Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/189 anonim ***** válasza:
85%
Erősen elrugaszkodott gondolat hogy az a 2 gyerek később hálás lesz ezért a válásért, erre egyáltalán ne alapozz kérdező 😀 illetve véleményem szerint később már úgyis mindegy lesz mert rég nem leszel együtt azzal a félrekúró gerinctelen seggfejjel. Pedig de jó lenne ha az ilyenek végleg megtalálnák a foltjukat, mert úgy a normális értékrendű emberek könnyebben megtalálhatnák egymást.
2021. júl. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/189 anonim ***** válasza:
28%

Sosem értettem, miért mindig a szerető a hibás. Egy házasságért két ember felelős: a férj és a feleség. Nekik kell husegesnek maradniuk egymashoz. Soha az eletben nem tud egy harmadik tönkretenni egy kapcsolatot anélkül, hogy a benne élő felek valamelyike azt ne akarná. Tőlem épp terdenallva szerelmet vallhatna a világ legszexibb pasija is, kiröhögném, hiszen házas vagyok, a férjem érdekel, más nem.



Kérdező!


Semmit nem tudsz tenni, majd szépen lassan alakul a helyzet

2021. júl. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/189 anonim ***** válasza:
30%

Én sem értem miért a kérdező a hibás, van aki még sajnálja is szegény pasiját :D

Röhejesek a nők, mondom úgy hogy én is az vagyok és férjem van.

2021. júl. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/189 anonim ***** válasza:
25%

"...üres és anyagias kis testecskéért."


Hja, mert te annyira telve vagy minden jóval, ugye. A beképzeltségeden kívül a világon semmi nem látszik ám. Az írásod értelmi színvonala alulrol kozeliti a nullát. Az ilyenek szoktak nagyon meglepődni, amikor a férj mégiscsak "eldobja a jót", plane amikor a jó szerint rosszabbért.

2021. júl. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/189 anonim ***** válasza:
19%
Te már csak tudod.
2021. júl. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/189 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező fogadjuk olyan 20-25 éves vagy ,apuka meg olyan 40es lehet. Sőt ismerős sztory ez nekem, fogadjunk apuka fent volt társkeresőn ott ismerted meg , egy barna hajú kevésbé helyea pasi,anyuka meg egy plasztikázott nő(ez mellékes) ,ha így van csak annyit mobdok kedves ,hogy apuka mindig visszatér a családhoz. :) De figyu csak mondok jobbat egy régi baratnőm is összejött egy házas emberrel, de a csávó folyton viaszajárt a feleséghez meg a gyerekekhez (a csaj utálta a gyerekeket) ,majd a csaj teherbe esett,megszületett a fia aki értelmi fogyatékos lett(karma),apuka meg lelépet külföldre és ott lett egy újabb családja. Tehát mielőtt több károsultja lesz ennek a történetnek lépj le , úgyan ez fog veled is történni,szűlsz egy gyereket és már nem leszel jó neki.
2021. júl. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/189 anonim ***** válasza:
94%

Ez ilyen eső után köpönyeg.

Idő kellett volna mindenkinek megszokni az új helyzetet.

Azok a gyerekek annyit látnak,hogy miattad kellett költözni a házukból.

Mindegy mi volt a helyzet.

Az itt válaszolók többsége is ugyanazon a véleményen van,pedig ők nem gyerekek.

A környezeted család, barátok, munkatársak is ugyanezt gondolják rólad, akkor is ha mást mondanak.

Mégha volna is értelmes magyarázat erre a gyors összebútorozásra sincs lehetőség mindenkinek elmondani az igazságot.

Nem mintha az lenne a legfontosabb,hogy mások mit gondolnak,de van amikor a mások véleménye jelentősen befolyásolja az életünket.

A te eseted jó példa rá.

Még ha képes lett volna köztetek ez a dolog jól is működni, gyakorlatilag megmérgeztétek.

2021. júl. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/189 anonim ***** válasza:
99%
De hát láttunk már sok ilyet, nem? Valahogy mindig van valami hattérsztori, hogy ne érezze magát az aktuális ribizli egy darab kakának, szépen be is magyarázzák maguknak, hogy de ez más és ez különleges és nálunk aztán nem úgy votl, mint gondolják, pedig dehogynem. Csak nagyon nem akar szembenézni azzal, mi is ő és mit is gondolnak róla. A gyerekek meg a ház és a kocsi meg emlékeztető. Hogy az ő erkölcsei is könnyen hajlanak a vastag pénztárca súlya alatt. Valahogy mindig rossz volt a házasság, valahogy mindig a feleség hibája, ő volt igazából maga az ördög és szegény gyerkek amúgy is csak manipulálva vannak. Szegény, ártatlan apa meg nem is egy aljadék, hanem egy hős, hogy eddig is tűrt a gyerkekért, de hát a szívnek nem lehet parancsolni. A szerető meg maga Teréz Anya, aki nem is csak magának akarja a legjobbat, hanem mindnekinek, de ezt valahogy apukán kívül senki sem latja, és ő áratlan, őt mindneki csak bántja. Nem is tudta, hogy foglalt dákóba ül, amikor meg rájött addigra már szerelmes lett és a szerelem mindent legyőz. Főleg két kisgyereket. Szegény, meg nem értett emberek ezek. Ők az igazi áldozatok. Ha előbb találkoztak volna, jajj, jaaajj...
2021. júl. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/189 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, talán mi kommentelok se vagyunk szentek, talán ha nem is csaltunk meg senkit és nem voltunk szeretők csináltunk más rossz dolgot.

De! Ez azon nem változtat amit te tettél. Attól te még ugyanolyan gusztustalan vagy. A bűnös se vedekezhet azzal a bíróságon hogy "dehat más is csinált már ilyet".

Az hogy valakinek rossz a házassága nem ad okot arra hogy gerinctelen legyen. Szóval a kedves párodnak is oda kellett volna állnia az asszony elé hogy el akar válni ha már annyira szenvedett.

Neked meg mikor megtudtad hogy családja van akkor kellett volna azt mondanod hogy köszönöm én ebből nem kérek.

Az sem kifogás hogy szerelmes voltál. Annyira nem lehettél ha közben másokkal is együtt voltál stb. És nem vagyunk ösztön lények, tudunk parancsolni magunknak. De a legtöbb emberben az is felulirta volna a szerelmet hogy hazudott magáról.

És igen, amit mindenki más is mond, 2 hónap nagyon rövid idő. Túl gyorsan haladtatok.


Én a pasi reakciója alapján nem lennék olyan biztos ebben a kapcsolatban. Hiányoznak neki a gyerekei. Legalábbis ő ezt mondja. De honnan tudod hogy a régi élete, a család egysége és a felesége nem hiányzik? Nem akar megszabadulni a régi háztól, autótól. Mert a családra emlékezteti őt. A családra amiban az ex is benne volt. Szóval ne tervezd még az esküvőt..

2021. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/189 anonim ***** válasza:
98%
Szóval hazudott hogy van családja, hogy levarrjon. Elvált, és te meg csodálkozol, hogy mindenki utál?
2021. júl. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!