Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő minden nap főz? Vagy...

A szülő minden nap főz? Vagy nem ez a "dolga"?

Figyelt kérdés

8tól 5ig dolgozom, havi 40 ezer ft-t rakok le az asztalra, és heti 2x van főtt étel az asztalon.

Fél 6kor érek haza, nincs kedvem főzőcskézni.

Már nem is tudom, mire adom a 40 ezret.

A szüleim nyugdíjasok, igazából semmi dolguk nincs egész nap. Azt hittem, annyit megtehetnének, hogy este főtt étel vár itthon, ha már a fizetésemnek majdnem a felét haza adom.

Elköltözni nem tudok, gyűjtésben vagyok, és ezt albérletben nem tudnám csinálni.


2010. aug. 26. 17:56
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/131 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy a te szüleidet körömgombával százalékolták le, nálunk komoly szívbetegség sem ok erre. Amúgy egy bizottság dönti el, milliomosok talán le tudnák fizetni őket.

Egy teljesen felnőtt, dolgozó ember pedig nem szorul rá arra,hogy más csicskázzon rá, lehet ez a szülője is.

2010. aug. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/131 anonim ***** válasza:
10%

Nálunk nem szokás leszázalékoltatni magunkat.

Az én apám 2 évvel a nyugdíj előtt halt meg szívinfarktusban a munkahelyén. Tiszta nyereség az államnak, mert 40 évig fizetett TBt.

Ne személyeskedj, ha nem tudod a hátteret.


Én az előbbit arra értettem, hogy nem mindenki olyan beteg, mint ahogy leírja. Természetesen itt is tisztelet a kivételenek.

2010. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/131 anonim ***** válasza:
72%
egy 21 éves felnőtt nőről van szó és nem egy 14 éves kislányról. a szülei nyugdíjasok, gondolom sokat dolgoztak eddig , felnevelték őt. most is otthon lakik még. oké fizet a rezsibe (ami természetes dolog) de szerintem túlzás azt elvárnia hogy rá főzzenek minden nap. ha nem tetszenek a dolgok el kell költözni albérletbe és akkor kiderül mennyivel nehezebb lenne úgy.
2010. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/131 anonim ***** válasza:
24%
De magukra sem főznek? Akkor nem esznek főtt ételt? Amúgy szerintem igazán megtehetné, hogy kajával vár, mert egy szülő nem "rakja ki " a gyerekét azonnal, ahogy az talál munkát, hanem még akkor is akar róla gondoskodni. Pl. a párom anyukája még mostz is küldi a kajákat, pedig a fia már 2 éve külön él velem. Nekem ez kellemetlen, de még mindig benne van az anyasággal járó eltartási ösztön, meg etetés. Ezt csúnyán írtam. Nekem rosszul esne, ha nem főzne és teljesen megértelek. Nem a pénz szemszögéből, hanem mint anya - szemszögéből.-
2010. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/131 anonim ***** válasza:
14%

Miért? A nyugdíjasok nem esznek főtt ételt?

Nem olyan nehézség 1 tányért hagyni neki.

Szerintem nem is arról van szó, hogy minden nap főzzön, de főtt étel az nem olyan nagy dolog. Mint ahogy itt vki írta. egy gulyásleves 2-3 napig is eltart. Utána meg lehet palacsinta, vagy rizsfelfújt vagy vmi olyan, ami gyorsan megvan.

Ez nem teher még egy nyugdíjasnak sem

Ha teher lenne, akkor nem otthon lennének, hanem egy otthonban.

2010. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/131 anonim ***** válasza:
63%
anyukám is nyugdíjas. volt egy időszak amikor otthon laktam és dolgoztam adtam haza pénzt is, és bizony nem főzött minden nap. ebből nem csináltam gondot, sőt amikor volt időm szívesen főztem én. vagyok annyira önálló, hogy felnőttként nem azon rinyálok hogy más főzzön nekem minden nap. de még mindig azt mondom, hogy meg kell velük beszélni.
2010. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/131 A kérdező kommentje:

Mivel éhes vagyok, főzök magamra.

Hétvégén is főzök, de ők ilyenkor mindig jönnek, hogy éhesek, és mikor lesz már kész.

Azt hiszem, nem vagyok olyan sokat itthon, hogy "lelakjam" azt a 40 ezret.

És ahogy előttem is írták, más még 5 ft-t sem tesz le az asztalra, és mégis mosnak-főznek rá.


És anyukámnak is szívbetegsége van,apunak meg a gerincével van probléma, ehhez képest egy egész napos séta az állatkertben meg sem kottyan nekik.

De szórakozzanak nyugodtan, nem sajnálom tőlük.

2010. aug. 26. 20:47
 68/131 A kérdező kommentje:

Nyugodtan lehet szídni, minden lusta embernek elmondani.


Nem veszekedtem velük, rákérdeztem náluk, hogy mi lenne ha bevásárolnék este, és holnapra csinálna egy finom ebédet?

(Ez volt múlthéten) Bevásároltam: húst-zöldséget,fűszereket.

2 nap múlva én főztem, hogy ne menjen kárba.

2010. aug. 26. 20:48
 69/131 anonim ***** válasza:
63%

46 éves vagyok fiunk 24 évesen nálunk él, mert nem tud albérletbe menni. Egyedül nem tudná fenntartani.

Nem fogadok el tőle pénzt, pedig párszor már felvetette a kérdést.

De azt mondtam neki, hogy azt a pénzt, amit nekünk adna, azt tegye be lakáselőtakarékosságba. Nyitott egy Fundamentát már 3 éve.

Sosem fogadnék el tőle pénzt kajára. A rezsi meg nem nem emelkedett meg, mert velünk él. Amikor 18 volt, akkor is ennyi volt a villanyszámlánk, gázszámlánk.

Sőt még majdnemhogy jobban járunk így, mert ruhákat már nem mi veszünk, szórakozásra nem kell pénzt adnunk?

Akkor most miről beszélünk?

2010. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/131 anonim ***** válasza:
83%

Ne adj nekik kézpénzt 20000 ft értékben fizes be pár csekket, a kajajegyet egészitsd ki egy 10-re és intéz belőle egy bevásárlást vegyél olyan alap cucokat mint a mosopór, wc-papír.

A megsporolt pénzből pedig rendelj magadnak meleg kaját.

2010. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!