Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő minden nap főz? Vagy...

A szülő minden nap főz? Vagy nem ez a "dolga"?

Figyelt kérdés

8tól 5ig dolgozom, havi 40 ezer ft-t rakok le az asztalra, és heti 2x van főtt étel az asztalon.

Fél 6kor érek haza, nincs kedvem főzőcskézni.

Már nem is tudom, mire adom a 40 ezret.

A szüleim nyugdíjasok, igazából semmi dolguk nincs egész nap. Azt hittem, annyit megtehetnének, hogy este főtt étel vár itthon, ha már a fizetésemnek majdnem a felét haza adom.

Elköltözni nem tudok, gyűjtésben vagyok, és ezt albérletben nem tudnám csinálni.


2010. aug. 26. 17:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/131 anonim ***** válasza:
80%

"Azt hittem, annyit megtehetnének, hogy este főtt étel vár itthon, ha már a fizetésemnek majdnem a felét haza adom."



Ez nagyon érdekes!Eddig talán nem tettek érted eleget?Felneveltek,gondolom iskoláztattak,ruháztattak stb. Szerintem az a minimum,ha a gyerek felnő és keresőképes támogatja,segíti a szüleit,ahogy csak tudja.És még nem ő vár el dolgokat...

2010. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/131 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem rendelsz kaját?Nem pizzásra gondolok,hanem olyan helyre,ahol napi menükből lehet választani.Egy adag egy napra 500ft körül van.Egy hónapban az 14.000 ft.Bőven kijön a havi 40-ből.A szüleidnek más dolga nincs mint átvenni és berakni a hűtőbe.Este mikor hazaérsz csak meg kell melegíteni.Ezek nem fagyasztott ételek,frissek,aznap reggel csinálják.

A te kajád,a mindennapi főtt étel így meglenne.Hogy a szüleid mit esznek azt úgy láttam eddig sem érdekelt.

2010. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/131 anonim ***** válasza:
69%
Miért vannak lepontozva azok, akik írták, hogy főznek magukra gyerekként? Már ez is ciki vagy mi? Ha meg nem tudnánk, azért lennénk semmirekellők.
2010. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/131 anonim ***** válasza:
32%
Olyan durva amit néhány ember ír! Itt nem a kérdező hozzáállásával van probléma! Egy csomó 20-on éves úgy él otthon, hogy egy forintot nem ad, és mégis van minden nap meleg kaja az asztalon! Nem akkor mikor otthon üldögélnek egész nap, és a kérdező 40.000 ft-ot belead a kasszába... Ez teljesen a szülő hozzáállásán múlik! Az ilyen anya rossz anya! Nem csak addig kell törődni egy gyerekkel amíg pólyás, utána is!
2010. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/131 anonim ***** válasza:
90%

Nem dolguk, hogy ellássanak, neked viszont "feladatod", hogy támogasd, segítsd őket.


Már gimnazistaként, a diákmunkával keresett pénzemből is természetesnek éreztem, hogy meghívtam őket egy cukrászdába, aztán, amikor felnőttem és több pénzt kerestem, magától értetődött, hogy amíg otthon laktam, a mindenkori bérem felét hazaadtam, plusz 1-2 bevásárlást is én fizettem. Amikor elköltöztem, persze már nem tudtam ennyit adni, de havi 35ezret így is adtam és hétvégenként úgy vásároltam, hogy mindig vettem nekik is 1-2 kiló húst, zöldséget, gyümölcsöt azzal, hogy olyan szép volt, nem tudtam otthagyni :=), így elfogadták. Már több mint 10 éve, hogy elmentek, de hidd el, hogy a mai napig szívesen és örömmel gondoskodnék róluk éppúgy, ahogyan a férjem szüleivel tettük/tesszük.


Lehet, hogy Édesanyád nagyon roszzul érzi magát, csak - mint a legtöbb anya - nem panaszkodik. Fél hat nem a világ vége, nyugodtan főzhetnél. Egy kis kutatómunkával a netről minimum 60-70 olyan -finom!- ételt össze tudsz szedni, amit max. fél óra alatt el lehet készíteni. Egy átlag családban az anyukák ennél még sokkal több feladatot látnak el (kb.fél hatkor hazaér a munkából, rendet rak, gyerek(ek)kel játszik, ellenőrzi és kikérdezi a leckét, fürdet, vacsoráztat, altat, mos, stb.), mégis élnek. Egy gyors vacsorát a szüleidnek és magadnak te is könnyedén össze tudnál dobni.

2010. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/131 anonim ***** válasza:
86%

27 éves vagyok, jelenleg ismételten állást keresek. Itthon lakok a szüleimmel, próbálok nekik segíteni mindenben, amiben tudok (takarítás, mosás, főzés, bevásárlás, tészta gyúrás, sütés stb.)

Közben majd meg gebedek, hogy találjak egy állást, akár Pesten vagy más nagyobb városban, s elköltözzek, végre a magam lábára álljak.

Leszögezem, hogy a szüleimet nagyon - nagyon szeretem és ez fordítva is igaz. Egyszerűen csak szeretném, hogy mostmár én támogassam őket, ne ők engem. Persze egy szülő élete végéig a gyerekeiért fog dolgozni, de olyan jó lenne, ha valamit, töredékét vissza tudnám adni annak a szeretetnek, amit tőlük kaptam.


ÁLtalában nálunk minden nap főtt étel van az asztalon.

Vasárnap - ünnepi ebéd

Hétfő - a vasárnapról maradt leves és második

Kedd - ha még maradt a vasárnapiból (pl.: ha gulyásos vagy hasonló tartalmasabb leves van, az 2-3 napra elég), ha nincs, akkor főzünk valami gyorsat ( a munkától függ, hogy mennyire van idő főzni) túrós tészta vagy ilyesmi.

Szerda - általában két napra főzünk, tehát a tegnapi

Csütörtök - főzelék, leves vagy rakott dolog

Péntek - ha elfogyott, akkor valami gyors (tészta általában, az a leggyorsabb)


Elhiszem, hogy fárasztó, főleg, ha utazol is, de néha te is főzhetnél egyszer kétszer. Bár tudom, hogy nem mindenki akar megtanulni főzni. Én szeretek kísérletezni, s általában ehető az eredmény.

2010. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/131 anonim ***** válasza:
26%

Konkrétan éz is a felelősségei közé tartozik ha már gyereket vállalt, h legyen meleg étel az asztalon, nem kell minden nap főzni.. meg lehet azt oldani heti 3 főzésből, de ha nem szeret v nem tud v esetleg nincs ideje akkor is gondoskodnia kell erről.


Én a nagymamámmal lakom anya mellettünk. Mama állandóan főz legtöbbször hajnali 4-5kor már elkezdi a főzést annyi kaja van h nem bírjuk megenni, anya heti 1-2x főz ha a mama épp olyat csinált amit mi nem annyira szeretünk, de amikor nem a mama mellett laktunk hanem 3an (anya apa meg én) akk is 1-2x főzött anya mert sokat járt az anyjához(tehát a mamához) és hozta a főtt kaját, mert ha annyia nem is szeretett főzni, de legalább gondoskodott róla h legyen főtt étel.


A pároméknál teljesen más a helyzet ott az anyja és van 4 fiú gyermeke meg a legnagyobbiknak a nője is ott lakik(terhesen). Tehát most 6an vannak. 3an dolgoznak( a 2 nagyfiú és az anyjuk) 2 fiú lead a fizujából 25-25 ezret,na mind1 ez 1 hosszú történet itt elég sok problémás dolog van.. A kajára visszatérve: kaja nincs vagy alig, cigi az van dögivel. Az anyjuk fizu után 2 héttel kijelenti h nincs cash mert elment a számlákra.. de 30.000Ft megvan a cigire hónap végéig..

2010. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/131 anonim ***** válasza:
62%
Igen,nem csak addig kell törődni a gyerekkel,amíg pólyás!De a jóhoz könnyen hozzá lehet szokni.Ha már el tudja magát látni akkor miért kell elvárni,h. főzzenek rá?!Csak mert dolgozik?És ha hazaér simán főzhetne ő is.Csak nincs kedve!Ez teljesen normális nem?Hány ember dolgozik és utána főz a családjára meg minden és lehet nekik sincs kedvük.Mégis megcsinálják.Nem csak olyat lehet főzni,ami mellett ott kell lenni 4-5 óra hosszát.
2010. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/131 anonim ***** válasza:
13%

Igazad van, de nem tudsz mit tenni, es 1 tanyer etelert nem szabad vitaba szallni.

Az Edesanya kotelezettsege a htb. munka, es a csalad ellatasa, foleg a fozes.

Mint ahogyan irod, hogy fizetsz Nekik, tehat amikor egyutt fizetitek a rezsit, akkor az asztalnal is egyutt kellene etkezni, ez a minimum, En igy gondolom.

A tisztelet kijar a szuloknek, es ne vitatkozz emiatt Veluk, mivel csak haboru lenne otthon, En azt ajanlom, hogy fozzel magadnak, amit ugyis lehet, hogy egy napot a fozesre szansz, es azt a hutobe teszed, es tobb napra elosztod.

En ezt kiprobaltam, a hetfoi napom volt az, es tobb menut is keszitettem es igy naponta csak felkellett melegitenem.

Szerintem ezt Te is igy megtudod eldani, de a bekesseg

maradjon meg.

Vagy pedig elkoltozol alberletbe, mar ennyiert lehet berelni, ha nemis kulon, de kozosen berelnek lakasokat a fiatalok. Ott viszont megint nem tudod, hogy milyen lesz a lakotars.

Nos Neked kell dontened!

2010. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/131 anonim ***** válasza:
0%

Rokkantnyugdíjas....

Emberek nem kell rögtön arra gondolni, hogy hiányzik a fél lába.

Lassan már körömgombára is leszázalékolnak, ha adsz eleget az orvosnak.

2010. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!