Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a legdurvább családi...

Mi az a legdurvább családi erőszak amit átéltetek vagy egy barátotok/ismerősötök élt át?

Figyelt kérdés
Persze csak akkor írjátok le ha tudtok róla beszélni
2021. febr. 18. 19:29
 31/100 anonim ***** válasza:
94%
#30 mert csak az utóbbi pár évben lett valamennyire elfogadott a tudatos gyermektelenség. van ahol még mindig megszólják azokat akik nem vállalnak gyereket.
2021. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
87%
#30 olvass utána a narcisztikus személyiségzavarnak, és megtudod, miért vállalnak gyereket egy látszólag támogató, de amúgy abúzív emberrel.
2021. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 anonim válasza:
96%
Folyamatos verések, leköpések, folytogatások, gyilkossággal való fenyegetések (elvágom a nyakadat, megfojtalak álmodban), állandó lelki terror, személyiségrombolás (egy senki vagy, miért nem döglöttél meg amikor megszülettél, letagadlak hogy ismerlek, kösd fel magad senkinek nem hiányoznál, stb). Ez volt az anyám.
2021. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 anonim ***** válasza:
98%
Édesanyámnak szörnyű gyerekkora volt. 60-as 70-es évek, egy kis falu, az emberek jelentős része mezőgazdaságból élt. Nagyanyám egyetlen fiú örököst akart, de hát mit hoz az élet, lett egy csomó lánya, mielőtt megszületett az áhított fiú. Utálta a lányait, ezt nem is volt rest kihangsúlyozni. Ütötte-verte a gyerekeket, amivel csak tudta és ami a kezébe akadt: poroló, piszkavas, nadrágszíj. Egyszer anyámat a kisebb gyerekekkel otthon hagyták, a többiek mentek a gyümölcsösbe kapálni. Anyám volt vagy hat éves és meghagyták neki hogy főzzön ebédet. Egy hatéves gyereknek, akinek a két kisebb tesójára is vigyáznia kellett. Hát, anyu megpróbálta a főzést, de elég rossz lett a végeredmény és nagyanyám agyba-főbe verte, a feje is betört, olyan szinten. Szintén a nagymamám hibájából süketült meg a fél fülére még kisebb korában. Sírt, hogy fáj a füle, a nagyanyám meg csak üvöltözött vele hogy duguljon már el, 3 éves volt anyukám ekkor. Nos, mire már orvoshoz került, akkor amikor vér ömlött a füléből, a dobhártyája már menthetetlen volt, kilyukadt. A nagyapám elég gyenge ember volt, ő ugyan nem bántotta őket, de ki sem állt mellettük. Ilyen gyerekkor után, sajnos ne mcsoda hogy a családból többen vitték tovább ezt a mintát. A gyerekek közül csak anyukám és a nagybátyám nem verték a saját gyerekeiket, a másik 3 nagynéném igen.
2021. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
94%

Veszprémben volt egy albérletem. Rendőr házaspár a tetőtérben. Minden este azt hallottuk. "apu ne! ne verj! apu ne!" és bőgés és kiabálás.


Hiába szólsz a gyámügynek, a rendőrt nem fedik meg.

2021. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
98%
Ilyenkor teljes mértékben megértem, és nem csodálkozom rajta, hogy milyen sokan lesznek öngyilkosak...
2021. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
81%
29# , nem működne mert az egyén sosem keresi az önmegvalósitást sem a tudatos önmegismerést . Ezt a nehéz utat tagadja de fényezi magát vagy súlyos önamitásokba csapdakba kerül . A hatalom nem foglalkozik vele privat dolog ki mit tesz , ha btk-s a dolog akkor intezkedik . Komcei meg faszista rendszerek megtették hát valahogy politikai tisztogatás lett mindig . Nem egyszerű , az ösztönök vágyak lenyomjak az embert .
2021. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak durva dolgok.

Apám alkoholista, és amikor kicsi voltam, konkrétan már reggel 9-kor olyan részeg volt, hogy menni alig bírt. A nagymamám meg állandóan telebeszélte a fejét, mert utált engem meg a bátyámat (bár egyszer ő maga mondta, hogy senkit sem szeret, se a gyerekeit, se az unokáit, senkit, csak saját magát), és mindig mondta apámnak, hogy én meg a bátyám nem is az ő gyerekei vagyunk, meg hasonló hülyeségek.

Apám emiatt mindig veszekedett meg verekedett itthon, kb 4 havonta költözött tőlünk az anyjához vissza. (De mindig vissza jött, mert igért fűt-fát, hogy nem fog inni stb.., anya meg szerette, szóval mindig megbocsátott neki).

Volt, amikor eltörte anyám orrát, csuklóját. Aztán egyszer anyával nagyon csúnyán összevesztek valamin és anya elzavarta apát az anyjához, aztán egy fél óra múlva visszajött és késsel kopogtatott az ablakon, le akart minket szúrni. Ekkor voltam kb 10 éves, a bátyám meg 18.

A tesóm meg anya tartották az ajtót, mert apa be akarta törni, aztán amikor már alig bírták tartani, valamivel kitámasztották addig az ajtót, míg a tesóm beszaladt a szobájába és kihozott egy fémcsövet (a biztonság kedvéért mindig bent volt nála, mert sose lehetett tudni mikor őrül meg apa), aztán mondta anyának, hogy engedje be, lesz, ami lesz. A bátyám nagyon csúnyán elverte apát a vascsővel, (közben apa hadonászott a késsel, meg is vágta a tesómat, 8 napon túl gyógyuló sérülése lett), apának dőlt a fejéből a vér. Apa halottnak tettette magát, aztán amikor a tesóm kiment, hogy kihívja magára a rendőröket, mert azt hitte, hogy megölte apát, és már csak anya és én voltunk bent apával, akkor apa hirtelen feléledt és elkezdett hadonászni a késsel, anya alig tudta kicsavarni a kezéből.

Aztán amikor kijöttek a rendőrök, meg a mentő, apa azt mondta, hogy a tesóm támadt neki stb.. hazudozott össze-vissza, de nyilván nem hittek neki, mert ott volt a betört ajtó, meg minden más bizonyíték arra, hogy hazudik.

Azóta apámmal nem is tartjuk a kapcsolatot egyáltalán, hála istennek.

2021. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
97%
Úristen.....
2021. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 Metionin ***** válasza:
96%
Jézusom 38...és azt hittem az volt durva amikor az én apám részegen baltával akarta szétcsapni anyámat mert anyám közölte hogy hamarabb öli meg a gyereket (engem) minthogy neki adja váláskor, én meg a szekrény mögött bujkáltam 4 évesen. Hogy mi a faxomnak termékeny minden idióta...
2021. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!