Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
 161/189 anonim ***** válasza:
98%
Tehát autók terén igényesebb vagy, mint a pasik terén. Háát, elgondolkodtató, de köszönöm a választ.
2021. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/189 A kérdező kommentje:

Miért, te egész életedben csak olyannal kezdesz, aki előtted még senkivel sem volt?

Érdekes felfogás.

2021. júl. 22. 10:41
 163/189 anonim ***** válasza:
100%
Ássad csak magad egyre mélyebbre, kérdező 😂 Leszólsz másokat, hogy itt töltik az idejüket, de te ugyanúgy itt vagy. Ha annyira nem érdekel az emberek véleménye, miért olvasgatsz? Továbbra is csak azt kapod, ami jár, hiába bunkózol vissza 😂
2021. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/189 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, te egész életedben csak olyannal kezdesz, aki előtted még senkivel sem volt?"

Ilyet senki nem írt, azt ellenben sokan, hogy családos emberrel nem kezdenének (ha már az illető családos ember annyira gerinctelen, hogy félredug, mielőtt még rendezné a dolgait).

2021. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/189 anonim ***** válasza:
100%
Nem szűz kisfiúkkal keféltem én sem, az tény, de családos, jellemtelen féreggel kezdeni mérhetetlen igénytelenség. De a történet alapján asszem megérdemlitek egymást. Velejéig romlott kétlábúak vagytok, szóval egymásra találtatok. Maradjatok is együtt életetek végéig, legalább megkímélitek magatoktól a normális jellemmel rendelkező embereket.
2021. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/189 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond azual, hogy milyen autót szeretnél, de azért már a szánalom legalja, hogy a párdnak, aki láthatólag már nem akar annyira téged szponzorálni, picsogsz. Kiírsz egy kérdést a gyerekekről, miközben a problémád igazából az, hogy nem úgy alakulnak anyagilag a dolgok, ahogy elképzelted, nincs új ház, nincs új autó, használhatod az ex levetett gúnyáit a levetett férjével együtt. Legalább figyelnél, házassági szerződés, még a nyamvadt autóját sem vihette el az exneje, pedig a párod nem ment volna tönkre anyagilag. Szerinted ez fog rád tőbb milliót költeni?
2021. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/189 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezző de ne tőle várd el hogy vegyen neked újat a tied meg ellegyen adva ,mert ha repülsz akkor autó nélkül fogsz. Meg ha új házba költöztök az sosem lesz a tied. Buta vagy nagyon. Ne legyél ennyire naív p. Te tudod hogy azok a gyerekek mit élnek át? Mert mindig a kocsiról dumálsz ha ide nyögsz valamit. Pedig a gyerekek volt a kérdésed. Hagyd már ott ezt a csávót ,nem téged fog választani sosem ,azt meg nehogy megpróbáld hogy a gyerekei ellen fordítod. Mert akkor nem kívánok neked jót.
2021. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/189 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad korábban, hogy nem értesz az autókhoz.. ergó csak a kinézete érdekel, meg hogy kényelmes legyen... Azt is írtad, hogy a volt nej autója terepjáró, amire a pasid azt mondta, jobb, mint ami neked most van.. gondolom nem csak elgurulgat, biztos nem egy kétfilléres autó lehet, szóval nekem ne próbáld beadni hogy mennyire csak az érdekel hogy biztonságos meg kényelmes kell legyen, mikor a mostani autód rosszabb ahhoz képest. Neked totál csak az a fontos hogy menőzhess, hogy új autót kaptál a pénztárcádtól...
2021. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/189 anonim ***** válasza:
100%
De az nem új, és neki amúgy sem tetszik. Ajj, hát nem érted? 🤣
2021. júl. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/189 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a volt feleség által használt autó, ami neked nem tetszik, a pasié. Most majd eladja a tieddel együtt, megveszi neked álmaid kocsiját, egy biztonságos ÉS kényelmes sportautót, de természetesen ugyanúgy a saját nevére, hisz ő adja bele a több pénzt, majd amikor szétmentek, betolja az új nő hátsója alá. Vagy lecseréli azt is egy olyanra, amilyen az új csitrinek tetszik.
2021. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!