Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző,...

Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző, jutalékos munkák nem valók mindenkinek ugye?

Figyelt kérdés
Mármint arra gondolok, hogyha valakinek nem megy ez a mindenkit felhívni telefonon és tukmálni, akkor egyik területen sem fog menni, gondolom. Legyen az Amway, Kyani, ACN, Nuskin, Lyoness vagy bármi. Direkt sokféle profilból írtam, de a lényeg mindenhol ugyanaz: ügyfélszerzés. Akinek egyik nem megy, annak gondolom semelyik sem fog.
2011. nov. 22. 17:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/106 A kérdező kommentje:
Az ügynöki munkával nincs is baj, sőt a direkt marketing lényege lenne, hogy kihagyja a kisker, nagyker árréseket, a reklámokat, az üzletlánc-helyiségek kiépítését és fenntartását és mindettől mennyivel olcsóban jut el a fogyasztóhoz. Csak az a nagy büdös valóság, hogy nem olcsó! Pl az Amway is kóstolgatott és megnéztem, egyszerre sok pénzt kellene beinvesztálni még fogyasztóként is, mert elég nagy mennyiségeket lehet venni és totál közérti az ára, ha visszaosztom. (Pl a kávénál) A Kyani mint vitamin egy hónapra 2,5szeresébe kerül egy személynek, mint a bolthálózattal is rendelkező Scitec terméke, akik nem MLM-esek. Úgyhogy én abban látom a rákfenét, hogy hazugság az, hogy mennyire jó akár fogyasztónak is lenni. Az árusítás, ügynökölés és hálózatépítés pedig bármennyire is nem kell képzettség, de egyfajta habitus igen, ami nem mindenkiben van meg. De mégis a legtöbb hálózatépítő úgy állítja be, mintha alapvető lenne, hogy ez megy mindenkinek.
2011. nov. 24. 14:09
 12/106 anonim ***** válasza:
91%
A termékek árát mindenki eldönti, nekem olcsó, neked drága. Rendben. És nem, nem azt mondják, hogy bárkinek megy, azt mondják, bárkinek meHET! Ez nem mondható meg senkiről előre, és valóban nem képzettségtől, hanem elszántságtól függ. Olyannal még senki sem találkozott, hogy valaki igazán akar valamit, de pont MLM-et nem tud csinálni..:) Ez a világ legegyszerűbb dolga, viszont - mint minden vállalkozáshoz - iszonyat elszántság kell hozzá. Ha ez nincs meg benned, igen, neked nem való ez. És valszeg semmilyen más vállalkozás sem.
2011. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/106 A kérdező kommentje:

" nekem olcsó, neked drága"

Hát ha összehasonlítunk két azonos minőségű termék egységre vetített árát, hogyha az MLM-es cucc, kihagyván a kisker, nagyker, reklám és egyéb faktorokat mégis drágább az üzletben kaphatónál vagy csak nem olcsóbb, akkor azért elég egyértelmű, hogy megéri-e megvenni.


"mint minden vállalkozáshoz - iszonyat elszántság kell hozzá. Ha ez nincs meg benned, igen, neked nem való ez. És valszeg semmilyen más vállalkozás sem."

Azért ezt cáfolnám. A válság kirobbanásáig nagyon jól éltem családi vállalkozásból. A klasszikus értelemben vett (másoknak dolgozó) alkalmazott nem voltam vagy 19 éve.

Itt arról van csak szó, hogy én inkább hiszek a szakértelemben, szaktudásban és az értékteremtő tevékenységben, mint az ilyen "pszicho hókuszpókuszokban", hogy nyomást gyakorolni a vevőjelöltre, hogy csak most és csak akkor, ha ma megrendeli, akkor kap jó áron ésatöbbi ésatöbbi. Azért a kucséberkedés és a vállalkozói életforma nem teljesen egy és ugyanaz.

2011. nov. 24. 18:53
 14/106 anonim ***** válasza:
30%

"Hát ha összehasonlítunk két azonos minőségű termék egységre vetített árát"

Na ilyen nincs egy rendes MLM-ben. Amúgy meg nyilván olyat kell keresni, ami *neked* olcsóbb, mint a piacon elérhető másikak. Nem találtál, rendben.


Amúgy bocs, azt hittem, kérdeztél. Már világos, nem kérdeztél, hanem megerősítést vársz a gondolataidra. Bocs, ebben nem tudok partner lenni, mások a gondolataim. Vitázni meg most nincs kedvem. Úgyhogy igazad van mindenben, szia!

2011. nov. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/106 anonim ***** válasza:
28%
Itt is betalált Mr. 63%, az MLM-ek utolsó harcosa. :)
2011. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/106 A kérdező kommentje:
:-)
2011. nov. 26. 08:10
 17/106 zeronibble ***** válasza:
28%

Ha sima, jól ismert, fogyó, de nem romlandó cikkeket adnának pont ugyanannyiért, mint a bolt, és házhoz vinnék, akkor könnyedén lenne minden ergyának stabil vevőköre. Valamiért mégis jobb szénné istenített noname termékeket terjeszteni. Tényleg nem olcsóbb. Ha havonta kevesebbe kerül valami, amit cserébe másfél évre előre meg kell vegyek, akkor az az ára, hogy előre meg kell vegyem. Nem halaszthatom a jövő téli fogkrémem megvásárlását jövő őszre. Aki nem végzett el egy kemény gazdasági szakot, lehetőleg felsőoktatásban, annak többnyire nem tűnnek fel ilyen apróságok...


Annak nem való az MLM egyébként, aki nem tud megbarátkozni a ténnyel: a mindenkori aktív tagok minimum 90%-a a hierarchia alsó három szintjén reked. Ha van egy lábam, amin sorban van egymás alatt tíz nagy fokozatú emberke, a tizedik alatti részhálózat 90%-a a hierarchia alsó három szintjén van. Mindnek olyan a hálózata, hogy az alsó 3 szinten van a nagyon nagy többség. Aki akar, építhet persze. Meddig növekedhet egy elosztó hálózat? Hol vannak adatok a felvevő piacról? Érdekel valakit, hogy lesz-e még nagyon sok ember, akiből törzsvásárlót lehet csinálni? Szemmel láthatóan a struktúrák tetején vannak az olyanok, akik valószínűleg gazdasági szakemberek, tisztában vannak az említettekhez hasonló kis turpisságokkal, és megbarátkoztak a gondolattal, hogy ebből vastagon megélnek. Sokan nem olyanok, mint ők.

2011. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/106 A kérdező kommentje:

Azt hiszem zeronibble fogalmazta meg a legjobban a témát.

(Kár, hogy a gyk-n nem lehet a kérdést lezárni, hogy ez maradjon az utolsó hsz)

2011. dec. 4. 07:49
 19/106 anonim ***** válasza:
75%

"Szemmel láthatóan a struktúrák tetején vannak az olyanok"


Annyi kiegészítéssel, hogy ők ugyanúgy a struktúra alján kezdték, mint mindenki más, csak szorgalommal szervezetet építettek maguk alá. Tehát nem, ők nem szerencsések, ők nem okosak, ők szorgalmasak, kitartóak. Senki nem kezdi fent. Az élet más területén lehetséges jó helyre "születni", lehetséges fent kezdeni, az MLM-ben nem. Aki az MLM-ben sikeres, az biztosan sokat dolgozott a pozíciójáért. A 90% pedig, aki a sruktúra alján marad, az nem dolgozik annyit, miért is kerülne feljebb? ;)


"Érdekel valakit, hogy lesz-e még nagyon sok ember, akiből törzsvásárlót lehet csinálni?"


Mindenki elgondolkozhat, hogy az ő ismerősei közül vajon hány törzsvásárló van. A legtöbb ember nem tud megnevezni olyasvalakit, aki akár MLM-ből él, akár törzsvásárló. Ha meg is tud egyet, az csak az ismerőseinek az 0.1%-a. Tehát potenciál van még, ez tény. Az is tény, ha az ember kifogást keres, akkor az is megteszi, hogy "mindenki ezt csinálja", meg az is, hogy "én ehhez túl okos vagyok". :)

2011. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/106 anonim ***** válasza:
0%

"Annyi csúsztatással, hogy ők is a struktúra alján kezdték"


Nem, ők kezdték el építeni a hálózatot, tehát a struktúra alattuk kezdett el épülni. Az viszont igaz, hogy munkájuk van benne, csak kicsit egyszerűbb a dolguk, jobbak az eszközeik.


És amit szintén nem értek, hogy az embereknek miért nem szúr szemet, följebb nem tudsz kerülni, csak magasabbra, ami által a fölötted lévők is magasabbra kerülnek. A fölötted lévőket nem tudod megkerülni. Ugyan úgy, ahogyan az alattad lévők sem kerülhetnek melléd, illetve föléd.

2011. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!