Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 hetes terhes vagyok, de az...

6 hetes terhes vagyok, de az apa nem akarja a babát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok...2 hónapja vagyunk együtt a 33 éves párommal. 3 évvel ezelőtt már volt egy abortuszom...az akkori párom sem akarta megtartani a picit. most megint úgy jártam, hogy itt állok terhesen és a párom közölte, neki még nem kell gyerek. pedig már benne lenne a korban.... én szívem szerint megtartanám, de az anyagi körülményeim nagyon rosszak...és apa nélkül felnőni egy gyereknek.....nagyon rossz.. a párom, mióta megtudta, hogy teherbe estem fel sem veszi a telefont...nem tudom őt elérni... de ezek után, biztos, hogy szakítok vele... ti mit tennétek a helyemben????? ;((((
2010. júl. 21. 14:19
 51/104 anonim ***** válasza:
21%

Szüld meg, és add örökbe. Komolyan mondom.

Magamról tudom, hogy bármit megadnék már, ha akármilyen módon teherbe tudnék esni, de több mint két éve nem sikerül, és hányan lehetnek még ilyenek. Ilyenkor borzasztó látni/hallani, hogy mások pedig (ilyen-olyan megfontolásból) egymás után vetetik el a gyerekeiket... Tudom, hogy az én vagy mások gyermektelensége nem a Te problémád, de talán így Neked is könnyebb lesz. Megbánhatod mind a kettőt, ha elveteted, akkor azt, hiszen nem tudod visszacsinálni, és talán a későbbiekben komoly problémáid lehetnek a teherbeeséssel. Visszacsinálni persze az örökbeadást sem tudod, ha esetleg megteszed, és azt bánod meg... de legalább vigasztalhat a tudat, hogy a gyermeked világra jött, él, növekedik, fejlődik, és egy pár minden bizonnyal hatalmas szeretetben neveli.

Ha pedig kihordod a babát, és közben meggondolod magad, vagy rendeződik a helyzeted, még mindig dönthetsz úgy, hogy megtartod, és jó anyja leszel :)

2010. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/104 A kérdező kommentje:
sziasztok! nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat... :) nagyon sokat gondolkodtam...a családom mellettem áll... döntöttem...MEGTARTOM a babát... :)) ha kell, egyedül is felnevelem...a legjobb tudásom szerint... :))
2010. júl. 22. 18:11
 53/104 anonim ***** válasza:
90%

"édesanyámmal (aki beteg...rokkant nyugdíjas) és öcsémmel (aki még tanul) élek... édesapám már nem él... én napi 6 órákat utazok, hogy legyen hol dolgoznom... nagyon szegények vagyunk...a villanyt kikapcsolták már 2 éve...a víz még csak az udvarban van... a ház majdnem ránk dől... "


Ilyen környezetben szeretnéd felnevelni?

2010. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 anonim ***** válasza:
86%
víz és villany nélkül, nyomorba ne szülj.lehet haza sem engedik veled a babát.
2010. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 anonim ***** válasza:
64%
unokatesóm pont ilyen nyomorba akarta megszülni a gyerekét, államtól, családsegítőtől rengeteg segítséget kapott a házukat felújították,kaptak pénzbeli segítséget is és munkát szval talpra álltak és most minden rendben van. neked is sikerülni fog csak utána kell járni a dolgoknak. nem síránkozni és várni a sült galambot.de gondolom te sem így gondoltad.hajrá!
2010. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/104 anonim ***** válasza:
81%
ma 09:05 ne mesélj már hülyeségeket attól hogy nyomorba szül nem áll mellé az állam és ad neki egy új lakást meg mit tudom én mit. Nem lesz anyagi segítsége nem tudom mit kezd majd a 2 éves gyes alatt.
2010. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 A kérdező kommentje:
vége...szakítottunk... nem tudom megtartani a babát...
2010. júl. 27. 13:00
 58/104 anonim ***** válasza:
95%
??? Elég kamu szaga van, már elnézést...
2010. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is. 22-én még azt írtad, hogy egyedül is felneveled. Akkor most mi van?
2010. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
63%

A Te kapcsolatod már akkor véget ért mikor kiderült, hogy terhes vagy, nem most szakítottatok.

Nincs pénzetek, kikapcsolták a villanyt (hol töltötted a telód, hogy tudtad zaklatni a volt pasid?) miért volt kérdés mi legyen a gyerekkel? Ha továbbra is így folytatod, ilyen felelőtlenül élsz nemi életet, lassan rutin lesz az abortusz (mondjuk az más kérdés, hogy azt miből fizeted, ha a számlákra sincs pénz).

2010. júl. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!