Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő minden nap főz? Vagy...

A szülő minden nap főz? Vagy nem ez a "dolga"?

Figyelt kérdés

8tól 5ig dolgozom, havi 40 ezer ft-t rakok le az asztalra, és heti 2x van főtt étel az asztalon.

Fél 6kor érek haza, nincs kedvem főzőcskézni.

Már nem is tudom, mire adom a 40 ezret.

A szüleim nyugdíjasok, igazából semmi dolguk nincs egész nap. Azt hittem, annyit megtehetnének, hogy este főtt étel vár itthon, ha már a fizetésemnek majdnem a felét haza adom.

Elköltözni nem tudok, gyűjtésben vagyok, és ezt albérletben nem tudnám csinálni.


2010. aug. 26. 17:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/131 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem igazán megtehetnének neked ennyit. És ők mit esznek egész héten? Ennyi főtt ételt esznek?
2010. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/131 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy nekem anyu rokkant nyugdíjas, de majdnem minden nap főz, mivel lisztérzékeny vagyok, nem is tudnék máshol enni. Vagyis eddig főzött, mostantól az egyetemen magamnak fogok majd a kollégiumban.
2010. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/131 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit esznek. Fél 6 után érek haza, lehet hogy rendelnek kaját maguknak. Nem látom, mit csinálnak egész nap. Csak azt, hogy mind2 fent volt iwiwen:)


A hasonló sorstársú ismerőseim (otthon laknak, dolgoznak és pénzt adnak a szülőknek) azt mondták, ők 20-25 E-t adnak, minden nap van főtt étel, sütemény stb.

Hát mondom én a dupláját adom, és örülhetek, hogy szerdán és szombaton van főtt étel.

2010. aug. 26. 18:20
 24/131 anonim ***** válasza:
71%
Hát szerintem nem ez a "dolga", bár ha tényleg nem csinálnak semmit, talán elvárható lenne hogy kicsit gyakrabban legyen főtt étel. De megjegyzem, fél6 nem a világ vége... Anyám rendszeresen este 20-éjfél között végez a munkával, úgy hogy reggel 8-9től dolgozik (e.v. tehát nincs megszabott munkaideje..), és még éjfélkor is neki tud állni vacsorát főzni magának. Szóval ezt kicsit nevetségesnek gondolom hogy fél6kor 'nincs kedved' főzőcskézni...
2010. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/131 anonim ***** válasza:
65%
az én anyám is egy héten 2x főz.... akkor is oylat amit nem szeretünk :DDD 18L
2010. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/131 anonim ***** válasza:
85%
Én még tanulok, de amint keresni fogok és megtehetem, igenis támogatom majd őket! Valamint jelenleg sem várom el, hogy főzzenek, vagy takarítsanak rám!
2010. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/131 anonim ***** válasza:
80%
"Szerintem a főzés nem olyan megerőltető. Ha nem dolgoznék napi 8 órát + a buszozás, szívesen főznék én is." Ha nem olyan megerőltető, miért nem főzöl? És mi lesz, ha lesz külön lakásod? Akkor is anyukádnak kell majd főznie? Én amíg otthon laktam, főztem külön magamnak annyit, hogy szülők is tudjanak belőle vacsorázni. Pedig anyum minden ebédre frisset főzött. Azóta van külön lakásunk a férjemmel, de igenis ha tehetem, támogatom szüleimet. 24N
2010. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/131 anonim ***** válasza:
87%
szerintem ezt velük kéne megbeszélned. amúgy a véleményem az hogy egy felnőtt ember nehogy már a nyugdíjas szüleitől várja el hogy főzzenek rá. ha elmennél albérletbe csak maga az albérlet 40 ezer lenne minimum plusz még vehetnél is kaját és ott sem főzné meg neked senki, sőt nem is takarítana. szerintem semmi jogod felháborodni.
2010. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/131 anonim ***** válasza:
26%

A szülőnek persze nem ez a dolga, de....

De ennyi pénzért persze, hogy megérdemled. Vn, ahol gyerek csak 10.000 ft-tal járul hozzá a háztartáshoz, ha otthon lakik. Az is csak egy jelképes összeg, hogy a "gyerek" lássa, nincs semmi ingyen.

Az én párom "csak" 6000 Ft-ot ad az anyósomnak és ezért minden hétköznap ott eszik.

De ha nem adna, akkor is főzne rá.

2010. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/131 anonim ***** válasza:
88%

ha rokkantnyugdíjasok, akkor biztos nem azért, mert letörött a műkörmük. Nem adják a rokkantosítást csak úgy.

Te egy rokkant beteg emberrel akarod kiszolgáltatni magad?

Amúgy az Iwiwre kattintani nem megerőltető fizikailag.Felmenni nem gyalog kell.

2010. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!