Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan hogy egy családon...

Van olyan hogy egy családon belül valaki nem fejlődő képes?

Figyelt kérdés

A nővéremről van szó 27 éves. Neki eddig semmi nem jött úgy össze. Nem tudott letenni egy nyelvvizsgát ,nem fejezte be a fősulit ,pedig nem buta egyáltalán .(inkább kicsit körülményes ,talán lassabb mint az átlag )Tehetsége is van dolgokhoz ,de valahogy nem hisz magában. Szokta mondani sokszor szomorúan h nekem milyen könnyen megy minden ..olyan 'magától értetődően'.

És igaz, nincsenek ilyen önvívódásaim .. nem küszködök sokat .Könnyen tanulok,és van sikerélményem rövid idő alatt..


Most neki a képességével lehet a baja ? v valami lelki dolog ez ? Nagyon féltem mert sokszor látom mennyire maga alatt van -és mondja is h nem jut egyről a kettőre meg őt senki nem becsüli..stb

Mit tehetnék ? hogy segíthetnék neki ?


2011. szept. 24. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Van. Itt vagyok én. Nővéremnek csettintésre sikerült minden, én meg ha megszenvedek se jön össze semmi. Míg mások könnyen tanulnak, én szintén szenvedek, és tépem a hajam, mert hiába tanulom meg, másnapra elfelejtem.
2011. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenki valami masban jo. Lehet, Te konnyen tanulsz, de nincsenek olyan dolgokra tehetseged mint a noverednek.

Amugy minden csaladban van egy arany es egy fekete barany.

2011. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia :)

Szerintem próbáld meggyőzni a nővéredet hogy Ő is van olyan ügyes mint Te vagy bárki.Gyakran dicsérd meg és segíts Neki felkészülni a dolgokra,csináljatok együtt jó programokat,tanuljatok együtt és ehhez hasonlók.Ki kell verni a fejéből a negatívumokat és rá kell venni hogy csak a jó dolgokra koncentráljon.Mindenkinek vannak az életében viharos időszakok,ezek után sohasem szabad a gödörben maradni.

Sok szerencsét Nektek a továbbiakban is! :) :)

2011. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magamból indulok ki,nincs önbizalam,nem megyek a dolgok után,nincs kitartásom.Például elkezdtem az autóiskolát,kicsit nem ment a vezetés-erre megijedtem és abba hagytam a hülye fejemmel.Tanácsolni azt tudom,hogy támogasd,segíts neki lelkileg,dicsérd ha valamit jól csinál-biztos valamibe ő is jó
2011. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na ez a jogsi nagyon jó példa .alig akarták átengedni a forgalmin ,már úgy volt h lehet meg se kapja a jogsit (mint kiderült utóbb a borítékba tett pénz is hiányzott a sikerhez, és ezt nem is mondták neki már csak a 3.vizsgán )


Szóval 2006ban megszerezte a jogsit,bár nagyon maga alatt volt h nem sikerült neki úgy mint másnak és nem is vezetett utána. majd 2009ben céges autója lett és ott muszáj volt menni a munka miatt ,volt néhány kisebb dolog meghúzta párszor az elején 2x-3x az autót de amúgy iszonyat jól vezet már !! és ha megkérdem mit szeret mi az ami kikapcsolja azt mondja a vezetés .

Tejóéj ,ha nem kap akkor céges autót ,tehát ha nincs rákényszerítve lehet még ez az egy se lenne neki ma?! (pedig milyen jól vezet tényleg )

2011. szept. 24. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában az önbizalomhiány. Emiatt sokan feladják korán, vagy az első kudarcnál.

Akinek van önbizalma, az egy kudarcnál nem azt mondja, hogy "na, ez sem megy nekem", hanem azt, hogy "így nem ment, próbáljuk meg máshogy".

Tapasztalatom szerint nagyrészt ezen múlik hosszútávon, hogy valaki sikeres lesz-e.

2011. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!