Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/189 anonim ***** válasza:
89%

92!


Igen, én már csak tudom. Vendéglátásban dolgoztam sokáig, hidd el, sokmindent láttam. Ismert, jól menő vállalkozó férfi gyönyörű modell feleséggel, gyönyörű kicsi gyerekekkel - mégis egy átlagosnál se igen mondható, túlsúlyos kis hölgy volt gyakori vacsora partnere nálunk és bizony, válás és uj hazassag lett belole.

2021. júl. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/189 anonim ***** válasza:
98%

Az egyik kollégámnak volt ilyen az életében, de ő a feleség volt. Mikor a férje pár hónap után rájött, hogy mekkora fafej volt, hogy az új nunikáért otthagyta azt a nőt, aki tizenéve vele volt jóban-rosszban, szült neki, kiszolgálta, szerette, megpróbált visszamászni az életébe. Fél évig a feleség volt a szerető, az új nő meg a megcsalt asszony. Végül a kolléga belátta, milyen megalázó helyzetbe került és kitette a szűrét a pasinak végleg. A gyerekei pedig meggyűlölték. Ezt a terhet meg nyilván nem bírta el az új kapcsolat és a pasi a nőjét hibáztatta végül mindenért. Nem lett happy end.

Nektek esélyetek sincs arra, hogy boldogan éljetek hosszú távon, a pasid téged használt arra, hogy kilépjen a számára már unalmas kapcsolatából. Meg fog rágni téged, majd ha nem lesz ízed, kiköp és mehetsz, ahogy jöttél. A végén persze te leszel a főgonosz mindenki szemében, még a pasidéban is.

2021. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/189 anonim ***** válasza:
66%
Jaj, én is szakácsként indultam, az emberrel egyutr
2021. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/189 anonim ***** válasza:
74%
*Én is szakácsként indultam, a férjem is. Abból epítettük magunkat, előbb a tőkét külföldön aztán már itthon nyitottunk pár helyet. Láttuk, hogy hogy megy. Látta, hogy mire mennek ezek a nők. Nem ostoba, képzeld. Nevet rajtuk. Még mondtuk is, amikor hazajöttünk, hogy hány, de hány ilyen kis aranyásó, pultos kislányok, felszolgálók, hostessek, lesz érdeklődő. Tudja azt is, hogy azért 40 eves ember, akármilyen jól is néz ki, az iskolapadból kiesett kiscicának nem a lelke kell. Egy dugás, vagy egy hazug kis ribi miatt pedig azért csak nem rúgja fel, amiért megdolgoztunk. A fele alapból az enyém, a gyerekek miatt azt hiszem, hogy még kettőnk közül anyagilag én jönnék ki jobban egy ilyenből. Tán csak tudom, hogy nálunk mi a helyzet. De azt is, hogy ennek mi kell. Egészségedre, hogy te kifigyelted a pénzes manuszt.
2021. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/189 anonim ***** válasza:
93%
El kéne költöznöd. Abban a házban a családja élt, még az emlékek is ott vannak. Gondolj bele, engem is frusztrálna, hogy ahol azelőtt egy családi élet, ott most egy " idegen" él. Inkább a te lakásodba kellett volna költözni. A háttérben még az is állhat, mint ami sokszor előfordul, például a barátnőmnél is, hogy hiába miatta borított a pasi, végül mégse ő kellett a pasinak, pont úgy viselkedett ott is a srác, mint, ahogy a te párod. Nem, nem az exhez ment vissza, viszont a barátnőmmel se volt neki az igazi.
2021. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/189 anonim ***** válasza:
99%
De nyugi, kérdező, majd téged is felcsinál, aztán lelép egy harmadikkal ;) Ez szokott történni, mert az ilyen gerinces férfiak nem változnak ám.
2021. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/189 anonim ***** válasza:
58%

De miért várjátok el, hogy a nő védje a pasi házasságát?? Bocs, de itt nem elsősorban a kérdező az undorító, hanem a fószer. Nem a kérdező volt házas, mit védjen ő mások házasságán? Ő csak dugni akart egy jót.

Aztán mondjuk kiderült, hogy lesz ingyen ház meg kocsi, így hirtelen szerelmes lett - na, INNENTŐL undorító, amit a kérdező művel.

2021. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/189 anonim ***** válasza:
99%
amúgy mi a tökömnek kellett rögtön odacuccolni? a feleség bugyija még a fiókban, te meg a tiedet rakod mellé? ha lenne egy kis eszed, akkor maradtál volna a sajátodban és majd idővel egy közös/külön helyre költöztök.
2021. júl. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/189 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezzò nagyon eltüntél ,amúgy ha 2hónapja költöztek el és te már ezek szerint a költözéa napján ott éltél "az utóbbi hetekben". Vagy még a költözéssük előtt ott éltél már és te a babyszitter voltál? Már azt is eltudom képzelni hogy 4éve ott élsz,te voltál a babyszitter és így jöttetek öaaze. Tiszta családi titkok.
2021. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/189 anonim ***** válasza:
98%
Nem hiszem, hogy a gyerekei miatt lenne ki, ahogy írod, előtte simán lelépett veled hétvégékre, amikor a gyerekeivel lehetett volna, szóval, akkor sem igazán foglalkozott velük. Egyszerű, megkaptátok egymást a szürke hétköznapokra és már nem vagytok egymás számára olyan izgatóak. A párod valószínűleg nem veled csalta csak a feleségét, viszont miattad borította a kényelmes életét, amiben most űr keletkezett, amit te nem tudsz pótolni, mert a párodnál nincs meg az a nagy szerelem. Én a helyedben haza költőznék, aztán, ha tényleg fontos vagy neki, akkor teper utánad, ha nem, akkor jobb hagyni.
2021. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!