Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő minden nap főz? Vagy...

A szülő minden nap főz? Vagy nem ez a "dolga"?

Figyelt kérdés

8tól 5ig dolgozom, havi 40 ezer ft-t rakok le az asztalra, és heti 2x van főtt étel az asztalon.

Fél 6kor érek haza, nincs kedvem főzőcskézni.

Már nem is tudom, mire adom a 40 ezret.

A szüleim nyugdíjasok, igazából semmi dolguk nincs egész nap. Azt hittem, annyit megtehetnének, hogy este főtt étel vár itthon, ha már a fizetésemnek majdnem a felét haza adom.

Elköltözni nem tudok, gyűjtésben vagyok, és ezt albérletben nem tudnám csinálni.


2010. aug. 26. 17:56
 101/131 anonim ***** válasza:
34%

Értem,akkor ezt nem veszem magamra. (nem szoktam pontozni,nem látom értelmét,főleg,hogy aki pontoz,az általában reagál is valamit).

Részben megértem a kérdezőt,mert tényleg többet érdemelne.

Én először 5000-ért főztem,mostam és takarítottam sógoromra.majd elviseltem a hülye dolgait. Utána 8500-ért főztem rá.-akkor már annyira utáltuk egymást,hogy inkább magára mosott,és "takarított"(elég relatív dolog!) maga után.

Részben viszont már elég felnőtt ahoz,hogy a saját lábán megéljen. Ha megteheti,akkor költözzön el otthonról!

Többen vannak,akik nem tehetik meg,mert pl nem 90 ezret keresnek,hanem csak 60-at. Plusz,ha van valakije,akkor vele összeköltözhet. Párban könnyebb!

2010. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/131 anonim ***** válasza:
15%

Bár nem vagyok a drágaságod, de olvasd már el a többi kérdést. Nem igaz, hogy minden kérdező lehurrogja azokat, akik nem azt válaszolják, amit ő elvár.

És életunt felnőtt sem vagyok, a mai napig minden segitséget megadok a felnőtt fiamnak, és sokszor főzök is neki, bár nem együtt élünk. De nem azért mert ez a "dolgom", hanem azért mert én igy gondolom.

2010. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/131 anonim ***** válasza:
95%

A kérdező kommentje:

21L és 1 éve dolgozom.

A 90 E ft-os fizetésemből 40et adok nekik, 10-15 között költök magamra, többit rakom félre


1 éve dolgozol és ez a legnagyobb problémád? Irigyellek.50-55 amit elköltesz. Hétvégenként mosol és takarítasz... ki vásárol? Nem hiszme,hogy te még munka után elmennél a napi bevásárlást csekkbefizetést intézni. Esteleg orvoshoz mész heylettük..???

2010. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/131 anonim ***** válasza:
23%

Itt mindeni az empátiáról ugat, de a kérdezővel ki empatikus?

Én végigolvastam, megértem a kérdezőt.

2010. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/131 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha elköltenék havi 50 ezret, de ha nem tudsz olvasni, leírom még egyszer: én azt a pénzt félreteszem (bankszámlára átutalom...)
2010. aug. 27. 19:33
 106/131 A kérdező kommentje:

ma 16:07

Köszi!

2010. aug. 27. 19:34
 107/131 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz ezt a pént elköltöd hiszen haza adsz belőle 40-t amit valamire elköltenek a szüleid pl a te kajádra is és a csekkere. Illetve te írtad, ohgy havi szinten 10-15 megy el magadra. Tehát azt az 50-55-t elköltöd olvass te!

A többit igen félre teszed. Értettem de te nem amitm nodtam.

2010. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/131 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd már végig. A kérdező vásárol be!!!!
2010. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/131 anonim ***** válasza:
28%

Ja és még vmi. Mindenkinek a lelki szemei előtt gondolom egy idős pár lebveg.

A kérdező 21 éves.

Biztos nem 70-80 éves szülőkről van szó.

2010. aug. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/131 anonim ***** válasza:
90%

A kérdező leírta, ő 21 éves nő 1 éve dolgozik. A szülei x éve rokkantnyugdíjasok kb 50 évesek. Tehát én spec nem értettem félre. Csak azt kéne megérteni 21 éves fjjel, olyna nőnek aki maholnap szintén szülő lesz, ohgy olyan elvárásai vannak ezzel a "szülő dolga,ohgy naponta főzzön " hozzá állással amit nem várható el. Nem tudjuk,ohgy azért vannak leszázalékolva a szülei m,ert komoly betegségük van.. lehet,hogy a kérdező úgy itéli mg, ohgy nem így van. De az Orvosszakértői Bizottság a semmiért nem százalékol le senkit. Lehet olyan gondjuk van ami nem látványos. cukorbeteg,m stb vagy éppen mentálisan van baja. Nem itélhetem meg.. de a kérdező sem állhat így a dolfokhoz,. ohgy a szüleinek ez vagy az a dolga lenne.

Egy szülönek általában az a dolga ,hogy tisztességgel felnevelje a gyereketé. egy 21 éves dolgozó nő önálló. értem én,hogy nem kötrlzöik el,mert gígy tud gyüjteni. De ezt is értésgtek meg,hogy amit a szüleinek haza ad és amit magára költ azt bizony elkölti a fizujából.

Értem én azt is ,hogy jól esne ha föznének rá.. de ezt nem itt kell kibeszálni hanem leülni a szernitze oly lusta szülökkel és elmondani, ohgy nekem jól esne ha nem csak heti 2x lenne főtt vacsi ( ami egybénként pont elég, egsézsgées táplálkozás sszempontjából). Hanem, ohgy jó lenne ha többször lenne. Illetve természetes, ohgy vásrol illetve a többi is...

A szülönek nem dolga, ohgy a cselédje legyen. A problémákat nem itt kell kibeszélni hanem otthon kell megoldani.


Laktam én is otthon 23 éves koromig és nem vártm el iyleneket.. ha kellett főztem magamnak. Mióta családom van természetes,hogy naponta 2 naponta főzök.. de nme várja el senki tőlem.

Itt az elvárssal vna a baj.. a hozzá állással.

Ezt kéne sokaknak megérteni és a KÉRDEZŐnek is végig olvasva a válaszoksat elfogadni,hogy aző szülei ilyenek és vedd észre, ohgy vannak szülök akik írtak neked és tanácsotr adtak.

Illetve ha nem izlik az ako szt amit ma unkaheylen ebédidőben kapsz ne kakaóscsiágt majszolj és internetezz han em menj el keress másik céhget és rendlej onnan, ha az 1 órás ebédidő alatt nem megoldható ,hogy étterembe menj.

Mindnere van megoldás csak akarni kell

Ennyit a kérdezővel és szüleivel kapcsolatos empátiáról..

Jah és még mierlőtt papolni kezdetek: nekem anyós és após hasonlóan nem csiánl semmit, ohololott csalűádizhában lakó nyigdíjasok.. de vna maire rá tudtuk őket venni. Csak le kelett ülni és besézlni velük.. ennyi.

2010. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!