyen, emberi körülmények között. Egyáltalán nem kerestek kiemelkedően (szakmunkás - de nem vállalkozóként az építőiparban stb., ami kiemelkedően jól fizet - és pedagógus), de nem jelentett problémát, hogy pl. anyukám a szülés miatt kimarad a munkából, hogy otthon maradt velem és utána vissza tudjon menni dolgozni, és a szüleim mindent meg tudtak teremteni maguknak, a testvéremnek, illetve nekem is. Nem voltunk elkényeztetve, de sosem kellett nélkülöznünk és nem csak a minimumra telt, mindig bőven volt mit enni, mindig kaptunk ajándékot ünnepekkor, évente egyszer nyaraltunk belföldön, sosem volt gond a ruha, a játék, a higiénia stb., tudták finanszírozni a tanulásunkkal járó költségeket egészen az egyetemig, általános és középiskolában is járhattunk sportolni és külön órákra, nyelvtanfolyamra stb. Mindkettőnknek, hiszen a szüleim kettő gyereket vállaltak. Szóval azt gondolom a családunk alapvetően jó körülmények között élt. Én például ilyen körülmények közé születtem, és azt gondolom ez a minimum, amit magamnak és a gyerekeimnek majd meg szeretnék adni. Viszont egészen biztosan állíthatom, hogy a jelen helyzetet tekintve nekem erre nem lesz lehetőségem soha.
2021. dec. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/138 anonim ***** válasza:
86%
Miért lett a kényelem szitokszó?
2021. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/138 anonim ***** válasza:
7%
26. Mert a mi őseink sem a kényelembe szültek minket, és még élünk. Tehát a jövőgenerációnak sem fog ártani, ha nem 4-5 szobás lakásba viszik haza a kórházból.
2021. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/138 anonim ***** válasza:
79%

#26


Mert vannak olyan ostoba emberek,akik szerint az élet lényege a szenvedés.

Az ilyen emberek bármilyen körülményre vállalnának gyereket,na persze,úgy,hogy még az állam is adjon nekik valamit,nem kizárólag önerőből.


Ha nem jó,kényelmes az élet,akkor minek élünk,minek ez a körforgás?


Aki meg képes egy megyeszékhelytől távol eső faluban házat venni,annak nem tudom mennyi esze van,de majd napi 2 órát fog utazni a munkahelyre?

Ebből fog állni az élete?


Ma nincs jövőkép.Ennyi.

Egy szűk réteg egyre gazdagodik,a többség meg viseljen el minden sz-rt,és még gyereket is vállaljon.

De kinek jó ez?

2021. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/138 anonim ***** válasza:
89%

Az én szüleim is saját családi házba vállaltak, pedig még csak huszonéves koruk közepén jártak, de kalákában besegített a család, meg akkor még volt menyasszonypénz az esküvőből, satöbbi. Pedig az anyám csak bolti eladó volt érettségivel.


Most egy bolti eladó meg egy átlagosan kereső férj egy panelgarzont nem tudna összespórolni önerőböl egy városban. Nem is kell hozzá Pesten lakni.


Én is megyeszékhely mellett lakok, mert itt van munka, itt 30-40-50 millió egy családi ház. Mehetnénk még messzebb, csak akkor még munkánk nem lenne.

2021. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/138 anonim ***** válasza:
0%

"Én is megyeszékhely mellett lakok, mert itt van munka, itt 30-40-50 millió egy családi ház. Mehetnénk még messzebb, csak akkor még munkánk nem lenne."


Ha belevesszük az inflációt akkor szerintem a 30-40 évvel sem volt olcsóbb az akkori jövedelmekhez képest.

2021. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!