Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a párom alkoholi...

Mit tegyek ha a párom alkoholista?

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk együtt a párommal van 1 gyermekünk. Sajnos az ő gyerekkora egyenlő a nullával mivel mindig az apját részegnek látta. Mostanában ő is nagyon elkezdett inni. Hétköznap dolgozunk mind a ketten nincs időnk egymásra.hétvégén együtt tudnánk lenni de ő állandóan a kocsmában ül nem tudunk sehova elmenni hármasban mert mindenhol az alkoholt keresi meg a kocsmákat. Nem tudom mit csináljak nincs hova mennie csak én vagyok neki sajnálom őt nagyon de ez így se mehet. Annyit könyörgök neki hogy hagyja abba ne igyon sírtam is neki de nem hat rá semmi mikor józan megigeri hogy többet nem iszik és velünk fog foglalkozni, de ahogy eljön a hétvége ugyan ott tartunk. Mit csináljak?
2021. jún. 20. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
82%
Zárd le a kapcsolatot.
2021. jún. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
78%
vagy részegessel élsz, és az életed odalesz, vagy elhagyod. Köztes megoldás nincs. Egy csomó ilyet láttam, egyik alkoholista sem tudott leszokni, mindig tovább ittak. Reménytelen.
2021. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholisták kis része imseri fel egyedül azt,hogy amit csinál,az rossz.


Hiába könyörögsz neki,hiába állsz a fejedre,amíg ő nem ismeri be magának,hogy ez rossz,addig nem lehet semmit sem csinálni.


Mindenképp egy szakszerű segítséget kell keresnetek! Ugyanis csak így lehet hatékonyan leszoktatni az alkoholról.

2021. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
Szivem szerint lezárnám a kapcsolatot mert tényleg reménytelen most is lent ül reggeltől a kocsmában. Csak nincs szivem kirakni az utcára, szüleivel nem beszél nincs hova mennie mégis csak a gyermekem apja nem tudnám csak úgy kidobni az utcára.
2021. jún. 20. 15:27
 5/65 anonim ***** válasza:
97%
Akkor hagy maradjon a nyakatokon, hátha a gyerek is követni fogja ezt a kitünő példát és pár éven belül már ketten teszik tönkre az életedet.
2021. jún. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
71%
Az én gyerekem apja kábítószer függő volt, tudom miről beszélek.
2021. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
26%

Nem lezárni kell a kapcsolatot,hanem M E G J A V Í T A N I !


Kérdező,ha szakszerű segítséghez fordultok,ezt meg is lehetne oldani.

2021. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Az alkoholizmus hatása: Ha a párod alkoholista marad és továbbra is iszik, akkor egyrészt el fogja hanyagolni az otthoni kötelességeit, elissza a pénzt a család elől, továbbá a te és őközte beálló elhidegülés és esetleges veszekedés miatt a gyereknek nem lesz jó környezete, valamint az elhidegülés miatt nem lesz jó férfi/apa képe, ami később a férfi-nő kapcsolatok építésében (ezt már a kamaszkor végétől értve) jelentős hátrány lesz.

Az apán nem volt agresszív alkoholista, nem is ivott látványosan sokat, de ez és más dolgai miatt a szüleim elhidegültek. Csak 1-szer 2-3 perc/2 év volt a veszekedésük, de közben olyan hidegen viselkedtek, és a végén olyan kriptacsönd volt, hogy az borzalmas. Finoman szólva sem láttam semmit, amiből a fiú-lány dolgokban ki tudtam volna indulni. De ez a csönd azt is megakadályozta, hogy a lelki bajaimmal bármelyikhez fordulni akarjak.

2. Mit tettél eddig?: Kérdezted (nem csesztetve, úgy, ahogyan nem kínos neki)), hogy mi a baja, és miért iszik, és hogy hogyan tudnál neki segíteni, hogy ne érezze úgy, hogy innia kell?

3. Amit tehetsz: A családsegítő és az addiktológi segítségét kéred, hogy hogyan lehet egy alkoholistát a kezelésre, pszichoterápiára rábírni. Ezzel teszel 2, max 3 kísérletet. És kész.

4. Elhatározás: "Csak nincs szivem kirakni az utcára" Pedig, ha nem javul meg, akkor kell. "szüleivel nem beszél" majd fog, ha nem lesz hova mennie. Ha kidobod, akkor lehet, hogy az utcán rohad el stb. Ez nem szép, de jogod van rá. Amihez nincs jogod, hogy ne biztosíts a gyereketeknek stabil és szerető otthont, ha amúgy tudsz olyant adni pl. az alkoholizmus kiiktatásával.

2021. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
89%

Érd el nála, hogy ő is változtatni akarjon, mert nélküle ez nem fog menni!

Utána kérj időpontot a körzeti ideggondozó addiktológiai rendelésére, kapd karon és menj el vele.

Ott gondozásba veszik, fog kapni gyógyszereket, amiket ha bevesz, akkor némi akaraterővel le fogja tudni tenni az alkoholt. De hangsúlyozom, NEKI IS AKARNIA KELL!

[link]

2021. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
92%

Csak amíg az ALKOHOLISTA NEM AKARJA, NEM ISMERI BE,HOGY BAJ VAN. ADDIG TE A FEJE TETEJÉRE IS ÁLLHATSZ.

HA Ő NEM AKAR VÁLTOZTATNI,NEM IS LESZ VÁLTOZÁS.

Egy hatalmas "pofon" kell az ilyennek -gyökeres változás ami ráébreszti,hogy lenne miért küzdenie - jelen esetben a családja.

Én biza kidobnám.

2021. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!