Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 hetes terhes vagyok, de az...

6 hetes terhes vagyok, de az apa nem akarja a babát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok...2 hónapja vagyunk együtt a 33 éves párommal. 3 évvel ezelőtt már volt egy abortuszom...az akkori párom sem akarta megtartani a picit. most megint úgy jártam, hogy itt állok terhesen és a párom közölte, neki még nem kell gyerek. pedig már benne lenne a korban.... én szívem szerint megtartanám, de az anyagi körülményeim nagyon rosszak...és apa nélkül felnőni egy gyereknek.....nagyon rossz.. a párom, mióta megtudta, hogy teherbe estem fel sem veszi a telefont...nem tudom őt elérni... de ezek után, biztos, hogy szakítok vele... ti mit tennétek a helyemben????? ;((((
2010. júl. 21. 14:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 anonim ***** válasza:
41%

Nem értelek! Egyszer már jártál ebben a cipőben és úgy látszik semmit nem tanultál az esetből!

Ha a gumi ki is szakadt,akkor még mindig ott van a 72 órás!!!Csak a szerencsében bízni kevés.Pláne neked,aki már egyszer ugyanígy megjárta.

Ráadásul tudtad,hogy,ha összejön a gyerek,akkor nem tudsz egy rendes környezet biztosítani neki!

Tudod mi ez,amit tettél?Iszonyú felelőtlenség!

A párod egy kicsit se különb.Ha tudta,hogy elszakadt az óvszer,akkor kötelessége lett volna legalább megpróbálni rábeszélni a 72 órásra!Gondolom már akkor tudta,hogy,neki nem kell gyerek!

Amit most tehetsz,azok a lehetőségek már senkinek nem jók.

Abortusz:

-megölsz valakit

-kockára teszed a testi épségedet

Örökbeadás:

-lelkileg padlóra küldesz egy gyereket,mert akárhogy is nő fel,egyszer meg fogja magától kérdezni: Miért nem kellettem?

-lehet,hogy rossz helyre kerül,rossz szülőkhőz

-lehet,hogy örökbe se fogadja senki és 18 éves koráig állami gondozott marad

-persze lehet,hogy jó helyre kerül,de a kérdést,akkor is fel fogja tenni

-neked is szar lesz,mert azzal a tudattal kell élned,hogy valahol van egy gyereked


Gondolom ezek nem futottak át az agyadon,mikor úgy döntöttél,hogy nem veszel be eseményutánit!

Téged egy percig nem sajállak,a gyereket viszont nagyon!

2010. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/104 anonim ***** válasza:
68%

hagyjátok már békén a kérdezőt! Segítséget kér, nem kritikát!!

Ha megesett, akkor megesett. Ez a probléma, ezt kéne valahogy okosan megoldani! Ha mindenki azzal foglalkozik, hogy mi lett volna, ha..., akkor mondhatnám, hogyha a nagyanyám villamos lett volna, akkor én csilingelnék!

Szóval: a kérdező gondban van, mert élete egyik legfontosabb döntése előtt áll! Erre figyeljetek, amikor hozzászóltok!

Igen, két abortusz más sokkal veszélyesebb a későbbiekre nézve.

Olybá tűnik, hogy a pasira nem lehet számítani. Ettől függetlenül elismerheti az apaságot, vagy lehet kérni apasági vizsgálatot, és kötelezhető a gyerektartásra.

Különben is: ki garantálja, hogy gyerekes anyaként ne találkozhatnál egy majdani szerető emberrel??

Amúgy mi a helyzet a családi háttereddel? Ők mit mondanak?

Számíthatsz a támogatásukra?

2010. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/104 anonim ***** válasza:
33%
Mi az, hogy segítséget kér, nem kritikát. Úgy tette fel a kérdését, hogy mi mit tennénk az ő helyében, erre írtuk, hogy mi nem kerülnénk ilyen helyzetbe. Ebben a helyzetben szinte mindegy, milyen döntést hoz, mindenképpen valaki sérülni fog.
2010. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/104 anonim ***** válasza:
21%

23 vagy pénzed nincs az apa nem akkarja most direkt tönkre akkarod tenni a gyerek életét meny abortuszra.

Mégis mit számít hogy az apa hány éves a gyerekkel akkartad megfogni nem jött össze ne a gyerek igya meg a levét.

2010. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/104 anonim ***** válasza:
90%

igen, mit tennénk az ő helyébe, de nem a teherbe esést megelőző időszakra vár ötletekre, hanem már a következmények ismeretében kér tanácsot!!!!!

hatalmas különbség a kettő!!!!!

szerinted mennyiben segít, ha azt írod: hát én nem kerültem volna ilyen helyzetbe!

Adja Isten, hogy ne kerülj ilyenbe.

Ő viszont belekerült. Nem az OK a lényeg, hanem az OKOZAT.

2010. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/104 anonim ***** válasza:
73%
Azért azon ne vitatkozzunk, hogy megérdemli-e a kritikát, csak reménykedjünk benne, hogy jövőre nem jön vissza azzal a kérdéssel, hogy már kétszer volt abortuszom, harmadszorra is terhes vagyok, mit csináljak???
2010. júl. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 anonim ***** válasza:
63%

rendben van, nem szándékom a vitatkozás (bár az eszmecsere kifejezetten építő tud lenni). Csak lássuk be: van elég baja (és az most tényleg mindegy, hogy saját magának okozta-e vagy sem), szóval, mi miért zúdítsuk még pluszban rá a negatív véleményünket? Én tudom magamról, hogyha elrontottam valamit, és megoldás kéne rá, akkor tényleg a megoldást várom, nem a leszólást. Momentán épp nem működik a hang a gépemen. Kértem is segítséget, hátha van ötlete valakinek, mi történt. Ha az írnák, hogy hülye vagyok, biztos lenémítottam, miközben tudom, hogy nincs lenémítva, vajon segítene nekem ezzel a hozzászóló? Frászt. És még rosszul is esne, ha lehülyézne...

De vissza a lényegre: kedves Kérdező, kéne tudni, hogy a családod hogy viszonyul az esethez.

2010. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/104 anonim ***** válasza:
96%
Jól döntöttél, hiszen a gyermeked nem lett volna boldog. Aki azt mondja, hogy a pénz nem kell a boldogsághoz, bolond, vagy mindig volt pénze ételre, ruhára, fűtésre és lakásra, vagy olyan erős idegzetű, hogy bálványozom (ez a legritkább eset).
2010. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/104 anonim ***** válasza:
94%

Tényleg nem kritikát várt,hanem megkérdezte,hogy mi mit tennénk.Elég nehéz a helyébe képzelni magam,mert,ha egyszer már hibáztam,ami bárkivel megesik,akkor legközelebb dupla annyira figyelek,hogy ne fordulhasson elő,pláne igaz ez arra,ha egy gyerek életéről van szó.A szakadt gumiról talán nem tehet,de arról igen,hogy ölbe tett kézzel ült utána is és nem vette be a 72 órás tablettát,erről tehet.

Jó,megtörtént,itt a gyerek.Most JÓ megoldást ne keressen,mert olyan nincs.Három választása van:

1.abortusz

2.örökbeadás vagy állami gondozás

3.nyomorban felnevelés

Ezek közül rohadt nehéz JÓT választani.

A néma géped példája érdekes,de még csak párhuzamba sem állitanám ezzel az esettel.Ha megkérdezed mit csinálj a géppel,nyilván nem fogom leszedni a fejed,hogy hogy lehetsz ilyen béna,max annyit mondok,ha nem sikerül megjavítani dobd ki és vegyél másikat.

Ezt nem mondhatom el egy gyerekről!Itt az ok és az okozat összefügg,mind a kettő lényeges és indokolja,hogy a következő 20 évben a kérdezőnek ne legyen kedve tükörbe nézni.

2010. júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/104 anonim ***** válasza:
12%
Ne vetesd el, még bármi történhet ( pl nyersz a lottón stb) és akkor bánni fogod
2010. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!