Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a párom alkoholi...

Mit tegyek ha a párom alkoholista?

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk együtt a párommal van 1 gyermekünk. Sajnos az ő gyerekkora egyenlő a nullával mivel mindig az apját részegnek látta. Mostanában ő is nagyon elkezdett inni. Hétköznap dolgozunk mind a ketten nincs időnk egymásra.hétvégén együtt tudnánk lenni de ő állandóan a kocsmában ül nem tudunk sehova elmenni hármasban mert mindenhol az alkoholt keresi meg a kocsmákat. Nem tudom mit csináljak nincs hova mennie csak én vagyok neki sajnálom őt nagyon de ez így se mehet. Annyit könyörgök neki hogy hagyja abba ne igyon sírtam is neki de nem hat rá semmi mikor józan megigeri hogy többet nem iszik és velünk fog foglalkozni, de ahogy eljön a hétvége ugyan ott tartunk. Mit csináljak?
2021. jún. 20. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
91%
azoktól a piásoktól akik tönkreteszik a családjukat, főleg a gyerekeiket meg kell szabadulni a lehető leghamarabb. nem szabad sok időt hagyni nekik, hogy mérgezzék a gyermekeiket, családjukat.
2021. jún. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
90%

Akik védik itt a retkes alkoholistakat: ez nem betegség.

Ez függőség.

De ahhoz hogy valaki függő legyen el kell jutni, nem egyik napról a másikra jön.

És nem azért mert a hasnyalmirigyed nem termel már több inzulint, hanem mert te így döntesz.

Ez egy döntés. Millió embernek van szar élete és mégsem menekül az alkoholba vagy bármilyen függőségbe.

A különbség az hogy ha neked valami szar van az életedben donthetsz úgy hogy segítséget kérsz.

Vagy donthetsz úgy hogy nem kérsz segítséget csak belülről emeszted magad.

Vagy donthetsz úgy hogy az alkoholba menekülsz és ezzel tönkre teszed a csaladodat is.

Az ilyen emberek önzőek és gyengék. Az nem érdekli őket hogy mit okoznak a saját gyerekuknek csak a pillanatnyi mámoruk. Undorítóak. Nem érdemelnek sajnalatot.

2021. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%
Akkor maradj vele. Ezzel egy a bibi: hogy a gyereket is kiteszed apuci függőségének, ergo csodás gyerekkora lesz, amiben bármikor számthat apura - ja, bocs, nem, rettegve fog ülni a szobában, amikor apu részegen hazatántorog, azt várva, téged vagy őt "veszi-e elő". Hajrá-hajrá.
2021. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az apám alkoholista amióta az eszemet tudom. 8 éves korom óta minden egyes nap azt kívánom hogy váljanak el a szüleim mert egyfolytában csak a balhé van. Most 17 éves vagyok és csak a kutyám miatt nem lettem még öngyilkos.
2021. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
77%
Egyetlen pont a döntő tnyező: Akar-e változást vagy sem, akiről szó van, mert ha nem akar változni, akkor hiába minden, nem lehet segíteni rajta.
2021. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
100%

54-es nálam is kb ugyan ez a szitu csak 34 éves vagyok.

Soha nem voltunk még nyaralni se, még kirándulni se. Fater állandóan ivott.

Most itt vagyok fenőt ember kihatott az egész életemre, és nincs rendes életem. Mély depresszióba estem végette Szóval az én életem ráment arra, hogy igyon. Elköltözni nem tudtam. Persze segíteni nem letehet mert amint felhoztuk neki akkor felkapta a cukrot, hogy "majd én eldöntöm mit csinálok, ne szóljunk bele az ő életébe". Persze a mi életünket meg lesz*rta.

2021. jún. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
24%

52

"A különbség az hogy ha neked valami szar van az életedben donthetsz úgy hogy segítséget kérsz.

Vagy donthetsz úgy hogy nem kérsz segítséget csak belülről emeszted magad.

Vagy donthetsz úgy hogy az alkoholba menekülsz és ezzel tönkre teszed a csaladodat is.

Az ilyen emberek önzőek és gyengék."


Valószínűleg valóban önző, gyenge és gyáva egy alkoholista. Hogy beteg-e, nem tudom.


Én ismét (harmadszor) hangsúlyozom, hogy alkoholista és alkoholista között óriási különbség van. Én egy évig ittam, nagyon nagy károkat nem okoztam, aztán szépen elmentem elvonóra. Én pont ilyen borzalmas károkat okozó alkoholistákat nem ismerek. Szerencsére.


Ahogy korábban írtam, családterápia. Ha az alkoholista nem megy el, ő baja. Nélküle is meg lehet tartani a családterápiát (tényleg).

Ott meg lehet beszélni, hogy ki mit csinál, gondol, érez, miért, stb.

És fel lehet állítani szabályokat: "nem kapsz egy fillért sem piára, sőt, a meglévő pénzed is elvesszük", "ha részegen jössz haza, tuti, hogy nem fogsz bejönni a lakásba/házba, legyen bár mínusz 10 fok odakinn", "nem kapsz sem enni, sem inni, nincs szex, nincs tévé". Mittómén. A családterápa gyakorlatorientált. Nem a lelkizésen van a hangsúly, hanem közös szabályok megbeszéléséről.

Én végtelenül sajnálom azokat, akiknek az életét tönkretette egy alkoholista, de talán nem kellett volna hagyni!

2021. jún. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
46%
*családterápia
2021. jún. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
100%

55

Itt márnincs miről beszélni. Ha a Kérdező kapott egy pofont (márpedig nyilván igaz), akkor vége. Én így tettem. Az első ilyen után szakítottam. (Mondjuk az nem egy pofon volt, de hagyjuk is.)

Ezt szajkózzák a nőjogi szervezetek, azt hittem, ez nyilvánvaló. Egy bántalmazás után le kell lépni. És pont.

2021. jún. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%
Na én mint alkoholista apuka gyermeke azt tudom tanácsolni hogy figyelmeztesd hogx ki lesz rakva, ha nem valtozik amíg elmegy kocsmazni csereltess zárat és zárd ki. Minden cuccát csomagold össze és rakd az ajtó elé, igazából sokszor visszaakar majd menni, de az a lényeg és jó tanácsként mondom hogy ne engedd be, ne nyissd neki ki az ajtót mert kitudja hogy részegen hogy reagál (ha beengeded legyen nálad egy jó nehéz serpenyő és vágd fejbe vele ha elkezd eroszakoskodni
2021. jún. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!