Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő minden nap főz? Vagy...

A szülő minden nap főz? Vagy nem ez a "dolga"?

Figyelt kérdés

8tól 5ig dolgozom, havi 40 ezer ft-t rakok le az asztalra, és heti 2x van főtt étel az asztalon.

Fél 6kor érek haza, nincs kedvem főzőcskézni.

Már nem is tudom, mire adom a 40 ezret.

A szüleim nyugdíjasok, igazából semmi dolguk nincs egész nap. Azt hittem, annyit megtehetnének, hogy este főtt étel vár itthon, ha már a fizetésemnek majdnem a felét haza adom.

Elköltözni nem tudok, gyűjtésben vagyok, és ezt albérletben nem tudnám csinálni.


2010. aug. 26. 17:56
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/131 anonim ***** válasza:
65%
AZ En anyam amiota elek...azota mindenegyes nap foz..2-3 felet is ...Szerintem meg nem kene a nyugdijas szuleidnek lagzit csinalni annyit fozni...de azert azt a kis tanyer etelt te is megerdemelned amit eled raknak...Szerintem igazad...van...Beszeld meg a szuleiddel..Vagy ha nem ertenek belole ne adj nekik oda annyi penzt hanem abbol mennyel el ettermekbe es egyel...ennyi en ezt csinalnam...sztm igazad...van....Nem azt mondja az ember hogy csinaljon lagzit annyiot fozzon..de azert legalabb minimum napi egyfele megis amikor haza ersz faradtam a munkabol jol esne egy kis fotetel nem lehet mindig szar koszoton elni...szendvicsen kolbaszon meg szalamin paprikan stb elni...Igazad van!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/131 anonim ***** válasza:
0%
szaraz koszt xd
2010. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/131 anonim ***** válasza:
38%
Jesszus! írni akartam, de a sok b.rmon úgy felhúztam magam, hogy rájöttem, ennyi iq nukunak nincs értelme semmit magyarázni. Kérdező, önző vagy és semmi szeretet nincs benned. Felnőtt vagy. Ők meg idősek. Ennyi. Itt a történet vége. Ki nem sz.rja le, hogy mennyit dolgozol. más is így él, és mellette MINDENBEN támogatja a szüleit, vagy legalábbis nem várja el, hogy alapvetően gondoskodjanak róla. Empátia nálad nulla.
2010. aug. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/131 anonim ***** válasza:
29%

Na jó!

Akkor tisztázzunk alap dolgokat kedves kérdező

21/L nő létedre nulla az empátiád.

Olyan elvárásokat támasztatsz ami nem feltétlen jogos. Mi az, ohgy otthon vannak és nincs más dolguk mint rólad gondoskodni. Értem én,hoghy örülnáél ha legalább estnéként ehetnél főtt ételt.. DE van menza is ott is lehet ebédidiőben föttet enni. és rendelni is lehet. Persze nem tudom milyen a munkaheyled.. .de ha 8-4 ig doglozol akkor bizony min 30 perc ebébd időd van.. tehát tudsz fött kaájt délben enni, nem kel elvárni még vacsorára is. Egyébként meg heti 2-3x fött vacsi az egsézsgées.

Rokkant nyugdíjasok tehát nem etgsészsdgéesek igen is neked isa gondolni kéne rájuk azért a havi 40ért cserébe amit haza adsz. ..hogy is van ez..

Hét tudod mit ha nem tetszik az,hogy este száraz koszt van menj el vacsorzni máshová.

2010. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/131 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem az a dolga.

Az a dolga, hogy felnevelje a gyerekét és ellássa addig, amíg saját lábon meg tud állni. Aztán már ne csicskázzon a felnőtt, egészséges gyerekre, ha meg beteg, akkor várja meg, míg ez az egészséges gyerek vacsorát főz neki.

2010. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/131 anonim ***** válasza:

Bátyám már pár éve több 10ezer ft-ot rak le.Hajnal fél 4-kor kelt, 4-kor ért haza annó. Most éjszakai őr ugyan ott. Mi várja? Ittas anyuci, rengeteg mosatlan. Ja,anyánk elajándékozgatta azokat a húsokat,ami a bátyámé volt. Rendszerint a kenyérmellé való májkrém,konzerv és szalonna szalámival. Fő a változatosság. Nem igaz?

Volt olyan,amit a házkörül tesóm finanszírozott. Utóbb az is kiderült, tesómnak alig marad a zsebében valami a 80-90-ezres fizujából-minden nap dolgozik. Amikor még én is otthon laktam,mi volt? Ha délutános voltam,akkor este 10-kor értem haza, 2 féle kaja várt otthon, vagy gulyásleves,de az 5 napig minden este,-ugyan az! Vagy húsleves,de az 5 napig,minden este-ugyan az, nem friss főzet. Ha délutános voltam, akkor az esetek 50%-ában arra mentem haza,hogy anyánk piásan vergődik az ágyban, apánk az előszobában ülve alszik a székben. Sajnáltam tesómat ilyen körülmények közt hagyni, de én megtaláltam a boldogságot,a párommal 2 gyerkőcöt nevelünk. Most,ha néha hazalátogatunk,akkor apám jó 80 ezres nyugdíjából és tesóm jó 80-90-ezres fizujából nem látok semmi normálisat,nincs hús a fagyóban, nincs semmijük. Na,tesóm meg ezért rak le 80-90-et arra a bizonyos asztalra.

Szóval,látod,nem vagy egyedül. CSak havi 40-et keresel? Abból nem futja az albérletre,no meg a rezsi, kaja, személyes cuccok. Kénytelen vagy leülni,és rákérdezni,hogy miért csak ennyi? Ok,hogy felneveltek, de akkor is! Ha anyud nem tud főzni,mert kimerítő,akkor hordassa a kaját.Ha az se,akdor ne rakj le havi 40-et, csak 20-at!

Más okosságot nem tok írni!

2010. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/131 anonim ***** válasza:
3%

Igen,egy anya minden nap főz. 2 kicsi gyerek van,és amikor a párom elmegy nyaranta napokat dolgozni,akkor is főzök a kicsiknek-még ha nekem nem is kell a főttkaja.Pláne,hogy itthon vagyok velük. Ha dolgoznék,valószínű más lenne a felállás.

Most látom csak,hogy gyűjtésben vagy. És hogy havi 10-15-öt költesz magadra. Mit veszel annyi dellán? Te,az rengeteg pénz!

2010. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/131 anonim ***** válasza:
90%
UTOLSÓ: itt nem picigyerekes anyukának a "dolgáról" van szó! Az természetes! Természetes, hogy MINDENNEL ellátod őket, mert még picik. Itt egy felnőtt(?) GYEREKRŐL van szó, aki el tudná magát látni és a szüleit is ha muszáj, és mégis úgy érzi, hogy a szülei dolga lenne még mindig ellátni őt, mintha 4-14 éves lenne! és fel van háborodva, mert az idős, betegeskedő szülők pihenés(?) helyett nem főznek neki (valószínűleg pihenés alatt a kérdező a lakás/ház rendben tartását, ügyintézést, stb. érti - k.rva nagy pihenés egy idős embernek, aki nem véletlenül van leszázalékolva!)
2010. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/131 A kérdező kommentje:

Ú, annyi válaszoló lakik velünk 1 házban, és tudják mi történik..:)

Nem azért lettek leszázalékolva, mert betegek. Ha azok lennének, arról tudnék.

Nincs bennem empátia? Hú, sok ismerős jár ide... Vagy pár mondat alapján ezt mind leszűrtétek?

Ki mondta, hogy havi 40et keresek? :D Ennyit adok nekik, nem ennyit keresek...

És nem 4ig dolgozom, hanem 5ig. Mert déltől 1ig ebédszünetem van.


Nos akkor kérdezem én, mi dolguk van? (Ha már annyira tudjátok hogy ők "halálukon vannak" annyira betegek...)

Takarítást én csinálom, mosást én csinálom. Panelben nincsenek "ház körüli munkák"...

2010. aug. 27. 11:59
 80/131 A kérdező kommentje:
A csekkek befizetésén kívül milyen ügyintézés van? :D
2010. aug. 27. 12:00
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!