Egy házasságban csak kötelezettségeink vannak jogaink nincsenek(anyagi szempontból)?
Ezt az előtt kellett volna vele megbeszélned mielőtt aláírod a szerződést. Volt szó erről? Mit mondott?
Ne legyen így, de szerintem kihasználja, hogy felújít amikor eléri a célját akkor kifog tenni.
Általánosan: Teljesen mindegy, kinek a nevén van, ha házasság alatt szerzett a vagyon, akkor közös.
A ti esetetek már neccesebb, mert váláskor a férjed mondhatja, hogy házasság előtti különvagyonból vásárolta az ingatlant. Ebben az esetben sincs veszve a dolog részedről: ha a nevedre szóló számlákkal igazolod a felújításra költött pénzt, azt váláskor követelheted. Tegyük fel, hogy az ingatlan 20 millió, amiből 10-et az eladásból fizetett, a maradék 10-et pedig közösen fizetitek hitelből. Váláskor követelheted a második fél felét, vagyis 5-öt.
Viszont a legtisztább dolog az lenne, ha írnátok róla egy szerződést, vagy rád íratná a felét. Ha szerinte közös amúgy is, akkor nem lenne értelme annak, hogy nem megy bele.
"Hitelt nem vettünk fel sokat csak 1,5 millió forintot."
Akkor ez esetben kalkuláljátok ki, hogy te mennyit költöttél rá és várhatóan mennyit fogsz még. Számoljátok ki, az hány százalék és azt írassa rád. Ha nem tudod ezt vele megbeszélni, akkor az egy hatalmas jel arra, hogy csak kihasznál.
#7: Haszonélvezet? SOHA!
Ha elválnak, a férj költözhetne ki a saját tulajdonú lakásából, és be se tehetné oda a lábát, amíg a nő él!
Viszont a ház értékétől függően egy minimális tulajdonrész illő volna. Konkrétan annak a fele, amennyibe a felújítás értéknövelő része került, illetve a felvett hitel fele.
Vagy erről írni egy külön megállapodást. És akkor ha neadjisten válásra kerül a sor, akkor megkapod, amit belefektettél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!