Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/189 anonim ***** válasza:
96%
De nem is ellenkeztél gondolom
2021. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/189 anonim ***** válasza:
97%

"ezek közül EGYIK SEM volt az én ötletem"

De azért neked is tetszik, ugye?

2021. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/189 anonim ***** válasza:
97%
Most pedig te nyaggatod vele.
2021. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/189 anonim ***** válasza:
97%
Én 10 éves voltam mikor apám megcsalta anyámat a bátyám pedig 14. Na, még ilyen fiatalon is tudtam hogy mi a helyzet, miért költözünk mi hirtelen hiába próbálták a szüleim minél jobban titkolni és minél kevésbé beavatni minket abba hogy megcsalás állt a dolog mögött. De mikor az a ribizli becuccolt abba a lakásba amiben a szüleim leéltek addig 17 évet azt hittem rosszul leszek. Én sem jártam apámhoz(mondjuk néha muszáj volt) mert tőle is rosszul voltam főleg hogy mindig nyavajgott hogy mennyit jelentünk neki mi, a gyerekei de bezzeg akkor nem gondolt ránk mikor körmös Jucit kellett "szeretgetni". A válás után muszáj volt odajárnunk néha de hiába próbálta anya is feloldani köztünk a feszültséget soha nem sikerült.(főleg a nővel szembe) Ráadásul a csaj még anyáskodni is próbált felettünk amitől dupla hányingerem volt. Amúgy spoiler: apa két év után vissza akart menni anyához meg azt akarta hogy megint egy család legyünk de anya nem ment bele(hála) Rá egy évre meg még a csajt is megcsalta:) (mondjuk ezen jót röhögtem akkor)
2021. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/189 anonim ***** válasza:
99%

Szegény gyerekek, persze, hogy nem akarnak odamenni, ha az otthonuk még tele van az anyjuk holmijaival, de már az új nő lakik ott.

Szegények ha tudnák, hogy már a ház eladása is felmerült.

Próbálj egy kicsit empatikusabb lenni, képzeld magad a párod és a gyerekek helyébe. Míg te csak azt várod, hogy a számodra legkedvezőbb életformát alakítsd ki a pasival, nekik szétszakadt az életük.

Két hónap nagyon kevés, a leírásból ítélve a pasi csak most kezdi igazán érezni, mibe is ment bele.

2021. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/189 anonim ***** válasza:
96%
Figyi, annyi van, hogy a pasas rájött, hogy ez ugyanaz a felállás, mint a feleségével, csak a személy más. Korai volt még ez az összeköltözés. Ami viszont biztos, hogy te is meg a pasid is jellemtelen lény. Ez nem ad büszkeségre okot, és semmi sincs, ami bármelyikőtöket is felmentene az aljas viselkedésetek alól. Szétcsesztétek több ember életét is a viszkető nemi szerveitek miatt.
2021. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/189 anonim ***** válasza:
96%

Az en apam ugyanezt csinalja. Eladja a hazat az uj noci kedveert. Nem erdekli h en kisbabaval lakok benne.

A kedves "parodat" lapattal utnem pofan teged meg egyszeruen lekopnelek.

2021. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/189 anonim ***** válasza:
99%
Tehát 4 évig a szeretője voltál, de nem tudtad, hogy házas és a váláshoz sem volt semmi közöd. Aha. Azon kifejezetten látszik, hogy mennyire nem akartad a dolgot, hogy az asszony helye még ki sem hűlt az ágyban, de te már ott mereszted a s_gged.
2021. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/189 anonim ***** válasza:
33%

Én a konkrét kérdésre válaszolnék. Adj neki időt. A felesége szerintem jogosan orrolt meg rád hiszen amikor a férje hétvégére kiruccant nem gondolta hogy azt veled teszi. A gyerekek apa ellen nevelését mindettől függetlenül elítélem. Nekik szükségük van az apjukra ha tetszik az exnek ha nem. Nem használhatjuk fel a gyerekeket arra higy mi bosszút álljunk.

Más szerepbe kerültél, most már más fajta gondjaitok is lesznek. Szerintem semmit nem tudsz csinálni csak időt adni neki higy megszokja az új helyzetet. Ez nem megy egycsapásra.

Amúgy nem tudom higy van ez ilyenkor de amíg nem mondja ki a bíróság hogy mikor van láthatás addig az apa is ugyanúgy láthatja a gyerekeket nem? Hiszen kettőjüké a két gyerek. Biztos vannak esetek amikor nem pl ha családon belüli erőszak történt, de nálatok nincs ilyen. Szóval javítsátok ki ha tévedek de nincs olyan higy az anya nem engedi el kirándulni őket az apjukkal egy megbeszélt időpontban.

És biztos elkerulte a figyelmét a válaszolóknak hogy volt házassági szerződésük amibe a feleség is beleegyezett nyilván, nem véletlenül volt ő az aki elköltözött. Ilyet akkor szoktak amikor komolyabb vagyon van. Szóval anyagilag a feleségét se kell félteni.

2021. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/189 anonim ***** válasza:
96%

Miért nem a te lakásodban éltek, kérdező?

Akkor a párod a gyerekeivel nyugodtan tudnának találkozni a régi otthonukban.

Én 26 éves voltam, amikor a szüleim elváltak. És képzeld, megviselt! Ki vagy te, hogy eldöntsd, melyik az az életkor, amikor a szüleink válása már nem viselheti meg a gyerekeket?

2021. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!