Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/189 anonim ***** válasza:
85%
Hogy eltűnt már a kérdező. 😆
2021. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/189 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, lehet otthon is ezt látják. Vannak szülők, akik még biztatják is, hogy a lányuk ilyen számító kva legyen.

Egyébként meg sok ember gátlástalan, törtető, az erkölcs teljes hiánya mellett. És ezek élnek jól, vagy legalábbis úgy tesznek. A látszat fenntartása felülmúl mindent. Magas lóról viszont azért nagyot lehet esni.....

2021. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/189 anonim ***** válasza:
92%
latom rendesen torolgetik a valaszokat
2021. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/189 anonim ***** válasza:
93%

"Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?"


Elég nagy baj lenne, ha te tudnád csillapítani a gyermekei hiányát. A gyermekei hiányát ő maga tudja azzal csökkenteni, hogy minél többet látogatja őket és/vagy viszi el közös programokra.

Te nem tehetsz semmit.

2021. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/189 anonim ***** válasza:
93%
Persze, törölteti rögtön, most komolyan, az ex alól kiszedik az autót, ő pedig abból szeretne egy drágábbat. Kérdező., a párod csak ígérgetett, nem érsz neki annyit, kár fecsérelned az idődet.😄
2021. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/189 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem pottyants neki te is egyet, majd szereti azt. De előtte romboljátok le a régi gyerekszobát az utolsó szögig, csakis új lehet neki minden, nem a régi gyerekei szarjai, ugye, mert nehogymár. Ugye.
2021. júl. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/189 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, majd rájössz mikor pár év múlva téged hajít az utcára, reméljük 2-3 gyerekkel, csak hogy érezd a törődést.


Bár lehet előtt te teszed szét ismét másnak a lábad, a kis lukadnak unalmas az egy dákó ezek szerint.

2021. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/189 anonim ***** válasza:
93%
Jaj ne adjatok már ilyen ötleteket a kérdezőnek, az ilyen típusnak csak gyereke ne szülessen sose! Így is sokan vannak már az ilyenek...
2021. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/189 anonim ***** válasza:
70%
Szerinte kamu. Annyira nem életszerű, hogy az ex ment el a gyerekekkel a házból, bár az még ok is lenne, de az autóját ott kellett hagynia, házassági szerződésük volt. Szóval a pasi nagyon is vigyázz a pénzére. Erre megismer valakit, akinek tőbb milliót kifizetne egy autóra, amire persze a gyerekei alól kihúzott autót is rákölti, közös házat épít vele, mindezt egy szeretői kapcsolat után, miközben az exxel acsarkodnak a vagyonon.
2021. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/189 anonim ***** válasza:
13%

annyira furcsák vagytok. ti nem ezen a földön éltek? ennél cifrább dolgok is történnek, és jé, ettől még vannak boldog családok. lehet, hogy tényleg a szerető lesz az a partner, aki mellett eszébe sem jut félremenni, a gyerek megszeretheti az új partnert stb.

azért az nem véletlen, hogy ennyi válás van. és nem csak azért, mert mindenki szemét. azt kívánom a sok fröcsögőnek, hogy legyenek szerelmesek egy olyan emberbe, akinek van párja. aztán meglátják, hogy milyen. mindenki azt hiszi, hogy ő erős, és ellen tud állni ennek. 😀😀😀 a statisztikák nem ezt mutatják szerintem. és igen, ez jól hangzik, hogy előbb szakítson. de ez azért nem túl életszerű. mert ti már az első napon, amikor találkoznak és egymásba szeretnek, már közölnétek, hogy szemetek, pedig még nem is ismerik a másikat, de persze menjenek haza, és közöljék, hogy válni, vagy szakítani akarnak. aha...

egy kis empátia nem ártana. nem mocskos ribizlizni mindenkit rögtön pl. meg jobban tudni, hogy ő milyen és mit akar. de tudom ez biztos nagyon jól esik, mert így ti vagytok a jók, meg tökéletesek

2021. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!