Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/189 anonim ***** válasza:
97%
Mindig ez a szokásos önszépítő mentegetőzés: "hát én nem tudtam". Jaj, dehogynem tudtam, kár tagadni. Ma már annyira sem lehet az ilyesmit titokban tartani, mint régen. Ez a nem tudtam duma, már 20 évvel ezelőtt, még a közösségi médiák elött is már egy átlátszó hazugság volt. Amúgy amikor meg rájöttél ott kellett volna hagynod. Mit gondolsz, az ilyen ember nem fog téged is majd eldibni, lecserélni? Lehetöleg miután szebb éveidet ellopta esetleg gyártott neked is egy gyereket.
2021. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/189 anonim ***** válasza:
99%
Ne mondd már! Csak nem egy sárkány volr az asszonyka? Hűha!
2021. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/189 anonim ***** válasza:
98%
* tudtad
2021. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/189 A kérdező kommentje:

Semmilyen igényeim nem voltak, egyszerűen beszéltünk arról, hogyan tervezzük a közös életünket.

Az autónál is ő mondta, hogy használjam a felesége autóját, amikor mondtam, hogy nem szeretném, akkor is azonnal mondta, hogy kaphatnék egy újat, amit senki más nem használt előttem, ha az nekem kényelmesebb.


Engem nem érdekel a pénze, van nekem is.

2021. júl. 20. 21:09
 25/189 anonim ***** válasza:
97%

20.

Nem. Akkor valjon el meg a megcsalas elott, vagy ha mar utana, es a feleségnek kell mennie a gyerekekkel, akkor ne kelljen a csaladnak (akiknek attol fuggetlenul az ugyanugy a haza maradt) teged kerulgetnie, mar ket honappal a szetmenes utan. Ertheto hogy nem is akarnak odamenni az apjukhoz sem miattad, mert mar be is vetetted magad a hazba, es az eladast tervezgeted. Sajnalom is csori pasit, miattad nem talalkozhat a gyerekeivel, mert ugy csinalsz, mintha 2 eve lett volna a valas.

2021. júl. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/189 anonim ***** válasza:
92%
Ugye nem bántad meg?-kérdezem 100x, ugye... -de bizony! Megbanta! Mész a levesbe.
2021. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/189 A kérdező kommentje:

Nem bánta meg.

Még szerencse, hogy nem a gyk válaszadói mondják meg, mi lesz a jövőben.

2021. júl. 20. 21:13
 28/189 anonim ***** válasza:
98%

“Nem tudtam, hogy felesége és családja van, amikor megismerkedtünk és ismét leírom, hogy én sosem kértem, hogy váljon el.”

Mikor derült ki, hogy családos ember?

Amikor odaköltöztél?

Miért nem szakítottál vele, amikor kiderült?

Szerintem nem 9-11 éves gyerekek írják azt most neked, amiket írnak.

Ha felnőtt emberek így gondolják, akkor gondolj bele, hogy azok a gyerekek mit érezhetnek most.

2021. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/189 anonim ***** válasza:
96%
Van neked is persze. Azért csak a ház meg a kocsi lebeg a szemed előtt. Meg a kérdést is azzal nyitod, hogy fúú szerencsére anyuka egy szál bugyiban került utcára két gyerekkel. Még az autóját sem vihette el, járjanak csak a gyerekek busszal.
2021. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/189 anonim ***** válasza:
97%

Ha annyira nem tetszik ott a helyzet, akkor menjetek a te házadba élni és vegyél magadnak te új kocsit.

2 hónap pitsa kevés, de már ott élsz a régi közös otthonukban. Mégis mire számítottál?

2021. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!