Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző,...

Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző, jutalékos munkák nem valók mindenkinek ugye?

Figyelt kérdés
Mármint arra gondolok, hogyha valakinek nem megy ez a mindenkit felhívni telefonon és tukmálni, akkor egyik területen sem fog menni, gondolom. Legyen az Amway, Kyani, ACN, Nuskin, Lyoness vagy bármi. Direkt sokféle profilból írtam, de a lényeg mindenhol ugyanaz: ügyfélszerzés. Akinek egyik nem megy, annak gondolom semelyik sem fog.
2011. nov. 22. 17:55
 61/106 anonim ***** válasza:
42%

Az biztos, hogy az MLM-esek érvei az eddigi hozzászólásokban elég gyengék (kb. annyit mondtak, hogy "bízz bennem, és jó lesz neked").

Én soha nem fogom kipróbálni, az tuti.

2011. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/106 anonim ***** válasza:
20%

Bízz bennem? Bízz magadban, bízz bennem, bízz mindenkiben! Dolgozz, legyél balek, keresd a balekokat, és hidd azt, hogy kiléptél a mókuskerékből.

És sajnos megélnek belőle, mert sok a naiv ember. Én is egy naiv ismerős nyomán keveredtem oda, szegénykém, olyan kis önhitt, nagyot fog koppanni a végén.

2011. dec. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is volt ilyen ismerősöm, tudom, miről beszélsz.
2011. dec. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/106 anonim ***** válasza:
0%
Te próbáltad meggyőzni?
2011. dec. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos erőszakos volt, inkább ő próbált meggyőzni engem, hogy csatlakozzak. Maga a cég amúgy tényleg nagyon jó befektetési formákat kínál, viszont a munkatárs-toborzás a szokásos MLM-es dumával megy: megígérik, hogy hamarosan milliárdos lesz, hogy elküldik floridai nyaralásra, luxuskocsit kap, stb. A srác pedig 100 %-ig beleélte magát.
2011. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 zeronibble ***** válasza:
21%

A személyemet fikázók kedvéért:


Maradjunk annyiban, hogy aki sose vágyott arra, hogy saját vállalkozása legyen, és mégis pakolgatja az aprópénzt a "züzletbe", azt vastagon kihasználják. Az én ismeretségi körömben csak ilyet láttam. Én nem ártottam magam ilyesmibe. Nem volt világos, hol jó számottevő kereslet nélküli termékek forgalmazásával foglalkozó "üzletbe" fektetni. A reklámköltség állítólag nálad landol, de cserébe neked kell a népszerűsítést is a nyakadba venni. Erre nem tanít igazán jól senki. Tény, hogy sokkal gyatrább cuccok is sokkal kelendőbbek, csak mert Kovács "szakember" Lajos a tévében lelkendezik egy kicsit.


Kis befektetés nagy kockázattal, ami rendesen próbára teszi a közgés diploma mögötti tudást. Ez maga az mlm. Már ha a szektás agymosó tevékenységet, meg a termékkel fékezett pilótajátékot nem vesszük elő...


És igen, nagy kár a régi barátokért egyes esetekben. Szaktudás nélkül befektetni, népszerűsíteni, forgalmazni egyedül, bizakodón. Sokan összetörten adják fel évek után. Ez nem sikerre tanítás. Ez sokkal nagyobb pofon, mint amit akár a csőlátásos mlm fanboyok is érdemelnének.

2011. dec. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 A kérdező kommentje:

Én a magam részéről nem fikázok senkit és nem ítélkezem legyen akár mlm párti valaki, vagy az ellentábor tagja. Én mindenki véleményét tiszteletben tartom. A kérdés is azért íródott, hogy "ugye hogy nem való mindenkinek". Ezt fel lehet fogni úgy, hogy megerősítést várok, annyiból mindenképpen, hogy kifejezzem: az mlm munka főtevékenysége az ügyfél és a munkatárs toborzás és az értékesítés és ez olyan habitust igényel, ami nincs mindenkiben meg.

Így bennem sem. Én egy pénzügyi tanácsadó céggel kínlódtam. A kínlódásomért én abban magamat hibáztatom, hogy hagytam magam etetni a luxussal és a nagy lóvéval anélkül, hogy tudatosítottam volna magamban azt, hogy ez nem az én alkatomhoz való munka. A céget és konkrétan a beszervezőket pedig abban hibáztatom, hogy azt állítják, hogy ez mindenkinek megy, csak kövessék az utasításokat, csináljanak mindent úgy, ahogy ők mondják és biztos a siker. Ők nem mérik fel azt, hogy aki csatlakozik az valóban alkalmas-e, mert nem látnak túl a pénzéhségen, hiszen a frissen belépők is fizetnek. De nem szűrik a belépőket. Illetve annyi van, hogy akihez odamentem érdeklődőként, az egyből két vállra fektetett, hogy most csak érdeklődő vagyok vagy leendő munkatársként beszélgessen-e velem. Én hiába mondtam, hogy előbb kellene meghallgatnom, aztán eldöntenem, de ő kifejezetten "helyzetet" teremtett, pszichológiailag manipulatív volt a viselkedése. Én magamat is hibáztatom, hogy nem álltam fel és hagytam ott a p.cs.ba őt és a csodacégét. Lehet, hogy naív voltam én is, ez lehet hibám, de legalább annyira hiba a másik oldal részéről ezt pofátlanul kihasználni. Akárhány ember mehet oda dolgozni, mert ők nem kockáztatnak semmit. Előlegezd meg azonnal, hogy számlaképes vagy, fizesd ki a startképzést és egyből köteleznek egy csomó előadáson való részvételre. De ott meg úgy bánnak az emberekkel, mint a birkákkal, sokkal megalázóbb és lekezelőbb manírral, mint egy munkahelyen főnök-beosztotti nexusban. A legfontosabb, hogy nehogy öltöny nélkül menj a képzésre (ahol nincs ügyfél jelen, csak a kollégák), tapsolj hangosan és igazából alig van érdemi szakmai részről szó csak csupa manipulatív manír és marketing pszichológia. És az állandó lekezelés és stresszelés. És akárki akármit mond, nem mindenkinek "kenyere" az, hogy előre betanult fordulatokkal telefonon ügyféltalálka időpontokat egyeztessen és forgatókönyv-szerinti tárgyalásokat folytasson. Mindezt a saját kockázatára. Nekem voltak jó üzleteim is, de annyi vidéki előadás is volt, ahová elvárták a megjelenést, hogy a sok benzinköltséget, öltönyt, vállalkozás fenntartását beszámítva nagyjából nullszaldós voltam. Vannak, akiknek jobban megy, mert jobbak az adottságai ehhez. De nem vagyunk egyformák. Én nem vagyok egy dumagép, aki lyukat beszél mindenki hasába, viszont szakemberként meg tudok azért dolgokat, amiket ezek a "tárgyalógépek" nem tudnának. (Más szakmára gondolok.) Az mlm-es munka szerintem igenis nagyon kényelmetlen, feszélyező, mert olyat kell tennie az embernek, ami szembemegy az alapvető természetünkkel és kockára tesszük, hogy az ismerőseink egy idő után menekülnek, ha keressük őket.

2011. dec. 18. 10:17
 68/106 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező: ezt nagyon jól leírtad, KO-val győztél az MLM-es bérfórumozók fölött :))

Én, amikor majdnem elkezdtem egy MLM-munkát (szerencsére győzött a józan eszem), pont attól féltem, hogy azok a dolgok fognak történni, amiket te leírtál fent. Úgy látszik, nem alaptalanul.

2011. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:17

Kedves kérdező! Az eredeti kérdésedre valóban nem válaszoltam még. Nem való mindenkinek, csak bárkinek. Erre bizonyíték, hogy akik nagy üzleteket építettek különböző MLM üzletekben a legkülönbözőbb szakmákból jöttek, eltérő életkorral, iskolázottsági háttérrel, vagyoni helyzettel. Ezt valószínűleg te is tudod, legfeljebb nem akarod elhinni.


Ha neked azt állították, hogy mindenkinek megy, akkor vagy nem mondtak igazat, vagy félreértettél valamit. Ha viszont azt állították, hogy bárkinek mehet, valóban úgy van.


Én láttam színpadon többezer ember előtt előadást tartani egy süket-néma házaspárt (jeltolmáccsal természetesen). Nem tudom, ők hogy csinálták, de bizatosan nem beszéltek lyukat senkinek a hasába. A hasba való lyukbeszélés ráadásul nem is működik. Akit így vonzol be, első alkalommal elveszíted, amint egy kicsit engedsz a szorításból. Az MLM a szabad vállalkozás. Nem megszerezni kell az ügyfelet, hanem megtartani. Ha te is szabad akarsz lenni, akkor nem a személyes dominanciáddal kell megtartanod, hanem az ő szabad akaratából. Ehhez egyenlő félként kell kezelned. Szabad emberekből álló önkéntes csapatot kell megtanulnod vezetni, ha sikeres akarsz lenni. Erre senki (vagy majdnem senki) nem született, de bárki megtanulhatja.


Nem voltam ott, ahol te voltál. Nem tudom, nálad mi a gond. Engem egyetlen rendezvényre sem vittek el erőszakkal. Egyetlen könyvet, hanganyagot nem volt kötelező elolvasnom/meghallgatnom (de rengeteget meghallgatok, elolvasok, mert érdekel). Egyetlen termék vagy szolgáltatás megvásárlására sem köteleztek, és nem volt semmi probléma abból, ha egy rendezvényre nem vettem fel öltönyt, nyakkendőt. Nem kellett soha "előre betanult fordulatokkal" időpontot egyeztetnem, de nagyon örülök, hogy megtanultam időpontot egyeztetni, hogy lehet ezt jól csinálni, mire érdemes ilyenkor figyelni.


Amiben igazad van, ez a munka valóban nagyon kényelmetlen az elején. Aztán rájössz, hogy a közben megtanultak segítségével sokkal jobb kapcsolatot tudsz kiépíteni a barátaiddal. Azért a néhányért meg nem kár, akik azért menekülnek el előled, mert te egy MLM üzlettel foglalkozol. Róluk jobb, hogy ez gyorsan kiderült. Természetesen az is a feladatod, hogy ha egy barátod nemet mond az üzletre, akkor ne kezdj el nyomulni. Ez, persze, két emberen múlik, de ezt a helyzetet is meg kell tanulnod kezelni.

2011. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 A kérdező kommentje:

A 69. válaszra! (Nem szoktam mondatonként szétszedni a válaszokat, de itt lenne egy-két észrevételem.)

„Nem való mindenkinek, csak bárkinek. Erre bizonyíték, hogy akik nagy üzleteket építettek különböző MLM üzletekben a legkülönbözőbb szakmákból jöttek, eltérő életkorral, iskolázottsági háttérrel, vagyoni helyzettel. Ezt valószínűleg te is tudod, legfeljebb nem akarod elhinni. „

Nos álljunk meg egy szóra! Nem, hogy nem akarom elhinni, én nagyon is hittem benne és akartam is hinni, csak a sok rábazsás útján jöttem rá, hogy én és az mlm közötti viszonyban valami nem stimmel.

Vagy az, hogy nem való nekem, hiszen énekes sem lesz mindenkiből, hiába szeret énekelni, vagy festőművész sem. Vagy az, hogy rossz a modell vagy az, hogy rossz a vezető. Mivel én nagyon szerettem volna kiugrani a döcögő családi vállalkozásunkból, így aligha hinném, hogy a hozzáállásommal baj lett volna. A modell sem hiszem, hogy annyira rossz, mert valóban voltak sikeresek is közöttünk. (Igaz, kisebb %-ban, mint a „lúzerek”.) A szakmai vezetés milyensége is relatív, mert a vezetőmnek ment a szekér, így alapvetően nem fikázhatom, bár nem volt jó pszichológus. Pl belőlem nem hozott ki hosszútávon semmit. Tehát kizárásos alapon úgy gondolom, hogy nem való ez a fajta dolog mindenkinek vagy bárkinek. Az általad említett sokféle ember dolog igaz, de ott is számít a személyes adottság.


„Ha neked azt állították, hogy mindenkinek megy, akkor vagy nem mondtak igazat, vagy félreértettél valamit. Ha viszont azt állították, hogy bárkinek mehet, valóban úgy van. „

Ez csak játék a szavakkal, bocs.


„Én láttam színpadon többezer ember előtt előadást tartani egy süket-néma házaspárt (jeltolmáccsal természetesen). Nem tudom, ők hogy csinálták, de bizatosan nem beszéltek lyukat senkinek a hasába. A hasba való lyukbeszélés ráadásul nem is működik. Akit így vonzol be, első alkalommal elveszíted, amint egy kicsit engedsz a szorításból. Az MLM a szabad vállalkozás. Nem megszerezni kell az ügyfelet, hanem megtartani. Ha te is szabad akarsz lenni, akkor nem a személyes dominanciáddal kell megtartanod, hanem az ő szabad akaratából. Ehhez egyenlő félként kell kezelned. Szabad emberekből álló önkéntes csapatot kell megtanulnod vezetni, ha sikeres akarsz lenni. Erre senki (vagy majdnem senki) nem született, de bárki megtanulhatja. „

Na ez az, ez az ami nem megy mindenkinek, ja bocs bárkinek. Erre mondtam, hogy adottság, készség is kell hozzá.


„Nem voltam ott, ahol te voltál. Nem tudom, nálad mi a gond. Engem egyetlen rendezvényre sem vittek el erőszakkal. Egyetlen könyvet, hanganyagot nem volt kötelező elolvasnom/meghallgatnom (de rengeteget meghallgatok, elolvasok, mert érdekel). Egyetlen termék vagy szolgáltatás megvásárlására sem köteleztek, és nem volt semmi probléma abból, ha egy rendezvényre nem vettem fel öltönyt, nyakkendőt. Nem kellett soha "előre betanult fordulatokkal" időpontot egyeztetnem, de nagyon örülök, hogy megtanultam időpontot egyeztetni, hogy lehet ezt jól csinálni, mire érdemes ilyenkor figyelni. „

Én voltam azoknál, akik a napfogyatkozásból kreálak logót és ott is, ahol a róka figura az embléma. Mindkét helyen rengeteg pszichikai manipulációt oktattak. Kérdésekkel rávezetni az ügyfelet, kifogáskezelést és igenis előre betanult fordulatokkal kellett időpontot egyeztetni és a tárgyalásokat lefolytatni. Megvannak a jegyzeteim és a tansegédletek, nem hazudok, nem csúsztatok. És az öltönnyel akkora segfejkedés volt, hogy hányingerem lett tőle. Volt, akit kizavartak azért egy olyan előadásról, ahol csak a kollégák voltak jelen, mert nem volt rajta nyakkendő. Az alap amelyre építhet, az első oktatások belém is belémkötöttek, hogy a zakó alatt egy pulóver volt és nem ing nyakkendő. Mondjuk leráztam a dolgot és nem hagytam tovább forszírozni. Ezek tények, nem hazugságok.


„Amiben igazad van, ez a munka valóban nagyon kényelmetlen az elején. Aztán rájössz, hogy a közben megtanultak segítségével sokkal jobb kapcsolatot tudsz kiépíteni a barátaiddal. „

Nem, ezzel nem lesz jobb az ismerősök körében a kommunikáció.

„Azért a néhányért meg nem kár, akik azért menekülnek el előled, mert te egy MLM üzlettel foglalkozol.”

Cáfolatom annyi, hogy sokan (magamat és az ismerősöket is beleértve) nem szeretik a kéretlen megkereséseket. Hiszen egy üb. időpontegyeztetési telefonhívás szinte ugyanaz, mint az emailben a spam. A legtöbb ilyen mlm buli olyan, hogy elsőre tetszik, aztán hazajön az ember, átgondolja, utána számol és rájön, hogy mégse kóser, mégsem olyan húdeklassz. Csak ekkor már érzelmileg zsarol a beszervezni akaró ismerős, hogy menjél újra és mielőbb szállj be. Még ilyen kis négyes diagramok is vannak, hogy milyen ha pénzed van, de időd nincs, milyen ha időd van és pénzed nincs, se időd se pénzed és pénzed és időd is. Persze, hogy mindenki erre vágyik. De ez olyan kábító parasztvakítás szerintem. Hisz ezt mindenki tudja, hogy ez lenne a jó. Erre nem kell heurisztikusan rádöbbenteni az embert. Aztán meg hazugság is, mert aki annyira meg akar élni az mlm-ből az éjjel-nappal „életet él benne”. A rókásoknál is láttam, hogy jött a vezető, fél órára, mert megbeszéltünk valamit, aztán megy szabira. Ott volt a család is és közbejött neki, hogy még leszaladnak vhová előadni úgy spontán. A gyereke és a párja amilyen fejet vágtak – hadd ne részletezzem. Ezek az emberek sejtszinten vannak átitava. Sosem felejtem el, mikor le kellett menni Siófokra vizsgázni és bezsaroltak mindenkit, hogy hiába ment át a vizsgán, ha nem marad ott az estig tartó hallejuzásánon, akkor érvénytelenítik a vizsgáját. És az előadáson semmi érdemleges nem volt, csak lelkesítő dumák és jópofizás. Tiszta ideg voltam a végére, mert a hazaút még vagy 2,5-3 óra volt onnan. Levizsgáztunk ebédig. Egy órára tudtuk, hogy mi a dörgés, akik átmentek, azokat bezsaroltak és ott kellett ülnünk majdnem este 7-ig. A semmiért. Ők olyan lazán gazdálkodnak az ember idejével. Örökös leabszások hogy miért nem maradsz még, megtervezni a hetet (a munka pedig telefonos egyeztetések és tárgyalások, semmi egyéb). Mindehhez az a patetikus segfej-manír.

Erre mondom, hogy nem mindenkinek való ez.

2011. dec. 19. 07:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!