Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy házasságban csak kötelezet...

Egy házasságban csak kötelezettségeink vannak jogaink nincsenek(anyagi szempontból)?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel így a kérdést, mert a férjem hasonlóan gondolkodik. Nem rég eladta a lakást amiben laktunk, ami egyébként az ő tulajdona volt, de az átalakításokban én is részt vettem. Az új lakáshoz némi hitelt is vett fel, én lettem a kezestárs és úgy gondolja, hogy együtt fogjuk majd visszafizetni. De a nevemre nem íratott semmit. A lakás 100 %-ban az övé lett. A későbbiekben is lesznek majd átalakítások a lakásban amit szintén közösen fogunk elvégezni. Ezt így igazságtalannak tartom. Szerinte közös a pénzünk, de akkor a lakás miért csak az ő tulajdona és nekem miért kötelességem költeni az ő lakására.
2021. júl. 19. 08:52
 21/94 anonim ***** válasza:
95%

"Házastársak vagytok, 50-50 arányban jár a dolog...."


A házasság alatt szerzett vagyonra igaz, az előtte meglevőre nem.


Amúgy meg be aggódj kérdező. A törvény szerint ugyan tulajdonreszed az életben nem lesz abban az ingatlanban, mégsem leszel üres kézzel kidobva, ha menned kell. Ugyanis a házasság alatti befektetések, felújítások illetve a házasság ideje alatt bekövetkezett értéknövekedés felé a házastársat illeti meg. Tehat ha ma beadjatok a valopert, akkor a 1,5milla hitel fele a tiéd, de ha bizonyítani tudod, hogy a férj lakására ment, akkor a teljes összeg a férj adóssága lesz. Ha emiatt a másfél milla befektetés miatt az eddig 50millios értékű ingatlan 60-at ér, akkor neked 5 millió jár.

2021. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
92%
ő és a családja? Tehát nem veled beszéli meg a dolgokat, hanem anyuékkal? Dobd a csávót sürgősen....
2021. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
90%
Egy válás esetén nem lesz az a lakás 100%-ban az övé, attól függetlenül, kinek a nevén van.
2021. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
2%

22

Jó de akkor hova megy? A híd alá. Ezért veri a hiszti mert válna meg kéne a ház fele amihez semmi köze. Hall of fame gold digging whore.

2021. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
30%

"Egy válás esetén nem lesz az a lakás 100%-ban az övé, attól függetlenül, kinek a nevén van."


Már hogyne lenne? Házasságkötés előtti magánvagyon a büdös életben nem lesz közös.

2021. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
92%

"Ő és a családja nem érzik úgy, hogy nekem bármi is járna..."


Miután fizeted a hitelt? Megfontolnám a vállást ettől a lehúzós, kihasználós pasizól.

2021. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
98%
Hmmm, még a családja is beleszól? Remek házasság lehet, ahol nem ti beszélitek meg a titeket érintő ügyeket, hanem a családja mondja meg. Nem felnőtt ember a férjed? Ez nem lesz túl jó házasság, ha ilyen alap dolgokat nem lehet normálisan megbeszélni. Nem kell semmibe se belemenni kényszerből. Ez örök tüske marad benned, és rombolja a házasságot, ha nem beszélitek meg és nem oldjátok meg.
2021. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
95%

"De én ezt nem tartottam igazságosnak így ajánlott 1/8-ad részt a hitel arányának megfelelően. Amit én megalázónak tartottam és nem kértem belőle."

Akkor mégis mit szeretnél? 50-50-et? Milyen alapon? Neked megalázó, hogy annyi részt kapsz benne, amennyit fizettél?

2021. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
42%

Esetleg érdemes lenne minden mondatot elolvasni és értelmezni, mert lényeges lehet. Pl ez itt:


"Ő és a családja nem érzik úgy, hogy nekem bármi is járni és én büszkeségből lemondtam arról az 1/8-ad részről,amit ő nekem szánt. "


Ha én vettem volna a gyerekemnek lakástesélyes hogy itt ugye ez tortent- bizony én is szeretném, ha annak sorsát a gyerekem velem beszélné meg. A másfél milliós kozos befektetésre akart a férj 1/8 tulajdonjogot adni a feleségnek. Nem vagyok egy matekzseni, pláne szazalekszamitasban, te ez nem azt jelenti, hogy üres sggel távozna válás eseten.

2021. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen mindegy, mert válás során a vagyonmegosztáskor nem számít, hogy papíron mi kinek a néven van.
2021. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!