Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy házasságban csak kötelezet...

Egy házasságban csak kötelezettségeink vannak jogaink nincsenek(anyagi szempontból)?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel így a kérdést, mert a férjem hasonlóan gondolkodik. Nem rég eladta a lakást amiben laktunk, ami egyébként az ő tulajdona volt, de az átalakításokban én is részt vettem. Az új lakáshoz némi hitelt is vett fel, én lettem a kezestárs és úgy gondolja, hogy együtt fogjuk majd visszafizetni. De a nevemre nem íratott semmit. A lakás 100 %-ban az övé lett. A későbbiekben is lesznek majd átalakítások a lakásban amit szintén közösen fogunk elvégezni. Ezt így igazságtalannak tartom. Szerinte közös a pénzünk, de akkor a lakás miért csak az ő tulajdona és nekem miért kötelességem költeni az ő lakására.
2021. júl. 19. 08:52
 71/94 anonim ***** válasza:
63%
De igazságos.Ha ott élsz, akkor a felújítás Neked is dolog vagy lehet menni albérletbe.Ingyen lakhatás nincs, házasságban sem.
2021. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, akkor ingyen takarítás,főzés és szex sincs.Nem tudom mennyire aktívak,de lehet,hogy akkor már a férjnek kell számolgatni.Na de viccet félretéve, szerintem K..va gáz azt mondani házasságban,hogy örüljél hogy nálam láthatsz,mert különben fizethetnél albit.Ugyanis az albit is ketten kéne fizetni ugye?Meg a kérdező is fizeti a hitelt,meg ad a közösbe is.De ez az én véleményem,elfogadom ha mások máshogy élnek ,én nem tudnék így!
2021. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
84%
Láthatsz=lakhatsz
2021. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
97%
Takarítás, főzés elvileg közös, nem a nő dolga.Ha majd a kérdező válik és megy ügyvédi tanàcsot kérni akkor meg csodàlkozik.Ezt vállalta, ez van.A hitelbe is önként ment.
2021. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem h ha úgy érzed h nem tervez veled hosdzú távra, minek vettetek fel köz hitelt?
2021. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
11%

Mindent az dönt el, hogy van-e köztetek házassági vagyonjogi szerződés!


Ha nincs, akkor az házasságotok alatt szerzett vagyon fele-fele arányban közös.


Egy példa:


Férjed 15 éve vett egy lakást 10 millióért 5 millió készpénzért meg 5 millió hitelt vett fel 20 év futamidőre. Futamidő fele volt házasságotok előtt. Ebben az esetben férjed különvagyona az új lakás vásárlása előtt e lakás értékének 2/3-a volt.


40 millióért megvásárolta az új lakást, 20 millióért adta el a régi lakást, 10 milliót sporolt fizetéséből házasságotok alatt, 10 millió hitelt vett fel 10 évre.

Ebben az esetben az új 40 milliós lakásban különvagyona neki a 13,3 millió forint betett különvagyonának megfelelő hányad, azaz a lakás 1/3-a.


Ha pl. 5 év múlva váltok, 7 millióval sikerül végtörlesztenetek, 60 millióért adjátok el a lakást, akkor abból neked az 53 millió forint harmada azaz 17,6 millió jár.

2021. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 anonim ***** válasza:
80%

72: "Utolsó, akkor ingyen takarítás,főzés és szex sincs."


Na, itt az utolsó tétel kicsapta nálam a biztosítékot!


Ha egy nő szolgáltatásnak, szívességnek éli meg velem a szexet és nem azért csinálja, mert ő is vágyik rám, akkor inkább hagyjuk a fenébe! A szexet is, meg az egész kapcsolatot is!

2021. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
2%

Elszámoltam a példám, javítom:

A férj különvagyon a régi lakás értékének 3/4-e volt, az új lakásban ez 37,5% százalék, 53 millió 31,25%-a 16,56 millió Ft.

2021. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 Kései Sirató ***** válasza:
20%

Vannak jogaid is, hogyne! Viselheted a nevét. :D Bocs, de ezt nem hagyhattam ki.

Nem érzed, hogy átver? Miért járulsz ehhez hozzá?

2021. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/94 anonim ***** válasza:
74%

"De igazságos.Ha ott élsz, akkor a felújítás "


Nem. Albérletet sem újítasz fel. A felújítás értéknövelést jelent, nem a tisztasági festést.


te is egy golddigger, nő lehúzó pasi vagy. Jó sokan vagyotk.

2021. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!