Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 hetes terhes vagyok, de az...

6 hetes terhes vagyok, de az apa nem akarja a babát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok...2 hónapja vagyunk együtt a 33 éves párommal. 3 évvel ezelőtt már volt egy abortuszom...az akkori párom sem akarta megtartani a picit. most megint úgy jártam, hogy itt állok terhesen és a párom közölte, neki még nem kell gyerek. pedig már benne lenne a korban.... én szívem szerint megtartanám, de az anyagi körülményeim nagyon rosszak...és apa nélkül felnőni egy gyereknek.....nagyon rossz.. a párom, mióta megtudta, hogy teherbe estem fel sem veszi a telefont...nem tudom őt elérni... de ezek után, biztos, hogy szakítok vele... ti mit tennétek a helyemben????? ;((((
2010. júl. 21. 14:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
81%
Sajnalom, hogy ilyen helyzetbe kerultel (hogy az apa nem is all szoba veled, mintha csak a te felelosseged lenne ez). Ez nagyon csunya dolog es gondolom, hogy akkor vege a kapcsolatnak, mert nem szeret, hisz ha szeretne, probalna segiteni ebben a nehez idoszakban. En nem szeretnek tanacsot adni, hogy mit lehetne tenni, mert neked kell eldonteni, de annyit tudok mondani, hogy eroltetni nem lehet senkit. Annak jo vege nem lesz. Ez a ferfi nem akarja a gyereket, igy ha meg valahogy meg is gyozned, semmi ertelme nem lenne. Nem maradna veled a gyerek miatt. Probalj meg legkozelebb valami csaladcentrikusabb embert talalni (addig ne fekudj le vele, amig ki nem derul, hogy milyen a szemelyisege, latod, hogy ez a ferfi csak kihasznalt szexualisan).
2010. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim ***** válasza:
26%

Figyelj, mi lenne ha örökbe adnád a babát?

Szakítanál azzal a pasival (mert az ilyen nem érdemli meg hogy vele legyél) aztán megszülnéd a gyereket. Így nem kéne kitenned magad egy újabb abortusznak, ami veszélyt jelenthet ha később majd akarnál gyereket.

Ha örökbe adod a babát, akkor is tarthatod a kapcsolatot azokkal akik örökbe fogadták, így nem kell azt érezned hogy eldobtad magadtól.

Kívánok neked sok szerencsét!

2010. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 anonim ***** válasza:
86%

Lehet,hogy bunkón fog hangozni,de nekem első utam az abortusz lenne és jól letolnám magam,hogy nem tudok védekezni. 2 hónapja vagytok együtt és nem akarja tőled a babát? Szerintem ezen nincs mit csodálkozni. A másik meg az,hogy nagyon nehéz lehet egy gyereket egyedül felnevelni,de nézd a jó oldalát még nagyon fiatal vagy van még sok lehetőséged. Én valamiért nem tudlak sajnálni...

19/L

2010. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
57%
ennyire felelőtlennek lenni?! Miért nem vigyázol? Mi az hogy megint babát vársz és már volt egy abortuszod 23 évesen. Kemény lesz amit irok,de pasizgatás helyett az életkörülményeidet rendezd el,tanulj dolgozz. A kisbabát meg add örökbe. Durva ennyi idősen egy második abortusz. már nagyobb a kockázat hogy soha nem lehet gyermeked. Gondold át.
2010. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
69%

nem akarok itt a kérdező nevében nyilatkozni, de leírta, hogy védekeztek gumival. ennek ellenére becsúszott a gyerek.

a szexnél ott volt a pasi is - a gyerek és az elbénázott védekezés az ő felelősége is, nemcsak a lányé.


a lányt sajnálom, nagyon naivnak tűnik. talán érzelmi menekülésben volt, azért keveredett ebbe a kapcsolatba.

2010. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
39%
nehéz elhinni, hogy tényleg ennyire sokan nem tudnak normálisan védekezni főleg felnőtt fejjel. szánalmas és szomorú kép ez a társadalomról.
2010. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim ***** válasza:
39%
15:43 azért ennek az éremnek van egy másik oldala is. nehéz elhinni, hogy ma a 30-as férfiak azért nem vállalják fel a gyerekeiket, mert "még túl éretlenek" egy komoly kapcsolathoz vagy gyerekvállaláshoz...
2010. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a választ... tudom, hogy én is hibáztam... :/ azt hiszem, muszáj lesz elvetetni... ;( de többet, nem követek el még egyszer ennyi hibát....... :(
2010. júl. 21. 16:24
 39/104 anonim ***** válasza:
58%

mielőtt véglegesen döntesz, azért olyannal is beszéld meg, akinek e téma körül forog a hivatása (védőnő, anyaotthonok segítői)...

mert könnyű ám osztani az észt úgy, hogy mi nem vagyunk a te helyedben...

nekem a szívem szakadna meg az abortusztól...

és úgy érzem, neked is... főleg, hogy egyben már volt részed...

véleményem szerint a srác szavak nélkül szakított már veled, hiszen azóta nem jelentkezik, hogy szóltál a dologról. Tehát nem hiszem, hogy neked kéne szakítanod vele... A pasiknál kicsit másképp megy a dolog. Egy gyerek pedig sosem lehet és nem is tud eszköz lenni egy kapcsolatban...

szóval, inkább még járj utána a problémádnak hivatalos helyeken is.

A pocskondiázókkal meg ne törődj. A lényeg az, hogy babát vársz. De ha te úgy érzed, hogy nem várandós, hanem TERHES vagy, vagyis a baba TEHER neked...

Még van egy kis időd a döntésre. Ne menj fejjel a falnak. Úgyhogy szakíts időt arra, hogy a megfelelő helyen kérj tanácsot...!

2010. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 anonim ***** válasza:
36%
De az orokbefogadast miert nem akarod megfontolni? Ha valami jot akarsz tenni az eletben, hogy ne legyen meg 1 abortuszod, miert nem akarod orokbe adni? Legalabb tudnad, hogy letrehoztal egy eletet, akinek jo sorsa lesz, nem pedig halalba kuldod. Miert a legegyszerubb utat valasztod a legjobb helyett? Mert az idobe telne, energiat kellene bele fektetned? En is ugy gondolom, hogy nemcsak a te felelosseged, hanem a ferfie is, de hat a gyerek megsem benne novekszik, igy megiscsak neked kell donteni. Szex helyett talan jobb lenne, ha az anyagi helyzetedet hoznad elobb rendbe egy elfogadhato szintre, mert aki dolgozik, annak van, ha nem is sok, de aki normalisan dolgozik es nem szorja a penzt, az elobb-utobb jut egyrol a kettore.
2010. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!