Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő minden nap főz? Vagy...

A szülő minden nap főz? Vagy nem ez a "dolga"?

Figyelt kérdés

8tól 5ig dolgozom, havi 40 ezer ft-t rakok le az asztalra, és heti 2x van főtt étel az asztalon.

Fél 6kor érek haza, nincs kedvem főzőcskézni.

Már nem is tudom, mire adom a 40 ezret.

A szüleim nyugdíjasok, igazából semmi dolguk nincs egész nap. Azt hittem, annyit megtehetnének, hogy este főtt étel vár itthon, ha már a fizetésemnek majdnem a felét haza adom.

Elköltözni nem tudok, gyűjtésben vagyok, és ezt albérletben nem tudnám csinálni.


2010. aug. 26. 17:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/131 anonim ***** válasza:
40%

én teljesen megértem a kérdezőt, és igaza van.

nem az a lényeg, hogy mennyit ad le, hanem az, hogy ő legalább le ad, és dolgozik, nem otthon henyél, mint sok fiatal meg középkorú.

amúgy meg nem is értem, hogy a szülő miért ne tehetne meg annyit, hogy egy tál ételt neki is főz, mire haza ér, főleg, ha még otthon is van egész nap.

én sajnálom a kérdezőt, és igaza is van.

ha elmenne albérletbe, nem ő járna rosszul, hanem a szülei, mert ugrott 40 ezer havi.....

2010. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/131 anonim ***** válasza:
83%
Hát,amíg kicsi a gyerek és nem tudja magát ellátni ez is a szülő dolgai közé tartozik.De ha már te is el tudod magad látni,akkor te is főzhetnél igazán.Az,h. 8 órát dolgozol csak egy dolog.Ha családod lesz és akkor is dolgozol akkor nem fognak enni vagy mi?Van,aki lenyom 12 órát és mégis meg tud főzni.
2010. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/131 anonim ***** válasza:
57%

18,25 ös vagyok


Ja és a gyerekemnek én akkor is fogok főzni, ha 40 éves lesz, mert a gyerekem és nem csak addig gyerek, amíg a családi pótlékot kapom utána.

Az egyetlen feltétele, hogy normális életet éljen. Ne drogozzon, ne tivornyázzon.

Amúgy a gyereket feltételek nélkül kell szeretni. Az előző mondatomat ellentételezve.

2010. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/131 anonim válasza:
21%
Én anyám heti 4-5x főz, mert van olyan hogy megmaradt a holnapi napra, teljesen jó állapotba. Amúgy meg ez a szülő egyik legfontosabb feladata...
2010. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/131 anonim ***** válasza:
16%

én anyám se főz ...évek óta étteremben eszem,amit már nagyon unok :(

25/L

2010. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/131 anonim ***** válasza:
35%

Ha nekem lenne egy 21 éves lányom,én sem főznék minden nap.Főleg úgy,hogy ha rokkant nyugdíjas lennék.Esetleg főzhetnél néha,mondom néha valami,hogy ehessenek egy kis meleg vacsorát,és biztos,hogy meghálálnák.Nekem nagyon rossz gyerekkorom volt,volt olyan,hogy napokig nem ettünk,az öcsémmel cipősdobozba gyűjtöttük a szőlőt,almát,hogy legyen ennivalónk.

Most 23 éves vagyok férjem van,második babánkat várjuk,és nem esik nehezemre este fél hatkor nekiállni főzni.Sőt,sokszor úgy főzök,hogy anyósomék is ehessenek belőle,mert nem esik nehezemre.

És azt ne felejtsd el,azért adnod kell,hogy elvárhass!

2010. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/131 anonim ***** válasza:
65%

Te saját magad is belátod, hogy havi 40ezerből albérletben nem jönnél ki. Látszik, hogy még életedben nem fizetted ki a saját számláidat, fogalmad sincs, hogy mennyi egy lakás fenntartása. Örülj neki, hogy nem neked kell eltartanod a szüleidet, mert még ez is előfordulhat. Felnőtt ember vagy, ha nem tetszik költözz el, és tartsd el saját magad. Aztán majd boldogan menekülsz haza.

Nagyon irritálnak az ilyen fiatalok mint te, akikben nincs semmi hála a szüleik iránt, hogy felnevelték őket, hanem elvárnák, hogy csak körülöttük forogjon a világ. Nyugdijasok, szerintem dolgoztak már eleget, ha egész nap semmit nem csinálnak ahhoz sincs közöd.

2010. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/131 anonim ***** válasza:
75%

Anyósomék reszsije(két fő/év):villany:120000,víz:48000,közös költség:30000,kommunális adó:10000,szemétszállítás:6000,telefon:60000,net:36000,fűtés:140000(én mindig fázom náluk)

Ez egy főre havonta 18750,de akkor nem cseréltek ki egy égőt és nem festettek stb...

2010. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/131 anonim ***** válasza:
89%
Hétvégén miért nem főzöl te rájuk? Akkor "sincs kedved"?
2010. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/131 anonim ***** válasza:
58%

nekem azt mondta apám, hogy eddig ő tartott el, most tartsam el én, és nem is dolgozik.


nem gondolom, hogy a szülőt a gyerekének kellene eltartania, vagy élete végéig istápolnia.

a mai szülők többsége igencsak kihasználja anyagilag a saját gyerekét, és nem szégyellenek zsaroláshoz folyamodni sem, hogy elérjék amit akarnak. mint például a "nem főzök rád, nem mosok rád, azt eszel, amit akarsz"

hát az ilyen szülőnek nem kellett volna "szülnie"

2010. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!