Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a párom alkoholi...

Mit tegyek ha a párom alkoholista?

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk együtt a párommal van 1 gyermekünk. Sajnos az ő gyerekkora egyenlő a nullával mivel mindig az apját részegnek látta. Mostanában ő is nagyon elkezdett inni. Hétköznap dolgozunk mind a ketten nincs időnk egymásra.hétvégén együtt tudnánk lenni de ő állandóan a kocsmában ül nem tudunk sehova elmenni hármasban mert mindenhol az alkoholt keresi meg a kocsmákat. Nem tudom mit csináljak nincs hova mennie csak én vagyok neki sajnálom őt nagyon de ez így se mehet. Annyit könyörgök neki hogy hagyja abba ne igyon sírtam is neki de nem hat rá semmi mikor józan megigeri hogy többet nem iszik és velünk fog foglalkozni, de ahogy eljön a hétvége ugyan ott tartunk. Mit csináljak?
2021. jún. 20. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Ki kell dobnom ez így nem élet. Ő nem nem ismeri be hogy baj van ő nem akar menni orvosokhoz mikor ezt mondtam neki kinevetett.. Ő az alkoholnak él. Kidobom és kész felnőtt férfi álljon taplra nélkülem. Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek most nekem :)
2021. jún. 20. 15:55
 12/65 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom miert lett leszavazva a 7-es.


A kapcsolattal nem az a baj, hogy nem szeretik egymast, hanem sajnos a kapcsolat KOZBEN kialakult egy fuggoseg.


A rengeteg mindent-tudo kommentek ellenere, amit leirtal, abbol arra lehet kovetkeztetni, hogy tudja, hogy mit csinal es tudja hogy rossz.


"mikor józan megigeri hogy többet nem iszik és velünk fog foglalkozni" - erre itt a bizonyitek.


Amugy nem tudom, de azt irod, hogy "7 éve vagyunk együtt a párommal"


es


"Mostanában nagyon elkezdett inni."


Mostanaban.


Tehat eddig, 7 hosszu evig szerettetek egymast - javits ki ha nem igy van.


Erre MOSTANABAN jott valami kihivas, aminek boven az elejen tartotok, es te mar azonnal lelepnel


Ezt ha te is akarnad es teljes szivedbol tamogatnad a parod, akkor BOVEN meg lehetne oldani szakemberekkel esetleg egy kis gyogyszerrel.


Ismerek ilyen parost csak pont forditott eset volt. A ferfi nem ivott, a csaj szetitta magat, masoknal aludt (ferfiaknal is!), sokszor hazudott a parjanak, hogy lemegy a boltba - aztan nem ment haza.


Es a srac nem hagyta ott, hanem elmentek egyutt szakemberekhez, pszichologushoz.


Es megjavult, es szeretik egymast.


Szoval valami nem stimmel kerdezo.


Te biztos, hogy ha nem is lenne ez az alkohol dolog a paroddal, akkor is egyutt maradnal vele?


Vagy ez jol jott hogy van egy eros indok, igy ott tudod hagyni gyorsan?


Nem hangzik ugy, mintha te tul sokat meg akarnal tenni ezert a 7 eves kapcsolatert, meg a gyerekedert, hanem gyorsan lelepnel, mert mar elment a kedved a kapcsolattol mar regota.

2021. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
72%

Az alkoholizmus családi betegség. Nem csak a Pisti meg a Józsi meg a Gizi meg a Kati betegsége. Az egész családé. Csak mondom.

"Minden a családban kezdődik, a szenvedélybetegség is, a gyógyulás is."

[link]

És a 12-es nagyon jókat írt.

2021. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
52%

Mondom ezt úgy, hogy én alkoholista vagyok (ez azt jelenti, hogy most nem iszom, de bármikor előfordulhat, hogy megint inni fogok) és a családom sz.rt a fejemre. Senkit nem érdekelt az alkoholizmusom.

13-as voltam

2021. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
36%
14-es, mert megutáltak miatta.
2021. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
74%

15

Nem egészen. Honnan veszel ilyen hülyeséget?

2021. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
74%

#7 és 12


Látszik, hogy életedben egyetlen percet nem éltél alkoholistával, de főleg OLYAN alkoholistával nem, aki tagad és nem közreműködő!

Soha ne legyen benne részed,...vagy inkább DE!

Akkor majd rájössz, hogy a szentbeszéd helyett (ismerek olyan párt...stb) inkább életképes tanácsot adj és NE GYENGÍTSD a Kérdezőt!


Kivéve persze, ha te is alkoholista vagy és hazabeszélsz!

2021. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
69%

Én is ezt mondom,hogy ez egy betegség.

Amit meg kell gyógyítani.


Teljesen igaz,amit a 12-es írt!

2021. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
92%
És mi van, ha kétféle alkoholista van? Az egyik olyan, mint én (elmegy rehabra), a másik olyan, akivel semmit nem lehet kezdeni? Ezt a lehetőséget is figyelembe kell venni.
2021. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
45%

17


Nem vagyok alkoholista, sosem voltam.


Apam volt az, es ebben halt meg.


Senki nem segitett neki mint ahogy az elso oldalon levo valaszolok, mindenki ott hagyta en meg voltam kb 9 eves.


Arcon pofozgatnam azokat akik lattak, hogy min megy keresztul es szartak bele, meg sem kerdeztek tole, hogy


"Miert?"

2021. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!