Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a legdurvább családi...

Mi az a legdurvább családi erőszak amit átéltetek vagy egy barátotok/ismerősötök élt át?

Figyelt kérdés
Persze csak akkor írjátok le ha tudtok róla beszélni
2021. febr. 18. 19:29
 21/100 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer volt egy magának való munkatársam, késői 40-es. Anyukájával élt, egész életében takarékoskodott, igazából nem volt senkije, akire költhetett volna. Megismerkedett egy nála 15 évvel fiatalabb lánnyal, randizgattak, majd egy éven belül házasodtak. Többen figyelmeztették, hogy a lány aranyásó, de nem hitte el, elvakította a hirtelen jött szerelem, örült neki, hogy végre van valakije. Sajnos a feltételezések igazak voltak, a lány kifordította a vagyonából aztán az exével lelépett. Pár ruhájáért visszament, és közölte, hogy mielőbb váljanak el. Ekkor a férje kiment a fészerbe egy baltáért, majd bement és felaprította az asszonyt, utána rendőrt hívott magára.


Azóta nem hallottam felőle, csak amit a hírekből tudok. Persze nem próbálom mentegetni és az áldozatot hibáztatni, de a mai napig érzek iránta sajnálatot. Ő csak boldog szeretett volna lenni, aztán feltört belőle több évtizednyi frusztráció. Szomorú történet.

2021. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám első házasságából született egy kislány. Az akkori féjre gyűlölte, hogy lánya van. Nagyim pár percre hagyta a kislányt az apjával, azalatt a pici megfulladt. Nyilván nem látta, mi történt, de nem volt nehéz kikövetkeztetni.
2021. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
89%

A szüleimmel modhatni jó a kapcsolatom de a régi sérelmeket sose fogom elfelejteni. Illetve még egy nagy bejelentés elött állok amit anyámnak modtam de apámtól az is jó ha csak kitagad.


Az egyik ismerősöm mesélte, hogy a munkatársa befoliázott egy szobát szétdarabolta a feleségét majd elégette és az így is fent maradó maradványokat elásta. Azután bizonyíték hiányába elengedték.

2021. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 Metionin ***** válasza:
97%
A mi környékünkön szinte minden gyereket vertek anno, egy rosszabb témazáró után az osztály fele monoklival jött iskolába. Nálunk a legdurvább az volt amikor anyám levágott a lépcsőn mert útban voltam 3 éves koromban és eltört a csuklóm. Rosszul is forrt össze mert nem vitt orvoshoz, nem tudott volna mit hazudni. Egyszer a számat szakította be ahogy beverte a fejem az asztal szélébe, mert nem ittam meg az egész pohár vizet. De amúgy szinte naponta kaptam hajtépést meg pofonokat csak úgy, mert le kellett vezetnie a feszkót és apámat nem merte megütni.
2021. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
93%

A nagymamám mesélte, hogy az ő nagypapája rettentő gonosz ember volt! A feleségét, a nagymamám nagymamáját a nagypapa egész életében ütötte - verte, sanyargatta. Már 80 felé jártak, de még mindig szét kellett tennie a lábát a nagymamának, ha akarta, ha nem. A nagymama 77 évesen döntött úgy, hogy nem bírja tovább. Kiment, hogy megtömje a kacsákat, de gyanús lett az öregnek, hogy sokáig van kint. Ott találta holtan a mamát, mellette a hypos üveg.

Sajnos, a múlt században elején és a 70 - es években még nem volt semmilyen mozgalom a nők jogaiért, és akkoriban minden férfi úgy verte a családját, ahogy akarta.

A legszomorúbb az egészben az, hogy a nagymamám bátyja is ugyanilyen ember volt! Ugyanígy ütötte - verte a feleségét. Szegény nénivel majdnem 3 éve beszéltem a temetés után néhány héttel, és sírva mondta, hogy a férje tönkretette az egész életét.

2021. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
98%
Basszus... Ezekből a történetekből rémkönyvet lehetne írni...
2021. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
98%
Igen, tisztára mint a 18-as besorolású horrorfilmek. Nagyon durva, amiket írtok, alig lehet ezt feldolgozni. Szívszorító, nekem is voltak gondok a családban, de nálam csak "érzelmi" bántalmazás volt apám részéről.
2021. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
36%
Ez a valóság , mindenkinek pokol , mert eleve alkalmatlan a szülő eretlen vagy biologiailag problémás . Vagy a hely is pl no stex no IQ no erkölcs . Aztán első házasságok fiatalon a semmibe vagy kényszerből (főleg a szokások miatt színesek között ) . Jön más aki szebb vagy jobban hazudik . Beüt egy válság és csak egymást csesztetik az emberek mindenhol .
2021. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
86%
De az ilyenek miért szülnek/vállalnak gyereket ????? Csomó alkalmatlan, terrorizáló, bántalmazó szülő. Miért nincs valami alkalmassági ? Ami kiszűri a rossz szülőket. Nincs ez rendben...
2021. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
93%

26 - os vagyok: Ja, és az öreg vesszővel ütötte a gyerekeit, ha valami olyat csináltak, ami neki nem tetszett. A dédi is volt, hogy kapott!

De, akkoriban ez volt a normális dolog. A csendőrség, aztán később rendőrség nem foglalkozott ilyen ügyekkel, mint családi erőszak...

2021. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!