Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom könnyebben viselje a gyerekei hiányát?

Figyelt kérdés

A felesége 2 hónapja költözött el a gyerekeikkel, azóta elég viharos a viszonyuk (a feleséggel is, és a gyerekekkel is).


Elválnak, szerencsére ez a része az ügyvédekre van bízva és volt szerződésük is, így ez a jobbik eset. Viszont a gyerekeket azóta csak párszor látta, azt mondják, hogy nem akarnak idejönni, nem akarnak velem találkozni, vagy beszélni és hogyha ők nem jöhetnek ide, költözzön oda hozzájuk a párom... Nem arról van szó, hogy ne jöhetnének, hiszen itt van a szobájuk, rengeteg holmijuk is maradt még és őket szívesen látjuk bármikor, hiszen ez az otthonuk. De olyan már tényleg nem lesz, hogy itt van az anyjuk is...

Nem olyan kicsik amúgy, 9 és 11 évesek.


Az elején még nem éreztem a páromon ezt a feszültséget, de az utóbbi hetekben már egyre rosszabb.

Például az elején tervezgettünk, beszéltünk arról, hogy esetleg eladná ezt a házat, építtetnénk egy újat. Most, mikor felhoztam, már azzal jött, hogy ez a gyerekei otthona, minek váljon meg tőle...

Az az autó is az övé, amit a felesége használt és itt is hagyta. Mondta, hogy az jobb, mint az enyém, használjam nyugodtan, de gondolom érthető, hogy miért nem szeretném. Megbeszéltük, hogy azt is, és az én mostanimat is eladja és kapok egy újat, egy jobbat. De már az is baj, ha egyáltalán felhozom, mert neki most nincs se ideje, se kedve autószalonokba járni. De én meg nem értek az autókhoz, ő fizeti bele a több pénzt, nem akarok ebből kényelmetlenséget.


Nagyon hamar feszült lesz, fogyott is szerintem, kicsit be is zárkózott. Szeretnék segíteni neki, most is mondtam, hogy menjen el valahová a gyerekekkel nyaralni, vagy vigye le őket a nyaralóba, vitorlásozzanak vagy csináljanak valami közös programot pár napig. De nem, mert pár órát alig bírnak ki vele, meg hogy az anyjuk sem engedné őket...

Nem tudom, mit csinálhatnék, mert nagyon én nem akarok ebbe belefolyni, hogy pl. én hívom ide a gyerekeket, vagy én szervezek programot négyünknek, mert ezeket még korainak gondolom.



2021. júl. 20. 20:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/189 A kérdező kommentje:

Elég hamar szerelmes lettem, és akkor már úgy éreztem, hogy az sem zavarna, ha egy seregnyi gyerek várná otthon. Ettől függetlenül sosem követeltem, hogy váljon el, vagy hagyja ott őket.


Egyáltalán nem a ház, vagy a kocsi lebeg a szemem előtt, de most ebből voltak konfliktusok itthon. Azért írtam le.

A feleségét sem kell félteni, nem a híd alá ment a két gyerekkel...

2021. júl. 20. 21:17
 32/189 anonim ***** válasza:
96%
2 hónap után odaköltözni nagyon nagy hiba volt. A párod most fogja fel, mit veszített és egyfajta gyászfolyamat zajlik benne. Szerintem a legjobb lenne, ha egy időre elköltöznél és időt hagynál neki. Talán a gyerekek is látogatnák ha nem vagy ott. Most nem rád van szüksége, később talám újrakezfhetitek.
2021. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/189 A kérdező kommentje:
Én már felajánlottam, hogy esetleg hétvégente visszamegyek aludni a lakásomba, vagy vidékre a szüleimhez, de erről hallani sem akart. Azt mondja, hogy ez az én otthonom is már, és a gyerekeinek ezt el kell fogadniuk, nem cuccolhatok el napokra.
2021. júl. 20. 21:21
 34/189 A kérdező kommentje:
Azt érzem, hogy bármit írnék, arra lenne úgyis pár kedves szavatok! :)
2021. júl. 20. 21:27
 35/189 anonim ***** válasza:
96%

37

Persze, mert nem latod realisan a helyzetet.

Tok mindegy hogy mit mondd, akkor is hiba volt az odakoltozesed, meg a tema felhozasod, hogy haz eladas, kocsi eladas. Tok mindegy hogy mit mondd, mert akkor is van egy gyaszfolyamat benne, az elmult 15 evrol kb.

Mi kivulallokent latjuk, hogy te itt csak betetted a seg*ed nagy hirtelenjeben, anelkul, hogy a hirtelen szerelmes apuci vagy a csaladja tultette volna magat az elmult 15 even.

Ha szerelmes beled a parod, ha nem, neki akkor is volt egy csaladja, amire mindig emlekezni fog. Te azzal, hogy oda cuccoltal, es igy meg a gyerekeit is elvetted tole, csak meghosszabitja nala ezt a gyaszfolyamatot, azert nem akar hirtelen autot vagy hazat eladni/venni.


Ha te lennel ugyanigy kivulallo, ugyanugy latnad magad ahogy most mi teged. Talan magadba kellene kicsit szallni.

2021. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/189 anonim ***** válasza:
97%
Azzal kezded, hogy korábbról már ismertétek egymást, de a gyerekekről és a feleségéről nem tudtál. Nem kell ilyen kérdésekre ráfeszülni, adok nektek jó esetben pár évet, aztán te is mész a levesbe. Sajnos ilyen ez az aranyásó életmód.
2021. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/189 anonim ***** válasza:
96%
Na szépen fejlödünk a szokásos menetrend szerint. Ugye senkinek sem esett le elején, hogy mi is a kérdés célja?
2021. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/189 anonim ***** válasza:
94%

Ettől függetlenül sosem követeltem, hogy váljon el, vagy hagyja ott őket.


Tehát amikor tudtad, hogy van család, akkor is maradtál a nője. Innentől undorító vagy.

2021. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/189 anonim ***** válasza:
16%
Pszichiátriai csemege ez a kategória. 40 válasz közt nincs EGY, legalább kicsit jószándékú, vagy legalább kevésbé picskondiázó se. Lefogadom, hogy nő az összes válaszoló
2021. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/189 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon elkapkodtátok ezt. Lassítsatok a tempón. Ráér ez. Most fel kell dolgoznia a változást. Te azért hitted, hogy könnyebb lesz, mert nem gondoltad végig empatikusan, hogy mi is történik most vele. Eddig élt egy családban, és ez most eltűnt. Persze, hogy mond mindent neked, próbál előtted az erős férfi maradni. Kicsit most felejtsd el a saját igényeidet és koncentrálj az övéire, ugyanis neki most 100x nehezebb, mint neked.
2021. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!