Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/189 anonim ***** válasza:
95%

Itt inkább azért akarja a kedves kérdező azt, hogy az apa jobban legyen, hogy megvalósulhasson az, amiket ígért neki ( új autó, ház…)

De mivel apuci nincs jól a gyerekei hiánya miatt ( ami szerintem természetes ,ha valakinek van gyereke , és egy picikét is szereti, de ők látni se akarják egy ilyen döntés után), így ez nem az elsődleges dolog.

Nem apukának akar jót, hanem saját magának, mert valamit tennie kell, ha új házat és …. akar

2021. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/189 anonim ***** válasza:
92%
Remélem repülsz hamar. :)
2021. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/189 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem gondoltátok ez végig, elhamarkodtad a beköltözést legalábbis ebbe a házba. Szerintem cuccolj át pár hónapra a saját lakásodba hogy a gyerekeknek ne legyél "akadály" abban higy odamehessenek. A többit majd utána kitaláljátok.

Tudom hogy azt állítod hogy semmi sem a te döntésed volt amit kétlek de vegyük azt higy igaz. Mostantól ennek még kell változnia. A szerető szerepből kikerultél. Ha valóban érdekel ez az ember akkor az ő érdekét is nézned kell.

2021. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/189 anonim ***** válasza:
14%
72. De nem érted hogy szerződés van? Megegyeztek, lepapírozták hogy válás esetén kié mi lesz. Ez nem kitúrás.
2021. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/189 anonim ***** válasza:
92%
Te meg azt nem érted, hogy ez az egész szituáció (amennyiben igaz) undorító. Ha le van papírozva, ha nem. Nős pasinak nem ugrunk az ágyába, hanem megvárjuk, míg rendezi a dolgait. Ha nem árulja el, hogy még házas, akkor az már régen rossz. Az ilyen nem férfi, hanem egy féreg. Úgy látszik, hogy ez nem mindenkinek evidens.
2021. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/189 anonim ***** válasza:
85%

Ez kamu.

Régebb óta ismered, de nem tudtad, hogy házas. Aha, mesélj még.


Ha pedig ez igaz sztori és azt kérdezed, hogy mit csinálj? Mondjuk gondolkodj el az életeden. Addig is hagyd békén a párodat nyugodtan gyászolni, ne zaklasd a dolgokkal, illetve a gyerekeket is hagyd, semmi közöd hozzàjuk. Ha zavar a volt feleség emléke, menj a saját lakásodba egy időre, legalább a párod is nyugiban lehet.

2021. júl. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/189 anonim ***** válasza:
78%

Voltam közel hasonló szituban kérdező.

Rohadtul egymásba szerettünk.

De egyszerűen nem tudta meglépni, nem tudta elengedni a családjat, a gyerekeit.

Utólag örülök. Bár mikor körvonalazódott a fejünkben hogy lehetne szóba sem került az összeköltözés, a család maradt volna az otthonukban, nem éltünk volna együtt, nem lettem volna útban a gyerekeinek mégis rettegtem attól, hogy megutálják, hogy lesz, ő hogy fogja viselni, hogy nem velük él.

Aztán szerencsére neki megjött az esze, és nem léptük meg, elváltak az útjaink. Én nem vállaltam tovább a szerető szerepét, ő meg szépen otthon maradt.

Iszonyatosan fáj, rettenetesen hiányzik, sosem fogok mást így szeretni, ő sem felejt el egyhamar, de jobb ez így. Utálnám, ha utálná magát. Csodás lehetett volna együtt, de nem ilyen áron. Ez a hajó elment. Mindenki éli tovább az életét. Lehet nekünk kettőnknek szar, de a többiek legalább nem sérültek.

2021. júl. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/189 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező: hogy hasznos tanácsot is adjak pocskondiázás helyett:

Adj nekik időt, tényleg. Nagybátyámék is válnak, 1 hónappal azután hogy szétmentek az új barátnő beköltözött, de csak 1 év után most árulják a házat, mert az ex-házasok meg sem tudták tárgyalni a válást előbb. Ők nem gazdagok, el kell adnia a házat, hogy kifizesse a volt feleségét. A legkisebb gyerekük 8 hónapos volt, amikor szétmentek. Ráadásul a gyerekek 1000 km-re laknak most az apjuktól. Ez legalább olyan kemény, mint a ti helyzetetek.


Adj neki időt. Lehet egy fél év múlva már könnyebb lesz új házról meg új kocsiról beszélni. A nagybátyám sem látogatja a gyerekeket az új barátnőjével. Nyilván 1000 km-ről a gyerekek nem is járnak az apjukhoz, mert nem megoldható, az apának kell menni. Pár havonta 1x.


A gyerekek hozzátok még érthetően nem akarnak menni, ez nekik is túl sok egyelőre. Hazamenni a szobájukba, de anya már nincs otthon. Gondolj bele milyen rossz érzés lehet nekik. Nem csak a párod gyászolja a régi kapcsolatát a gyerekekkel, de a gyerekek is gyászolják az addigi életüket. Később majd lehet hálásak lesznek a válásért; semmint egy rossz házasságban nevelkedtek volna. Nekem több ismerősöm szülei is váltak és ők utólag örültek már a válásnak. És a legtöbbjüknek féltestvéreik is lettek, akiket szeretnek. Úgyhogy nem marad örökké ez a hadiállapot, csak ki kell várni amíg elmúlnak a sérelmek.

2021. júl. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/189 anonim ***** válasza:
58%
Add vissza a feleségének! Neked semmi keresnivalód nincs mellette! Teljesen jogosan nem állnak veled szóba a gyerekek, nekik van igazuk. Zavaró tényező vagy, aki miatt felbomlik egy család. Szégyelld magad, és szállj ki az életükből!
2021. júl. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/189 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó ez a család már felbomlott. Szerinted egy feleségnek boldog olyan emberrel akik félek.r rendszeresen? Bár nem tudjuk hogy ki szakított. De erre szoktam azt mondani hogy jobb hogy kiderült (vagy ki tudja mennyi ideje tudta a feleség). Mert a másik fél is meg érdemli a boldog életet, nem csak azt hogy csalják.
2021. júl. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!