Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy házasságban csak kötelezet...

Egy házasságban csak kötelezettségeink vannak jogaink nincsenek(anyagi szempontból)?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel így a kérdést, mert a férjem hasonlóan gondolkodik. Nem rég eladta a lakást amiben laktunk, ami egyébként az ő tulajdona volt, de az átalakításokban én is részt vettem. Az új lakáshoz némi hitelt is vett fel, én lettem a kezestárs és úgy gondolja, hogy együtt fogjuk majd visszafizetni. De a nevemre nem íratott semmit. A lakás 100 %-ban az övé lett. A későbbiekben is lesznek majd átalakítások a lakásban amit szintén közösen fogunk elvégezni. Ezt így igazságtalannak tartom. Szerinte közös a pénzünk, de akkor a lakás miért csak az ő tulajdona és nekem miért kötelességem költeni az ő lakására.
2021. júl. 19. 08:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/94 anonim ***** válasza:
49%

88

Mert cunclikának nem volt 15 milcsije hogy kifizesse a felét.

2021. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/94 anonim ***** válasza:
25%
Elég vicces, hogy Ő vesz házat magának, de TE is fizess. Kis haszonleső aranyásó.
2021. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/94 anonim ***** válasza:
87%

Az exemnek is mindig ez volt a baja. Nekem volt egy házam a vállalkozásom eladása után, neki csak a ruhái, amiket viselt. Mindig azt mondta, hogy ő nem érzi magát otthon egy olyan házban, ami nem az övé is.

Értettem a dilemmáját, de mindig azt mondtam neki, hogy még mindig jobb egy kifizetett ház, mint 25 év hitel. Nem számított, szétmentünk más miatt.

Később előkerült ez mással is, néha úgy érzem, hogy párkapcsolati szempontból az 1/1 tulajdonjog néha átok, mert sokan nem tudják azt feldolgozni. Ki tudja hányan már eleve úgy mennek bele a kapcsolatba, hogy mi lesz később, a szakítás után? Főleg a tapasztaltabb, elvált emberek. Meg lehet őket is érteni, az érzelmek múlandók.

A kérdező jól járt volna a résztulajdonnal, én soha, semmilyen körülmények között nem ajándékoznék önként ingatlan résztulajdont tartozás fejében. Ma Magyarországon egy hitelmentes 1/1 tulajdonjogú ingatlan az egyik legértékesebb vagyontárgy, amire vigyázni kell. Inkább kifizetem az illetőt kápéra hitelből, de az ingatlanügyeket nem szabad ebbe bevonni, mert utána még árvereztetheti is a házat a fejed fölül, vagy a nyakadra költöztethet bárkit. Vagy simán csak birtokon belül marad és lop/rongál, mert a törvények lehetővé teszik.

A tanácsom azoknak, akiket zavar a párjuk vagyoni helyzete: keressenek mást, akinek nincs saját háza és akivel együtt teremthetik meg az alapokat. Vegyék fel a közös hitelt, újítsanak fel közös pénzből, legyen minden 1/2-1/2.

Persze attól még lehetnek viták arról, hogy ki és mennyit keresett, mennyibe is került a felújítás, amit 18 éve csináltak meg számla nélkül kápéra, kié legyen az új mosógép és kié a Suzuki, szóval ezek a dolgok sem lesznek egyszerűbbek azért, mert elvileg minden közös.

De lehet úgy is csinálni, ahogy a nagynéném mondta mindig: "a boldog együttélés kulcsa a különélés"

Mindenki a saját ingatlanában marad, fizeti annak terheit, élvezi az előnyeit, a közbenső időben pedig együtt vannak és megélik a kapcsolat pozitív elemeit. Nem kell mindenkinek kötelezően összebútorozni, ha pl gyereket sem akarnak.

2021. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/94 anonim ***** válasza:
80%
Igen utolsó,jól látod.Én sem érezném jól magam ha nem lenne közös minden,ezért olyan társat választottam,akivel együtt építjük a jövőnket,és közösek a céljaink.Biztos,hogy szerencsés is vagyok,hogy megtaláltam.Erre írtam,hogy nem "hűbelebalázs"módjára kellene házasodni Kevesebb lenne a gond az biztos.Ráadásul itt a kérdező meg a párja valószínűleg nem is beszélik meg a dolgaikat.Ez nagy baj!Később még ettől is nagyobb gondok lesznek.Pl.kiderül,hogy az egyik akar gyereket,a másik meg nem,vagy nem annyit.Elvesztegetik egymás mellett, egymás idejét.
2021. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!