Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képes anyám 2 db...

Miért nem képes anyám 2 db zsömlét venni nekem?

Figyelt kérdés

Ma délelött reggel 6ra mentem dolgozni,már fél5kor el kell mennem otthonról,mert elég messze van a melohely. Ma még nem vttem kaját,mert ma elöbb el tudtam jönni.De mivel már 8kor halál éhes voltam felhívtam anyut h vegyen nekem holnapra 2 db zsemlét. őú du-tranra megy dolgozni és nem fogunk találkozni.

De nem vett nekem! Sőt még pénzt se hagyott itthon! Éhen fogok halni holnap végig maradok és fél7re érek csak haza. Most kezdtem dolgozni,még nem kapok fizut h megtudjam venni én magamnak.

Du felhívtam anyut h este készítsen nek mki pénzt h a büfébe tudjak kaját venni,de azt mondta h nem ad,mert a büfé drága!


2010. júl. 20. 18:41
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/251 anonim ***** válasza:
62%

Én is átéltem azt amit te kérdező. Anyumnak fontosabb volt a cigi, s így suliba kaja nélkül mentem. Volt, hogy otthon nem volt semmi, de semmi. Néztem ki a fejemből. Tök tehetetlen voltam.

Önkormányzatnál dolgozom, s ki szoktunk menni családokhoz. Tanyasi gyerkőcök még életükben nem láttak pl rántotthúst. Addig el sem hittem, hogy van ilyen, míg nem láttam. Láttam családot üres hassal, üres polcokkal. Van még a mai világban olyan gyerek aki nem evett életében soha rudit. Nekem azért is rossz látni, olvasni ilyet, mert én magam is átéltem.

Sajnálom kedves kérdező hogy veled ez történt. Légy élelmes, találd fel magad.

2010. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/251 anonim ***** válasza:
22%
Te kis takonyszájú csitri....neked áll feljebb??te sértegetsz???mit képzelsz te magadról??azt hiszed most meghajolunk elötted...gondolkodj el miért kaptál ennyi negatív véleményt???azt se tudod mi az élet meg a munka neked csak ez a legnagyobb gondod hát örülök neki ettől nagyobb sose legyen.
2010. júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/251 A kérdező kommentje:

utolsó. Mi az h nekem áll feljebb? Meg magyaráznád? és hol sértegettelek? hm? erre kiváncsi vagyok


Az én anyukám nem szokta ecsettel kikenni a palacsibta sütőt mikor palacsintát süt,én nem ugy tanultam,mi öntünk egy kis olajat,de marha kevés volt itthon. még egy tésztát se tudtam volna kifőzni olyan kevés volt. De nem magyarázkodok nektek,hisz NEM TI ÉLTEK EBBEN A HELYZETBEN

2010. júl. 23. 15:03
 164/251 A kérdező kommentje:

egyébként meg visszatérve a szomszédokra. Tőlük csak akkor kérnék pénzt vagy kaját ha mindjárt meghalnék én vagy vmelyik családtagom. 80.000FT-ot akarnak lepumpolni rólunk egy olyan dologért amihez se nekem se a tesómnak semmi köze. és akkor így kéne kérnem?

meg anyám azon kiakadt h a munkahelyén felhíbták mert rosszul lettem és apukám visz haza. Hát még ha ezektől a szomszédoktól kérek!


A problémám meg valóban nem az éhenhalás volt. Hanem az h anyám ennyire semmibe vett engem,. Többször szóltam neki,h vegyen vagy hagyjon itthon pénzt h én el tudjak menni zsemléért. De még erre se volt képes! Meg még nyamvadt 200Ft-ot se adott h vmi kaját tudjak magamnak venni,pedig előző nap a tesómnak szó nélkül adott pénzt strandra. Hol itt az igazság? Sehol. Sőt,mikor megmondom neki h van pénzem h tudjak magamnak fizuig kaját venni,meg amugy se kell menni akokr ő vesz zsemlét h vigyem el dolgozni. És mikor ujra elmondom h nem megyek,és amugy se kell vennie akkor még neki áll feljebb és kaffog velem,h akkor minek vetettem meg meg?! Mikor én egyáltalán nem kértem tőle h vegyen. De mikor kértem akkor meg elfelejtette.

2010. júl. 23. 15:36
 165/251 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!

Anyukád meglehetősen felelőtlen, és talán kivételez a tesóddal (hiszen ő kap pénzt szórakozásra, te meg még evésre sem). Plusz igen érdekes háztartást vezet, ahol semmi tartalék nincs, épp annyi, hogy a két gyereke nem hal éhen.

Én ebbe a munka-éhezés-ájulás-szomszédok dologba nem folyok bele, mert kaptál már hideget-meleget, de a családi háttered homályos.

Most akkor szüleid elváltak és külön élnek? Anyukád nincs egy kicsit megzavarodva? Nagyon nagy kontroll alatt vagy, úgy tűnik a pőár mondatból, amit erről írtál, szégyelli, ha veletek van probléma és kiderül, valamint baj az, ha apukáddal találkoztok? Vagy nem jól értem? Nem lenne szüksége segítségre? Nekem ezek ilyen stresszes eredetű agresszív viselkedési formáknak tűnnek, de ilyesmivel én is csak úgy állok kapcsolatban, hogy olyan gyerekeket tanítok, akiknek a családjában hasonló szituációk állnak fenn... Olyan a leírásod alapján, mintha mindennél fontosabb lenne neki a kifelé mutatott kép a családról, a minek tökéletesnek kell lennie, ebbe nem fér bele az, hogy éhes vagy, elájulsz, illetve erről apukád sem értesülhet... A pénz magánál hordása szintén érdekes. Mindet magával hordja? Mindenhová? Komplett fizetéseket?

Nem lenne szükség egy családsegítőre nálatok? 17 éves vagy, jelezheted hatóságnak, ha baj van. A segítség nem abból állna, hogy elszakítanák a családtagokat egymástól, hanem akinek problémája van, azon segítenének, hogy jobban működjetek mint család.


De lehet, hogy rosszul ítélem meg az egészet, és nem is erről írtál...

2010. júl. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/251 anonim ***** válasza:
62%
Előző vigyázz mit iszi de mert mindjrt jönnek a vérszemes szidók h mit sajnáljuk még mindig a szerencsétlent,én is kaptam rendesen,csak mert én is látom nsapról napra h családokban mi folyik befelé,kifelé meg rózsaszín idillt játszanak.Csak sokan nem értik h ilyen van.mert ez tabu sajnos.
2010. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/251 anonim ***** válasza:
72%
Anyukád úgy viselkedik Veled mintha nem is a gyereke lennél..,legalábbis csak a testvéred létezne Te nem..,nagyon el vagy nyomva:(
2010. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/251 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes a kérdés elején még mozira adott pénzt anyukád nem strandra!Hirtelen váltottál!
2010. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/251 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálom ami veled történt! Sok hozzászólás agresszív. Szerintem addig jó, míg nem élik át ezt. Én tudom miről beszélsz, voltam ilyen élethelyzetben. :(
2010. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/251 anonim ***** válasza:
84%
36 éves nö vagyok,napok óta csendesfigyelöként,olvasom a kérdésedre kapott válaszokat,meg téged,mindet elolvastam!Elég érdekes szituáció,egy ami biztos,anyád nem anya,csak egy gép,aki 2 gyereket nevel.Nekem 2 gyermekem ven,mindennél jobban szeretem öket,soha nem hanyagolnám el igy még a nagyobbat sem aki már 15 éves.Gyermekkoromban scutka szegénységben éltünk,sokszor nem volt mit enni,tudod mit csináltunk?Kimentünk a város végébe ahol a falusi házak kezdödnek,és loptunk a paraszttól kruplit hagymát,és hazavittük anyunak hogy csináljon kaját! Rengeteget nélkülöztünk a hugommal,anyámnak a fizujából 150 forint maradt,mikor kifizetett mindent,de sosem bántott minket,szegények voltunk de boldogok!Ettöla te általad nevezett anyátólmeg kellene szabadulnod,állj lábra,találd fel magad,ne nyavalyoj hanem cselekedj! Tovább,,,,mindezek után 21 évesen gyereket szültem,és a házasségom sem sikerült,de akkor sem panaszkodtam! Dolgoztam látástól vakulásig,pénzt gyüjtöttem repülöjegyre és kislányommal anyukámmal otthagytam a szegénységet és külföldre jöttem! 13 éve élek külföldön,a lányomat egyedül felneveltem,apja soha egy vasat nem adott,most van egy kisfiam is és az életem helyrejött,ja 2 nemsikerül házasságom volt,egyik alkoholba fulladt a másik drogba! Sosem sírtam,itt vagyok és boldog vagyok,,,,anyudnak nem sok lelke van,te meg csináld az életed....azért írtam le mindezt,hogy cselekedj,mozulj meg,csináld az életed,mert ha ilyen bamba maradsz,sírhatsz egész életedben! Sok sikert!
2010. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!