Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/189 anonim ***** válasza:
90%
Tönkretett egy családot, mert neki a házas, biztos egzisztenciával rendelkező pali kellett, most meg rinyál itt tanácsért. Jaj szegényke, mindjárt megsajnálom. Ja, és igen: valóban a megcsaláshoz két ember kell, de az ilyen pofátlan r.bancokat én akkor is jobban utálom és megvetem. Ugyanis egy tisztességes nő nem kezd ki olyannal, akinek van párja, főleg nem házas emberrel, akinek meg gyereke is van végkép békén hagyja.
2021. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/189 A kérdező kommentje:

Senkit nem rugdaltam ki sehonnan, sosem hoztam fel, hogy szeretnék együtt élni vele, vagy hogy váljon miattam. Ez az ő döntése volt, én nem szóltam bele.

Abban meg szerintem semmi furcsa nincsen, hogy nem egy olyan házban szeretném élni a hátralévő életemet, ami tele van a volt feleség emlékével.

2021. júl. 20. 20:57
 13/189 A kérdező kommentje:

Rendben 12-es, ez a te véleményed, csak éppen ezt itt most senki sem kérdezte... Nekem is sok mindenről megvan a véleményem, mégsem kiabálom ki az ablakon.

Nem tudtam, hogy felesége és családja van, amikor megismerkedtünk és ismét leírom, hogy én sosem kértem, hogy váljon el.

2021. júl. 20. 20:58
 14/189 anonim ***** válasza:
92%

Istenem ez a manipulatív, álszent, negédes értetlenkedés. Nem, nem én voltam, én ott sem voltam, én nem tudom mi történik, ő akarta és sose kérnék ilyet, vissza nem utasíthatom, de az ő ötlete volt...

Hosszú évek gyakorlata kell ehhez.

2021. júl. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/189 anonim ***** válasza:
90%
Nem, csak éppen kikezdtél vele vagy tálcán kínáltad magad, ha a hűtlen kezdte. Egy gusztustalan becstelen sz.jha vagy, az meg egy igazi szemétláda. Remélem ráb.sztok egymásra és visszakaptok mindent, amit a gyerekeknek és a feleségnek okoztatok.
2021. júl. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/189 anonim ***** válasza:
92%
Szegény pasi, micsoda viperát fogott. Genyó ő is persze, de meg fog fizetni érte. Szó szerint és átvitt értelemben is.
2021. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/189 anonim ***** válasza:
87%

Azert nem csak a kerdezo tette tonkre a csaladot, hanem a kedves apuka is kemenyen benne volt.


Rettenetesen gyors a tempo, maris odakoltoztel, hat nem tudom, mire szamitottatok, de most ugy komolyan. Mondjuk a gyerekekhez joga van attol meg a parodnak,legyen megallapitva a lathatas, es az ex onnantol kezdve nem nagyon szolhat bele hivatalosan, hogy most elviszi-e a gyerekeket vagy sem. Szervezzenek mashol programot, nem kell hazavinni oket, ha ennyire nem akarjak.

2021. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/189 anonim ***** válasza:
89%

Szegyeld el magad csajé!

Beleköptél a levesbe, és a párod rájott nem akar többet enni belőle.

Te meg már hogy bele éled magad. :D

Nehogy koppanj a végén. Csak szóltam.

2021. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/189 A kérdező kommentje:
Tehát itt pár válaszoló szerint ha valaki egy rossz házasságban él és ott gyerekek vannak, akkor kutya kötelessége abban maradni, és feladni a boldogságát? Érdekes felfogás...
2021. júl. 20. 21:04
 20/189 anonim ***** válasza:
97%
Jaja, először nem tudtad, aztán meg már mindegy volt, mert már megláttad a vastag pénztárcát. Azért annyi lehetne benned, hogy vársz egy kicsit tovább, mint 2 hónap, mielőtt ilyen igényeket nyújtasz be.
2021. júl. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!