Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/189 anonim ***** válasza:
92%

A pasid is azt hitte, hogy könnyebb lesz, pár hétig duzzognak a gyerekek, aztán elfogadják, hogy apuka boldog akar lenni.

Nos, nem. A gyerekei hosszú évekig utálni fogják, téged addig fognak gyűlölni, amíg élnek.

A pasid meg most kezdi felfogni, hogy mit veszített. Mondjuk a tekintélyét, a jó hírét. Egyes körökben ez anyagi veszteséget jelent. Elvesztette a gyerekeit. Pár barátot és rokont. Hiába adná el a házat és a kocsit, a feleségével a két gyerek és az elmúlt évek összekötik. Most kezd benne realizálódni, hogy mit ért a felesége. A gyász része, hogy hirtelen csak a szép emlékek jutnak eszébe. Ezzel együtt folyamatosan versenyeztet vele: ki főz jobban, ki tart nagyobb rendet, ki jobb háziasszony, ki jobb anya, kivel lehet üzleti körben megjelenni, kire mennyit kell költeni, ki mennyire érez rà a hangulataira.

Főleg az utolsó ponton buksz. Egyszerűen nem is ismered ezt az embert, semmit se tudsz róla. A felesége meg ennyi év után a gondolatait kitalálta.

2021. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/189 anonim ***** válasza:
13%

annyi nagyokos ír ide. az erkölcs mintaképei.akik mindent IS tudnak.szánalmas.

kérdező, már leírták, de én is csak azt tudom írni, hogy hagyj időt a gyászra. nyújts neki támaszt. és ne hallgass a károgókra. a gyerekek is megkedvelhetnek. csak adj időt nekik, hogy megismerjenek.

2021. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/189 anonim ***** válasza:
21%
63. A te helyzeted teljesen más. Nem is értem hogy jön ez a kérdéshez. Apád jogosan adja el a saját házát. Az higy te benne laksz mert nem akarsz vagy nem tudsz (egyelőre legalábbis) saját otthont venni az más. De a saját házát miért ne adhatná el? Arra ne úgy nézz mint egy örökségre. Az csak akkor lesz az ha ő már nem lesz. De ő most új életet akar kezdeni amihez minden joga megvan. Nem kell a felnőtt gyereke engedélyét kérnie hozzá.
2021. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/189 anonim ***** válasza:
19%

Olyan még nem volt a történelemben, hogy elváltak a házastársak? De volt és lesz is. A legtöbbször azért, mert megjelent egy harmadik fél. Nem volt kötelező jelen esetben a férfinak elválni, ő ezt akarja. A kérdezőt is ő akarta, különben, ha megfeszül a nő, akkor sem tudta volna szétválasztani őket. A gyerekek még kicsik, de meg fogják érteni a helyzetet, csak nem kellene az apjuk ellen hangolni őket. Nem úgy tűnik, hogy a pénz és a vagyon ami mozgatja a kérdezőt, mert az neki is van. Azt viszont hibának tartom, hogy odaköltözött azelőtt, hogy a gyerekekkel sikerült volna egy elfogadható kapcsolatot kialakítani.

Szóval én nem értem ezt a nagy felhorkanást és ri......st.

2021. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/189 anonim ***** válasza:
78%
Karma. Kaptál az élettől valamit, viszont egyenlíti a számlád.
2021. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/189 anonim ***** válasza:
99%

A gyerekek jogosan érezhetik, hogy egy vadidegen kitúrta őket az otthonukból, ráadásul mindez csak 2 hónapja történt. Teljesen megértem őket, hogy egyelőre nem akarnak visszamenni (valószínűleg örök ellenség marad az új nő).

A hapsi pedig most jött rá, hogy szétesett a "stabil" család, ami mellett nyugodt szívvel élvezte az életet a szeretőjével mindenféle kötöttség és a szürke hétköznapok nélkül.

2021. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/189 anonim ***** válasza:
95%

Jaj, kiscsillag, bűzlik a sztori...


Először at mondod, hogy nem tudtad, hogy nős és gyerekei vannak. Aztán hogy ismerted régebbről. Ha ismerek valakit, azt tudom, hogy nős és gyerekei vannak. Majd elismered, hogy négy évig szerető voltál. Bocs, de te szétromboltál egy családot, a pasi meg a sajátját. Férfiként mondom, azért kérte, hogy költözz oda, mert hiányzik neki a felesége, és veled pótolja.


A gyerekei még szép hogy nem mennek, elvégre nem hülyék, tudják, hogy az apjuk elárulta őket is és az anyjukat is, te meg ebben önszántadból partner voltál. Tudod, a jó emberek már oviben megtanulják, hogy ha felelségül vettem Fannit az udvaron délután, akkor a kiránduláson nem Alíz kezét fogom meg. Te az ilyet felnőttként ssem tudod, a pasival együtt.


A kérdésedre válaszolva: semmit nem tehetsz, hogy a párod könnyebben viselje a gyerekei hiányát, mert tudja a párod, hogy micsoda egy féreg. És kzd rájönni, hogy megtalálta a másik férget, és undorodik a helyzetttől.

2021. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/189 anonim ***** válasza:
90%
#67 és #69: ez talán azért van, mert normális ember nem kefél félre. Főleg akkor, ha férje/felesége és gyerekei vannak. Intelligensen is lehet kezelni a válást. Az, hogy a szerető beköltözik a pasi házába, kitúrja az exfeleséget és a gyerekeket, aztán meg csodálkozik, hogy a gyerekei miért nem akarják látni minden, csak nem az intelligencia jele. Nem tudom, ti milyen erkölcsi normák szerint éltek, de tuti valami másik világ :D
2021. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/189 anonim ***** válasza:
93%
Most már más a számozás, de tök mindegy. Remélem olvassa, akinek szólt. Előző voltam :D
2021. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/189 anonim ***** válasza:
20%
72.! Ma 5 házasságból 3-at felbontanak itthon. Akkor is ha van gyerek és akkor is, ha nincs. Ez a realitás. És nem azért van ennyi válás, mert minden nőt ver a férje.
2021. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!