Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző,...

Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző, jutalékos munkák nem valók mindenkinek ugye?

Figyelt kérdés
Mármint arra gondolok, hogyha valakinek nem megy ez a mindenkit felhívni telefonon és tukmálni, akkor egyik területen sem fog menni, gondolom. Legyen az Amway, Kyani, ACN, Nuskin, Lyoness vagy bármi. Direkt sokféle profilból írtam, de a lényeg mindenhol ugyanaz: ügyfélszerzés. Akinek egyik nem megy, annak gondolom semelyik sem fog.
2011. nov. 22. 17:55
 71/106 anonim ***** válasza:
17%

Örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. Sőt, még inkább mi vagyunk többségben. :)


Az a baj, hogy erről nehéz általánosságban beszélni. Bármit le lehet söpörni annyival, hogy "az egy normális MLM-ben nincs!". A mi oldalunk, közöttük én is, elég jól ismerjük a rendszert, azt hiszem ez itt a hozzászólásokból eléggé jól kiolvasható. Erre mi a válasz? Nem, mi nem értjük, mert nem vagyunk nyitottak, és képezzük magunkat, akkor majd mi is jól belépünk, és mind együtt fogunk élni, örökké, a passzív jövedelmünkből, mint egy nagy család. És ez benne az undorító, hogy egy ócska, ötlettelen, használhatatlan üzletet próbálnak eladni úgy, mintha az akkora bomba lenne, mint a kilencvenes évek elején a mobiltelefon. És ez az, amit nehéz megértetni azokkal, akik beveszik ezt a maszlagot, a mobiltelefont vajon miért nem MLM-ben értékesítették anno? Pont azért mert valóban jó üzlet. Üzletet nem adnak az ember alá. Jó üzletet meg pláne nem. Ha ez a sok szólam mind igaz lenne, akkor az összes MLM vezetője a Mikulás lenne, szövetségben Kalkuttai Boldog Teréz Anyával.


A scienet, na az volt pl. egy igazán jó üzlet, amíg el nem vitték bilincsben az összes mikulását. Miért volt jó üzlet? Mert egy újszerű lehúzás volt, ráadásul eléggé sokáig tartott jogilag megfogni őket. Aki abba jókor száll be, és még időben ki is lép, az jól járt.

Az MLM-eket nem lehet nagyon megfogni, elvégre nem törvénybe ütköző a sz*rt aranynak eladni, max. éhen hal aki próbálkozik. Ha meg nem, lelke rajta, totális idióta is teljesen legálisan lehet bárki, csak aztán ne éljen abban a hitben, hogy a fogyasztóvédelem, és hason ló intézmények miatta léteznek.


És ami személy szerint nekem fáj, lerí mindenkiről, hogy hithűen, avagy saját meggyőződésből hirdet-árul-hálózatépít. Biztosra nem tudhatom, de az ismerősöm szerintem beveszi a sok nuskines rizsát, akik meg hitegetik, szinte biztosan nem, elvégre gazdasági szakemberek, közöttük nem egy a BGF-en végzett. Én se beszélném le, persze, csinálja, ha akarja. Csak ne vakon, és ebbe nem mertem belevágni, ez lehet gyávaság volt részemről. Azzal nyugtatom magam, hogy két-három hónap masszív agymosás után max. én csináltam volna hülyét magamból előtte, egyéb eredményt nem értem volna el. Persze ettől nem tisztább a lelkiismeretem.


Ti meg, akik itt véditek a rendszert, nem tudtok valódi indokokat mondani. Csak a szokásos szólamokat, szerencsés esetben anjázás nélkül, amihez azért kell ám a színvonal. És akkor megfordítanám a kérdést, melyik MLM nyerte el olyannyira a tetszéseteket, hogy be is léptetek? Szerintem mi is elmondhatjuk, én mondtam is már melyikeket ismerem.

Erre is csak süket duma lesz a válasz egyébként, érzem.

2011. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/106 anonim ***** válasza:
0%
Hát az a jó MLM, amelyik cégnél vannak a kommentelők. Szerintem kicsit tovább kéne képezni a manipulatív technikáikat, mert a szokásos dumát már kezdjük unni :)
2011. dec. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:
100%

"Örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. Sőt, még inkább mi vagyunk többségben. :)"


"Valahányszor a többség oldalán találod magad, itt az ideje a változtatásnak"


Mark Twain-hez hasonlóan lényegesen kevesebben gondolkodtak (-nak), mint Tejbegrízeskenyérhez. Cserébe több ember gondolkodására volt hatással (azt hiszem).


"A mi oldalunk, közöttük én is, elég jól ismerjük a rendszert, azt hiszem ez itt a hozzászólásokból eléggé jól kiolvasható. "

Az írásjelek megfelelő elhelyezése esetén: igen. Valóban kiolvasható, hogy azt hiszed, hogy elég jól ismeritek.


"...és képezzük magunkat, akkor majd mi is jól belépünk, és mind együtt fogunk élni, örökké, a passzív jöveelmünkből, mint egy nagy család."

Ha valamelyik hozzászólásból ezt olvastad ki, akkor lényegesen komolyabb bajod van, mint az hogy nem érted, mik az MLM előnyei.


"Üzletet nem adnak az ember alá."

Pontosan. Csak a lehetőséget. Üzletet amúgy is hiába adnának.


"Ha ez a sok szólam mind igaz lenne, akkor az összes MLM vezetője a Mikulás lenne, szövetségben Kalkuttai Boldog Teréz Anyával."

"Szólamokat" te hangoztatsz. Mi csak azt állítjuk, hogy az MLM egy értelmes üzleti modell. Ebből nem következik a fenti állításod. Sokadszor estek bele (te és az "oldalad") abba a hibába, hogy nem az elhangzott érvekkel vitatkoztok, hanem kitalált hülyeségekkel, amiről persze ki lehet mutatni, hogy nem igaz. Csak éppen ezsel nem cáfolsz semmit.

Az MLM-ek vezetői nem mind Mikulások, és nincsenek szövetségben a kalkuttai Boldog Teréz Anyával. Ebből számodra következik, hogy nem jó az MLM üzleti modell? Megjegyzem a mobiltelefonkereskedők sem mind Mikulások. Mégis jónak tartod azt az üzletet. (Egyébként a saját mobil telefonomat a saját MLM üzletemben vettem, úgyhogy erre a területre sem teljes a rálátásod).


"A scienet, na az volt pl. egy igazán jó üzlet, amíg el nem vitték bilincsben az összes mikulását. Miért volt jó üzlet?"

Nem volt jó üzlet. A Titanic meg elsüllyedt. Ebből azonban nem következik, hogy nem lehet hajóval átjutni az óceánon.


"Ti meg, akik itt véditek a rendszert, nem tudtok valódi indokokat mondani."

Speciel nekem úgy tűnt, hogy a zsigeri anyázásotokba nem jutott konkrét érv, de az ember elfogult. Ha gondolod, gyűjtsük össze a topikból az elhangzott érveket, és ellenérveket. Meglátjuk, melyik a valódi.


"És akkor megfordítanám a kérdést, melyik MLM nyerte el olyannyira a tetszéseteket, hogy be is léptetek?"

Részemről a válasz: semmi közöd hozzá. Nem akarsz vásárolni; nem akarsz hálózatot építeni; nem vagy a barátom; sőt még arra sem vagy képes, hogy tisztelettel beszélj. Nem osztok meg veled ilyen információt. Talán még szponzorálni vagy kiszolgálni sem lennélek hajlandó téged. Felnőttekkel dolgozunk együtt.


Robert Kiyosaki - Sharon Lechter: "Gazdag Papa, Üzleti iskola": Le van írva benne, hogy mik az MLM üzlet valódi előnyei. Ha tényleg érdekel, akkor olvasd el, és az alapján kutass olyan MLM után, ahol ezeket megtalálod.

2011. dec. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 zeronibble ***** válasza:
42%
Én a sötét oldalának is utánanéztem, ugye szabad?
2011. dec. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/106 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 07:25 Kérdező, te valóban érvelsz, és nem csapongsz, mint ez a gasztronómiai csoda. Az is látszik, hogy tudod miről beszélsz, és valóban van tapasztalatod. Igazából az érveidben kisebb hibákat látok. Szerencsére te szétszedted, strukturáltad a válaszod, így nekem ezt már nem kell megtennem. Bekezdésenként reagálok


1,"Tehát kizárásos alapon úgy gondolom,"

Itt van egy logikai bukfenc az érvedben. A kizárásos alap ilyen helyzetekben nem működik.


A feladat: van 5 kártyalap a kezemben, egyik Joker, találd ki melyik! Nem a 2., nem a 4., nem a 3., nem az 5.

Kizárásos alapon az első. Ez jó logika.


B feladat: egy színes lap van a kezemben, találd ki a színét! Nem zöld, nem kék, nem fekete, nem sárga, nem fehér.

Kizárásos alapon piros. Ez viszont nem jó logika. Lehet lila, barna, szürke, narancs, bordó (egy lány még legalább 50 "színt" simán felsorolna)


A tiéd a B eset volt. Kizártál pár lehetőséget, de ez nem jelenti, hogy csak egy maradt. Ismétlem: nem voltam ott. Nem tudom azt mondani, hogy rosszul tetted, hogy feladtad. Valami nyilván hiányzott és látatlanban nem tudom megmondani, hogy mi volt az. Ha láttalak volna, valószínűleg akkor sem tudnám. Csak annyit állítok, hogy nem zártál ki minden más lehetőséget.


2, Nem. Ez nem játék. Nagyon fontos különbség van a két szó között. A "mindenki"-ről egyszerűen kimutatható, hogy nem igaz. Persze, a te megfogalmazásodban a "mindenki" alatt érthetted azt, hogy "bárki", de akkor is lényeges a különbség, és ha valamit rosszul mondasz ki, akkor a tudatalattid rosszul rögzíti. Ez nem csak az MLM-ben, mindenhol így van.


3, Ha erre mondtad, akkor hiányzik az indoklás. Mi olyan képesség kell szabad emberek vezetéséhez, ami nem MEGTANULHATÓ bárki számára? Nem véletlenül emeltem ki a szót. Az emberek nagyon kis része születik vezetőnek, de tanult vezető miért ne lehetne bárki?



4, Nem is állítottam, hogy nem úgy volt. Csak azt, hogy én nem tapasztalom ezt. Így az ebben a pontban megfogalmazott fenntartásod igaz lehet az általad kipróbált MLM-ekre (adott időben és szponzorvonalon), de az általánosítás nem indokolt.

(A napfogyatkozás most nem ugrik be. A róka, talán a Fundamenta? Az egyáltalán MLM? A szponzorom régen dolgozott ott, úgy rémlik alkalmazottakat foglalkoztatnak. Ebbe lehet, hogy belevisznek valami MLM szerű dolgot, de az már rég rossz, ha nem lehetsz biztos benne, hogy magadnak építed.)


5, Egyfelöl az emberek közötti kapcsolat nem csupán kommunikáció. Másfelől nem indokoltad az állításod. Ez csupán annyit jelent, hogy te nem tapasztaltad, úgyhogy valóban nem minden esetben lesz jobb. Leírok egy személyes példát.

Egy kétgyermekes anyukának megmutattam az üzletet. Másik vállalkozásom kapcsán dolgoztunk együtt, megkedveltük egymást, de nem érdekelte. Lezártuk a kérdést. Addig is jóban voltunk, és azután is jóban maradtunk. Kölcsönadtam viszont neki egy könyvet, ami nálunk fontos üzleti segédanyag (Florence Littauer: Személyiségünk rejtett tartalékai). Elolvasta, nagyon tetszett neki, és megrendelte a könyvnek a kifejezetten szülők számára írt változatát. Ezen nem kerestem semmit. Megvettem, és ugyanannyiért el is adtam neki. Majd később elmondta, hogy annak a segítségével észrevett pár dolgot, ami segített neki abban, hogy a két kisgyerekével hogy bánjon. Egész biztos vagyok benne, hogy az ő életébe pozitív változást hoztam azzal, hogy odaadtam egy könyvet. Ha nem építeném az üzletet, akkor nem olvastam volna a könyvet, aminek segítségével én is jobban megértem az embereket. Neki sem tudtam volna ezt ajánlani. Ez csak 1 apró példa, de számos ilyen van. Ha nálad ez nem javult, akkor ott valami nem volt jó (és ismeretlenül nem hibáztatlak sem téged, sem a szponzorod, sem a céget, de valami nem stimmelt).


6. Ez az utolsó bekezdésed kilóg a többi közül, és elég kuszára sikerült. Épp ezért nem tudok rámutatni az érvelésedben a pontatlanságra. Nem találok ugyanis Összefüggő érvelést. Menjünk végig szépen rajta.

"sokan (magamat és az ismerősöket is beleértve) nem szeretik a kéretlen megkereséseket"

Megkeresés csak kéretlen van, és nem jó általánosítani. Engem már nagyon sokszor megkerestek sokféle ajánlattal. Volt, hogy jól reagáltam, máskor rosszul. Én is kerestem meg embereket, és erre is különböző reakciók jöttek. Sokakat zavar? És? Másokat meg nem. Van, aki kifejezetten értékeli, hogy egyenes módon keresik meg, nem reklámokkal támadják a tudatalattiját. Azonkívül ezt is lehet jól és rosszul csinálni. A probléma kezelése megtanulható, bárki számára, aki meg akarja tanulni. Te csináltad az üzletet. Neked is kellett tapasztalnod. Gondolom, az emberek megkereséséről nem annyit tanultál, hogy milyen szöveggel kell meghívni.


"A legtöbb ilyen mlm buli olyan, hogy elsőre tetszik, aztán hazajön az ember, átgondolja, utána számol és rájön, hogy mégse kóser, mégsem olyan húdeklassz."

Nekem elsőre, amikor hallottam róla, nem tetszett. Aztán 15 évvel később megértettem, és regisztráltam. Nem tudom, mi alapján beszélsz a legtöbb MLM-ről, és miért bulinak tartod. Egy üzleti modell. Csak Magyarországon többszáz működik, de ebből nincs 20 olyan, amelyikből beszéltem legalább 1 emberrel. Esetleg az MLM-ek többségére rálátásod van? Szerintem indokolatlanul általánosítasz, nem csak a cégekre, de az emberekre is. Sokfélék vagyunk.


"Erre nem kell heurisztikusan rádöbbenteni az embert. Aztán meg hazugság is, mert aki annyira meg akar élni az mlm-ből az éjjel-nappal „életet él benne”."

Ha valaki meg akar élni az MLM-ből az baj. Nem arra való. Megintcsak hibás az információd. Lehet, hogy arra igaz, amit te láttál, de az MLM-re általában nem. Kökemény munka egy olyan hálózatot kitermelni, ami komoly passzív jövedelmet termel az ember számára, de ennek az ellenkezőjét remélem, senki nem mondta neked.


"Sosem felejtem el, mikor le kellett menni Siófokra vizsgázni..."

Te valami nagyon speciális MLM-be futottál bele. Vizsgázni :)


"...Erre mondom, hogy nem mindenkinek való ez."

Nem mindenkinek? Amit leírtál az valóban nem. Sőt jó szívvel senkinek sem ajánlanám. A kérdésed viszont nem erről, hanem az MLM-ről szólt (ott csak pici csúsztatást kevertél bele). Ha az MLM és az itt leírt tapasztalatod közé egyenlőséget teszel, az nagy csúsztatás.

2011. dec. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/106 A kérdező kommentje:

Csak röviden reagálnék, mert most nincs többre időm.

A napfogyatkozásos az a Brokernet, a róka a Fundamenta. A Fundi nem alkalmazottakkal dolgozik (mármint üzletkötőként) hanem "kényszervállalkozókkal". És a rendszerük MLM jellegű. Ugyanúgy lehet magad alá szervezni embereket. A bnet meg abszolút mlm is.

Amúgy azért nem csúsztattam, mert a kérdés nem KIZÁRÓLAG az mlm-ről szólt.

A kérdés"Az ilyen MLM-es,<vessző> ügyfélszerző,<vessző> jutalékos munkák nem valók mindenkinek ugye?"

De nem veszekedni akarok, inkább köszönöm a részletezést és a beleölt idődet, energiádat. Jövök majd még, lesz pár észrevételem, amit szívesen megosztok.

Amúgy az általam beidézett kétz pénzügyes cég mindegyike öltönyözik, segfejezeik, vizsgáztat, birkaként kezel, zsarol az előadásokon való részvétellel.

Az Amway-jel meg az a bajom csak hogy nem a szükségleteimnek megfelelő mennyiségben vásárolhatok, hanem ahogy NEKIK jó. Konkrét példa: őrölt pörköltkávé. Minimum 4db negyedkilót KELL venni, ami ráadásul nem is olcsóbb, mint a prémiumtermékek a szupermarketekben. Nekem hiába kell csak egyszer negyedkiló. Azt NEM LEHET. És mivel ez így nekem nem tetszik, így nem is lennék hiteles az esetleg általam akvirált fogyasztók felé, hogy olyan mellett korteskedjek, olyan dolgot "képviseljek", amivel magam sem értek egyet. Ráadásul nem is olyan "bombaolcsók" a cuccaik, így hát ezzel sem érvelhetnék a fogyasztók felé.

A kérdésemre és "önigazolás keresésemre" :)visszatérve továbbra is fenntartom, hogy nem minden embernek, vagy nem bárkinek van olyan habitusa, hogy otthon érezze magát az ügyfélszerzés, értékesítés, hálózatépítés területén.

2011. dec. 20. 11:23
 77/106 anonim ***** válasza:
0%

Ki is kezdett el anyázni? Nem mi...

Egyébként meg te sem arra reagálsz, amit állítok. És persze titok marad, hogy hol tarhálsz, mert tisztában vagy vele, hogy simán beléphetnék-vásárolhatnék, ha csak a nevét megtudom. Nem kellesz hozzá, mivel boldog-boldogtalan csinálja.

2011. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 anonim ***** válasza:
100%

11:23

"kényszervállalkozókkal": Na igen. Összehozza az alkalmazotti lét, és a válallkozói lét hátrányait. Nem túl jó állapot. Valóban MLM-szerű, de nem igazi MLM. Hiába építesz fel egy nagy hálózatot, ha egyszerűen kirúghatnak. Pont az lenne a lényeg, hogy ha kiépítesz egy rendszert, az a tiéd legyen. Az én szponzorommal pont ez történt a Fundamentánál. Ettől még nem az MLM volt rossz, csak a cég. Erre bizonyíték, hogy miután kirúgták, összeszedte magát, és egy másik MLM-ben azóta sikeres.


A pénzügyi MLM-eknél egyébként el tudom képzelni, hogy kellhet vizsga, de nincs rálátásom. Brókerneteshez egyébként még nemvolt szerencsém, pedig ők a legnagyobb pénzügyi MLM Magyarországon. Csak OVB-től, MPK-tól, Millenium Capitaltól, UFS grouptól találkoztam hálózatépítőkkel, de munkámból adódóan elég sokat tárgyaltam pénzintézetek, biztosítók, ingatlanos cégek közvetítőivel, alkalmazottakkal, vállalkozókkal egyaránt, meg teljesen független ügynökökkel is.

Meg kell, hogy mondjam, az MLM-ben dolgozók inkább jó, mint rossz benyomást tettek rám, de nem lógtak ki az átlagból semelyik irányban. Semmivel sem éreztem zavaróbb nyomást, amikor egy MLM-es közvetítővel tárgyaltam, mint amikor egy nem MLM-essel.



Az érem másik oldala a termékforgalmazó MLM. Itt a kiindulópont az, amit te is írtál bölcsen:

"nem is lennék hiteles az esetleg általam akvirált fogyasztók felé, hogy olyan mellett korteskedjek, olyan dolgot "képviseljek", amivel magam sem értek egyet"

Ez így rendben is van. Az egész ott kezd nálam sántítani, amikor a kávés példát hozod fel. A 4*0.25-ös kiszerelés számomra egész barátságosnak tűnik, és az a probléma, hogy nem lehet külön megvenni a 1/4 kilót áthidalható. Az üzlettársaiddal közösen vehetsz egyet, és elosztjátok. Ha meg ez sem megy, megveszed a nagyobb kiszerelést, és 4-szer annyi pénzért 4-szer anyyi ideig lesz kávéd. Ha amúgy jó a kávé, és megfelelő ár/értékarányú, akkor ezzel nem lehet baj. Ez azért nem az a kategória, mintha 4 havi gázszámlát kéne egyszerre kifizetned.


"továbbra is fenntartom, hogy nem minden embernek, vagy nem bárkinek van olyan habitusa, hogy otthon érezze magát az ügyfélszerzés, értékesítés, hálózatépítés területén."

Ebben továbbra is van két pici csúsztatás. Nem direkt tetted oda, de ott van. Az MLM hálózatépítésnek ugyanis nem az ügyfélszerzés meg az értékesítés a lényege. Ha te azt látod benne, akkor valami nem tiszta neked. Számodra is javaslom Robert Kiyosaki könyveit (lásd egyik korábbi hozzászólásom). A Brokernetnél meg a Fundamentánál jó eséllyel nem ajánlották túl intenzíven azokat.

A másik pedig az, amit te "olyan habitus"-ként aposztrofálsz. Ez ugyanis nem veleszületett képessége az embernek. Ez részben tanulható, és egy jó MLM-ben ezeket meg is lehet tanulni, bár nem ezen van a hangsúly, másik részét viszont tanulni sem kell, az ugyanis nem tudás, hanem hozzáállás, ami kizárólag egy döntésen múlik.

2011. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
17%

Utoldó: egyetértek azzal, hogy ez tanulható képesség. Viszont vannak olyan emberek (köztük én is), akikben nicns meg a késztetés, nincs a vágy arra, hogy ilyen dolgokkal foglalkozzanak. Nekem egyszerűen nem szimpatikus ez az üzleti modell. Személyiség kérdése. Úgyhogy ne kaarjunk már mindenkit átnevelni MLM-es beállítottságúvá. Számos más lehetőség is van az anyagi sikerek elérésére. Aki szereti, csinálja, aki nem, azt békén kell hagyni :)

Mindezzel együttt úgy vélem, hogy az MLM-es ajánlatokban rengeteg csúsztatás, ferdítés van, és hogy az MLM nem kimagaslóan sikeres más üzéeti modellekhez képest, neme gy világszenzáció.

2011. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:39

Az első bekezdésben írtakban teljesen igazad van. Aki nem akarja, annak nem kell erőltetni. E topikban viszont nem erről volt szó. Sem az eredeti kérdés, sem a későbbi vita témája nem volt az, hogy csinálnia kell-e egy olyan embernek, aki nem akarja csinálni. A kérdező kérdéseire válaszoltunk, illetve pár MLM-fóbiás szokásos képtelen hülyeségeiről mutattuk meg, hogy képtelen hülyeségek. Nem találsz olyan hozzászólást ebben a topikban, ami bárkit arra buzdított volna, hogy MLM-mel foglalkozzon.


Ha nem akar MLM-mel foglalkozni, akkor ne foglalkozzon vele, de közben ne hazudjon önmagának és másoknak.

Ne állítsa, hogy ez egy rossz üzleti modell, mert nem az.

Pláne ne mondjon olyat, hogy pilótajáték, piramis, szekta, házalás, beszervezés, mert nem az.

Ne általánosítson abból a rossz tapasztalatából, ami egy, kettő vagy néhány különböző helyen érte, mert az nem az MLM-re, hanem arra a néhány üzletre (adott időpont, adott szponzorvonal) igaz.

Ne mondja, hogy ő nem alkalmas rá, mert nem kellenek veleszületett képességek hozzá.


Mondja ki egyenesen, hogy nem akarja. Készüljön fel azonban rá, hogy lesz valaki, aki visszakérdez, hogy miért nem akarja. Ha bátor, saját magának is visszakérdezhet. Nem lesz könnyű rá őszintén válaszolnia.

2011. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!