Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző,...

Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző, jutalékos munkák nem valók mindenkinek ugye?

Figyelt kérdés
Mármint arra gondolok, hogyha valakinek nem megy ez a mindenkit felhívni telefonon és tukmálni, akkor egyik területen sem fog menni, gondolom. Legyen az Amway, Kyani, ACN, Nuskin, Lyoness vagy bármi. Direkt sokféle profilból írtam, de a lényeg mindenhol ugyanaz: ügyfélszerzés. Akinek egyik nem megy, annak gondolom semelyik sem fog.
2011. nov. 22. 17:55
 81/106 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy egész jó diskurzus alakult ki.

Magam nem sorolom saját magamat sem a fóbiások, sem a pártiak közé. Az biztos, hogy elsőre a fóbiásokhoz hasonlítok jobban, mivel pudigpróbaevés alapján tapasztalataim is vannak. Az mlm es ÉS EGYÉB ügyfélszerző tevékenységről. Ha nem is énekhang vagy festői szintű velünk született készség is, de egyfajta adottság vagy beállítottság szükségeltetik hozzá. Hiszen akárki akármit mond, ez a "munka" akkor is a kommunikáción és valamelyest a manipuláción alapszik.

Íme egy idézet korábbi hszből:

" A 4*0.25-ös kiszerelés számomra egész barátságosnak tűnik, és az a probléma, hogy nem lehet külön megvenni a 1/4 kilót áthidalható. Az üzlettársaiddal közösen vehetsz egyet, és elosztjátok. Ha meg ez sem megy, megveszed a nagyobb kiszerelést, és 4-szer annyi pénzért 4-szer anyyi ideig lesz kávéd. Ha amúgy jó a kávé, és megfelelő ár/értékarányú, akkor ezzel nem lehet baj. Ez azért nem az a kategória, mintha 4 havi gázszámlát kéne egyszerre kifizetned. " - Node! Innentől nem az én döntésem, hanem úgy teszek, ahogy azt más nekem előírja és így nekem ez már nem buli. Mert én csak egyet akarok venni pont. Nem sóherságból, elvből. Nem vagyok igazán jó szolgai alany a fogyasztói társadalomhoz, ez is lett talán a veszte az általam kezdeményezendő kéretlen megkeresésre alapuló tevékenységeknek. Én mindig is úgy éltem, hogy nekem nem a reklám vagy az ismerősök javaslata ébresztette fel az igényt és rám sosem lehetett hatni azzal, hogy "csak ma, csak neked ennyi, különben holnaptól drágább", mert akkor elengedem a "nagy lehetőséget" és amikor bennem, belül, magamtól igény illetve szükséglet ébred valami iránt, akkor elkezdem keresni a számomra legjobb ajánlatot. Tehát pl Horszt Fux hiába jön az ábszolút ghátisz-ával, ha most per pillanat nekem nincs szükségem arra, amit hirdet. Ezt csak azért írom, mert ha én utálom, ha rám valaki nyomást akar gyakorolni, akkor én sem tudok másokra nyomást gyakorolni, hogy olyat vetessek vele, amire nincs is szüksége. Az úgy egészségesebb lenne, de ez sajna csak utópia, hogy én mondjuk értek a biztosításhoz, hirdetem magam vagy szaknévsor tagja vagyok, így aki ilyet keres, megtalál. De ez, hogy minden ismerőst, rokont fel KELL hívni telefonon, ajánlásokat kierőszakolni, az már nem kóser. Nekem. Mert kissé önfejű, makacs, nem fogyasztoid beállítottságú vagyok. Nem szeretem a megalázó helyzeteket, ez pedig sajna eléggé az lenne.

Sajnos sokszor belefutottam olyan MLM megkeresésbe, hogy az ismerős nem adta fel, nem vette tudomásul, hogy nem akarom csinálni, nem hiszek benne (mármint abban, hogy az én beállítottságommal vihetem vele valamire) és üldözött. A végén már menekültem előle.

2011. dec. 21. 13:56
 82/106 anonim ***** válasza:
100%

"Mondja ki egyenesen, hogy nem akarja. Készüljön fel azonban rá, hogy lesz valaki, aki visszakérdez, hogy miért nem akarja. Ha bátor, saját magának is visszakérdezhet. Nem lesz könnyű rá őszintén válaszolnia." És ezért nem is akar. :) Nos, ez a szemellenző!


"Node! Innentől nem az én döntésem, hanem úgy teszek, ahogy azt más nekem előírja és így nekem ez már nem buli. Mert én csak egyet akarok venni pont. Nem sóherságból, elvből."

Nem kell venned, ennyi. Nem felel meg a kínálat az igényeidnek, erről van szó. Ennek semmi köze az MLM-hez. Ha te egy vödörrel akarsz kavicsot venni akkor a praktikerbe mész, ha meg 3m3 kell belőle, akkor a tüzépre. Most marasztaljuk el a tüzépet, hogy nem mázsál le neked egy vödörnyit, vagy a praktikert, hogy nem tudja géppel rárakni a 3m3 kavicsot a teherautódra? Ugyanmár!


"elkezdem keresni a számomra legjobb ajánlatot"

Nagyon ügyes vagy, de figyeld meg, hogy az MLM-értékesített termékeket nehezen találod meg. Többnyire nem hirdetik, ugye.. Az fog megtalálni téged.


"Ezt csak azért írom, mert ha én utálom, ha rám valaki nyomást akar gyakorolni, akkor én sem tudok másokra nyomást gyakorolni, hogy olyat vetessek vele, amire nincs is szüksége."

Erről már volt szó. Te kényszeresen azt hiszed, hogy az MLM arról szól, hogy olyat vetetnek veled, amire nincs szükséged. Nagyon jó lenne, ha felismernéd, hogy ez NEM MLM tulajdonság. Egyetlen normális értékesítő sem ad el neked olyat, amire nincs szükséged. Akár MLM-ben értékesít, akár ügynök, akár bolti eladó. Rossz értékesítők pedig mindenhol vannak. MLMben is, és ruhabutikban is. És sajnos a TV-n keresztül az arcodba van tolva nap mint nap rengeteg termék, amire nincs szükséged. Ugye jól gondolom, hogy ezek egyike sem MLM-ben értékesített termék?


"De ez, hogy minden ismerőst, rokont fel KELL hívni telefonon, ajánlásokat kierőszakolni, az már nem kóser. Nekem. Mert kissé önfejű, makacs, nem fogyasztoid beállítottságú vagyok. Nem szeretem a megalázó helyzeteket, ez pedig sajna eléggé az lenne."

Hidd el, semmit nem KELL tenni. És hidd el, senki sem szereti a megalázó helyzeteket, és önként nem keveredik ilyenekbe. Az a helyzet, hogy te megalázónak tartod, hogy valakinek megoldást ajánlj a problémájára. Miért? És megalázónak tartod felajánlani valakinek, hogy élhet egy jobb életet is, segítesz neki. Miért?


"Sajnos sokszor belefutottam olyan MLM megkeresésbe"

Igen, vannak ilyenek. Azt kell felismerned, hogy ez nem az MLM üzleti modell, hanem annak egy neked(és nekem is) rossznak tűnő alkalmazása.


Az MLM nem erről szól, te viszont ennyit látsz belőle. Úgyhogy tökéletesen érthető a véleményed. Annyit érdemes átgondolnod, hogy ha mást tapasztaltál volna, a véleményed is más lehetne. A tapasztalatot kitörölni nem tudod, azt teheted, hogy szerzel hozzá pozitív tapasztalatot is. Úgy már reálisabb képet alkothatsz.


HA akarsz persze. Ehhez az kell, hogy nyitott legyél, és ne gondold, hogy mindent tudsz. Mert "mindent tudni" nagyon jó érzés, vállon veregetheted magad, hogy te vagy az okos, aki MLM-ben vállalkozik, az meg hülye. Csak nem visz előre..

2011. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/106 anonim ***** válasza:
0%

"Hidd el, semmit nem KELL tenni."

Igen, nem kell tenni. Ha aktív, kereső MLM üzletépítő akarsz lenni, akkor viszont nincs sok más választásod.


Ez is olyan aranyos, "segíteni nekik, a kis problémáikban". Nem pedig eladni nekik. Á nem....

2011. dec. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/106 zeronibble ***** válasza:
30%

Az üzlet a fő termék. A többi termék miatt nem pilótajáték. Igazából a többi termék teszi folytonosan ismétlődővé a pilótajáték működését. Vagy nem? Ha nem, akkor miért nem?


[link]

2011. dec. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/106 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

13:56-os (#81) hozzászólásodban előhoztál pár témát, amiről önmagában is érdemes lenne beszélni, de ezt a kávé témát vegyük előre, mert ha kitartasz az itt leírtak mellett, akkor nem tudlak komolyan venni.


Szeretheted az MLM-et, utálhatod az MLM-et. Lehet neked szimpatikus az pl. Amway cég, meg utálhatod is, ezek mind elfogadhatók. Ízlés (meg persze információ, hozzáállás) dolga. Az azonban teljesen bizarr, hogy döntő jelentőségűnek, sőt elvi kérdésnek nevezed, hogy az Amwaynél kilós kiszerelésben kapható kávé negyedkilós helyett. Ha el is fogadjuk a kisebb kiszerelés valós előnyeit, amely előnyökért a kereskedelemben (szolgáltatásban vendéglátásban) általában fizetni is kell (lásd korsó sör és pohár sör ára közötti összefüggés). Éppen rossz döntés is lehet, hogy csak 1 kilós kiszerelés van az Amway cég részéről, vagy valami speciális okból érinthet téged hátrányosan. Olyat feltételezni róluk, hogy ezzel kiszúrni akartak veled, nincs sok értelme. Mi előnyük lenne abból, hogy te nem leszel sikeres Amway hálózatépítő?

Meg egyébként is miért lenne jó a negyedkilós? Miért nem 5 dekás vagy 10, 15, 20 dekás lenne az ideális?

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez tartana téged vissza attól, hogy elkezdj pl. az Amwaynél üzletet építeni.

Vevő szempontjából ennek amúgy sincs jelentősége. Ha neked 1 db 25 dkg-s doboz kell abból a kávéból, keresel egy termékforgalmazót, és rendelsz tőle. Meg fogja oldani, hogy kapj. Tegnapelőtt 11:23-as hsz-ben (#76) írtad, hogy negyedkilós kiszerelések, csak egyszerre többet kell venni. Aki üzletet épít megvehet 4-et egyszerre (aztán eladja vagy elhasználja), a vevő viszont csak 1-et lát, ha nem kér többet. Ez azért nem lehet elvi probléma.

2011. dec. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/106 anonim válasza:
0%
A sikeres mlm-es dolgozók receptje. Keress könnyen befolyásolható embereket vagy pénzes embereket. Utána különböző elmetrükökkel, szójátékokkal hozd olyan helyzetbe hogy neki igenis szüksége van az adott árura, munkára, és ha sikerült jutalékot kapsz. Ha ezt meg tudod csinálni kb 5-10 emberrel akkor van lóvé csak az a baj hogy a statisztika szerint minden 10. ember esélyes tehát kb 1000 ember előtt kell járatni magad.
2011. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/106 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom a példa átszámolását.. Amúgy köszi a véleményedet, nagyon hasznos volt! Te ne kezdj vállalkozásba! :)
2011. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/106 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem átszámolni kell, mert szimplán baromság, hanem utána kéne nézni, hogy mi is a valóság. :)
2012. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/106 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem én írtam csak idézem:


Én is utána jártam és olvastam egy kicsit. Majdnem elolvastam már az üzletpolitikát is.

Elgondolkoztam egy hagyományos vállalkozás és egy MLM vállalkozás összehasonlításán.

Fontos leszögezni, hogy vállalkozásról van szó és nem napi 9-13 órás „robotmunkáról”. Tudom van aki szereti a munkáját, viszont nagyon sokan a pokolba kívánnák a főnöküket vagy a munkatársukat. Vagy csak a munka meg a fizetés nem tetszik nekik.

Az MLM meg egy VÁLLALKOZÁS és nem „robotmunka” vagy bármilyen napi fix meló ez fontos különbség.


Tegyük fel, hogy nyitni akarok egy Bioboltot ahol ezeket a termékeket árulom.

Ott kezdődik minden, hogy egy rakás engedélyt és egyéb papírt be kell szerezni. Ezeknek a beszerzése is idő (az idő meg pénz) és még pénzbe is kerülnek, mert ezeket nem osztogatják csak úgy ingyen.

Aztán kell még:

- Üzlethelyiség: Alsó hangon ez kb havi 300-500e Ft (inkább több) bérleti díjat jelent hacsak nincs valakinek saját üzlethelyisége. (fontos itt megjegyezni, hogy ha van és azt bérbe adjuk akkor az is pénzt termelne, csak éppen mi most azt használjuk) Persze lehet olcsóbb is ha valami huszadrangú kis utcában nyitjuk meg, vagy valami lehetetlen kicsi helyet bérelünk.

- Termékek: Nos ez a következő mélyen érbe vagy inkább zsebbe vágó történet. Ez szintén alsó hangon úgy kb 1.5 millió. Ez a kezdő készlet. És ezeket ugye még raktározni is kell. Tehát nem lesz elég egy kis vacak bolt.

Ez eddig kb. 2 millió.


Szuper megnyitottunk. Örülünk. Vagy mégsem? Mert ugye a vásárlók nem fognak csak úgy tömegével jönni, néhányan biztos lesznek. Viszont ha komolyan gondoljuk az egészet akkor reklámozni kell. Ez a következő mélyen zsebbevágó történet. A reklámozás nem olcsó mulatság. Lehet pl a helyi kisebb rádióban. Ha ezt mondjuk két hétig akarjuk, hogy adásba kerüljön akkor máris komolyan a zsebünkbe kell nyúlni.

- Reklám: Mondjuk napi 4x megy le a rádióban 6-7000Ft/perc. Nekünk van egy 30 másodperces blokkunk. Ez minimum 4x14x3000=168.000Ft. Vagy több ez attól is függ, hogy csúcsidőben vagy máskor megy le. Ez kb egy helyi rádiónak a díjja.

Ezzel még közel sincs vége. Még szórólapokat is lehet vagy inkább kell gyártani, ezeket szét kell hordani vagy hordatni. Ennek megint van költsége kb 100-150.000 Ft.

Eddig kb 2.3 millió.


És akkor egy másik reklámozás. Felkeressük az ismerőseinket telefonon. Emailben meg közösségi oldalakon is lehet. Bár azok közel sem ennyire hatékonyak. Szóval felhívjuk őket vagy ha személyesen találkozunk velük akkor elmondjuk nekik, hogy jöjjenek be és nézzék meg az üzletet.

Ez a fajta reklámozás sokkal közvetlenebb és jóval olcsóbb na meg hatékonyabb is. Sokkal kisebb lesz az úgynevezett szórása. Vagyis a felesleges reklám.


Az üzlet beindul. Az ismerősök és azok közül akiket elértünk az egyéb reklámmal páran be fognak jönni a boltba. Ezek az emberek vagy vásárolnak vagy nem. Akik vásárolnak azok vagy vissza jönnek később is (ők a törzsvásárlók) vagy nem (ők azok akik egyszer vásárolnak).

Csak a törzsvásárlókra nem lehet építkezni, mert azok egy idő után elkophatnak. Ezért folyamatosan reklámozni kell. Az is igaz, hogy a törzsvásárlók további új vásárlókat/törzsvásárlókat hozhatnak. Az emberi természet olyan, hogy ha valaki valamivel elégedett akkor azt szívesen elmondja másoknak is. Ezt úgy hívjuk, hogy ingyen REKLÁM.


Az üzletnek havi szinten legalább 1 milliós bevételt kell hoznia, hogy megérje üzemeltetni. Ebből még levonjuk a kb 600.000 Ft költségeket és a maradékból még adózni is kell.


Azokról már nem is írtam, hogy mi van akkor, hogy ha saját alkalmazottat akarunk felvenni és nem mi akarunk az üzletben sínylődni (nem egy leányállom egész nap ott ülni és várni a vevőket) egész nap.

Ha valami jogi problémánk vagy vásárlói kifogásunk van akkor azzal is nekünk kell szívni. És még ráadásul óriási kockázatot is vállaltunk, mert egy rakás pénzt bele kellett feccolni.


Most nézzünk meg egy MLM VÁLLALKOZÁST.

- Termékek. Minimális befektetés. Ha valaki kezdőcsomagot vásárol akkor az kb a 25-150e Ft-ig terjed. Ehhez képest a 1.5milliós raktárkészlet jóval nagyobb befektetés.

- Üzlethelyiség az nem kell, az van az anyacégnek.

- Azonnal lehet kezdeni nem kell ilyen-olyan hatósági engedélyekre és egyebekre várni

- Reklám: Ugyanazt csináljuk, mint amit a Biobolt esetében is. Felkeressük az ismerőseinket. Aztán lesz akit nem érdekel egyáltalán. És lesz aki vásárol majd lesznek törzsvásárlók stb ahogy már korábban írtam ugyanaz a tervrajz.


Ha valami jogi problémánk lenne, akkor az nem velünk van hanem az anyavállalattal. Mivel a terméket nem tőlünk vásárolják hanem az anyavállalattól. Ő az aki erről számlát állít ki. És ez mindenkinél egyénileg van. A saját kódszáma alapján.

- Kockázat? Ha úgy döntök, hogy nem akarom csinálni akkor a cég visszavásárolja tőlem az árut. Vagyis összességében minimális kockázattal jár ez az egész.

Havi szinten nem kell óriási összegeket befektetni éppen ezért az első hónapokban nem is kell komoly bevételeket generálni, hogy fedezni tudjuk a kiadásainkat.


És van még egy dolog ami mellett nem lehet csak úgy elmenni. És ez a bővülés.

- Biobolt: Beindul az üzlet jönnek a vevők és hát bővíteni kellene az üzletet. Mit lehet csinálni?

A: Vagy visszaforgatom a pénzt és újabb üzletet nyitok. Több üzlet több gond nagyobb felelősség, több munka és ekkor már biztos, hogy alkalmazottat is fel kell venni. Hacsak nem klónozzuk magunkat. :)

B: Lehetőség befektetőt keresünk aki hajlandó egy ugyanilyen üzletet nyitni. És megállapodunk, hogy a bevételből ki hogyan részesedik. Na ez szokott lenni a legnagyobb probléma a későbbiekben. Itt szokták sokszor átvágni egymást az emberek.

- MLM: Itt csak egy lehetőségünk van. Megkeresni a „befektetőket”/üzlettársakat. És itt nincs vita abból, hogy ki hogyan részesedik a bevételből mivel az világosan és egyértelműen le van írva.

2012. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/106 anonim ***** válasza:
100%

A "sikertelenségről" jutott eszembe.


Van egy munkatársam aki még 2008-ban csatlakozott. Elkezdett dolgozni és szépen haladt, aztán történt valami az életében (magánügy). Majd abbahagyta a hálózatépítést. Viszont az idő alatt amíg dolgozott kialakított egy szép kis törzsvásárlói kört. És ma már nem keres meg új embereket vagy csak hébe-hóba viszont a vásárlókból a mai napig 20-30e Ft keresete van havonta. És mindezért dolgozik kb 6-8 órát havonta.


Tehát 2009-2010-2011-ben keresett kb 750e-900e Ft közötti összeget amiért dolgozott kb 270 órát.


Ha ez "sikertelenség" akkor ő "sikertelen" az MLM-ben. Ettől függetlenül jelentkezzen az aki egy napi munkával (8óra) keres 20-30e Ft-ot. Nem sok ilyen embert ismerek.

2012. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!