Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző,...

Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző, jutalékos munkák nem valók mindenkinek ugye?

Figyelt kérdés
Mármint arra gondolok, hogyha valakinek nem megy ez a mindenkit felhívni telefonon és tukmálni, akkor egyik területen sem fog menni, gondolom. Legyen az Amway, Kyani, ACN, Nuskin, Lyoness vagy bármi. Direkt sokféle profilból írtam, de a lényeg mindenhol ugyanaz: ügyfélszerzés. Akinek egyik nem megy, annak gondolom semelyik sem fog.
2011. nov. 22. 17:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/106 zeronibble ***** válasza:
33%

A növekedési potenciál meg erősen lassul, ahogy fogy a kereslet magára az üzleti ajánlatra. Kissé diplomatikusan bánnak a hálózatok a ténnyel, hogy maga a tevékenység a fő termék, abból lesz a sok pénz. Egy termékforgalmazásra helyezett piramis. Jó, hogy van, mert a hagyományos elosztó hálózatok piramis voltához közelebb viszi a gondolkodást.


Az alsó 90% egyébként se dolgozik eleget? Vagy nem jól csinálja? Értem én, semmit se tud gazdasági rendszerek működéséről, piacképességről, marketingről (a valódiról), nem tud üzleti tervben gondolkodni, az orra alá kell tolni egyet, amit nem ért... Hogy dolgozna jól? Mi lenne az elég? A többség nincs képben, és nem is lesz. Nem való nekik. El kell velük hitetni, hogy jobban járnak, ez a lehetőség jó, ha nyitva marad, és az a 90% folyamatosan forgalmaz akkor. Akinek helyén marad ettől a gyomra, azt nagyon tudom sajnálni. Ismétlem: máshol is ezek az arányok, érdemes az MLM-en mint egyszerűsített modellen vizsgálni a jelenséget, de amikor "merj álmodni" meg "te is megérdemled" meg "bárki felépítheti" és társai folyamatos ismételgetésével billentik ki egyensúlyából a józan ítélőképességet, akkor ott kondícionálnak embereket valamire, bevált marketingeszközzel, az ismételgetéssel. A báránykák meg azt hiszik, jó nekik, ha rendezvényekre járnak, meg folyamatosan darálja a fülükbe az mp3 a mozgalmi lelkesítőt.


A pofátlanság teteje viszont az, hogy újra és újra "bebizonyítják" nekik, hogy ez a legigazságosabb elosztási hálózattípus, mert itt akárki felküzdheti magát, meg nem kell hozzá szakvizsga. Aki már ennyire bedől nekik, azon csak az évek segíthetnek. Addig frankón sarcol, dolgozik mint forgalmazó, hogy legyen a felső vonalnak elegendő jutaléka, miközben meggyőződése, hogy a saját jövője érdekében teszi. A törvényesség nem jelent valódi morális alapot, ahogy másutt sem.

2011. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/106 anonim ***** válasza:
100%

A 90% lehetőséget kap, hogy felső 10% legyen. És segítséget. Ha nincs meg benne, ami kell, akkor nem lesz felső 10. Ennyi. De ha megvan benne, akkor meg örül, hogy kapott lehetőséget, a szponzora meg még jobban örül. Egyrészt (valószínűleg) jutalékot kap az elvégzett munkájáért, másrészt pedig segített valakinek jobban élni. Ezt az érzést kevesen élhetik meg. Sokaknak nem is fontos.


Az meg, hogy kinek mi a jó, ne döntsük el helyettük, azt javaslom.


Olyan pedig nincs, hogy valaki hosszú éveken (vagy heteken!) át dolgozik, és nem épül a hálózata. Olyan van csak, hogy valaki éveken át nem csinál semmit, csak "bent van", és úgy nem épül. Ha közben értékesít (vagy használ) terméket, akkor azért a munkájáért meg is kapja a jussát árrés (vagy árelőny) formájában. Ebben az esetben pont ugyanúgy dolgozik és keres, mint bárki más a munkahelyén. És nem, nem azért dolgozik, hogy felette legyen jutalék, mert te sem azért dolgozol a munkahelyeden, hogy a főnököd keressen! Azért dolgozik, hogy árrése legyen. Neked meg fizetésed. Járulékos következmény, hogy a főnököd is keres, meg az ő szponzora is közben.


Tejbegrízeskenyér

"az embereknek miért nem szúr szemet, följebb nem tudsz kerülni, csak magasabbra, ami által a fölötted lévők is magasabbra kerülnek. A fölötted lévőket nem tudod megkerülni. Ugyan úgy, ahogyan az alattad lévők sem kerülhetnek melléd, illetve föléd."


Azért nem, mert nem így van. Ez a legnagyobb bajod, hogy van egy félinformációd, és azt biztosnak véve vonsz le következtetéseket. NEM A FÖLSŐK KERESNEK SOK PÉNZT, HANEM AZOK, AKIK SOKAT DOLGOZNAK. Munkahelyen valószínűtlen, hogy a beosztott többet keressen a főnökénél, egy MLMben viszont ez mindennapos.


Tudom, hogy ezt nem érted, hiszen nem érted az MLM lényegét, (esetleg valami torzszülött rendszert ismersz,) de azt is tudom, hogy túl makacs vagy ahhoz, hogy utánajárjál, és megértsd. Mint ahogyan a beígért pénzvisszafizetős vásárlást sem ejted meg, csak a szád járt!

2011. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/106 anonim ***** válasza:
39%

Megint csak simán nem arra reagáltál, amit írtam.


A helyed fix a hierarchiában.


"Azért nem, mert nem így van."


"NEM A FÖLSŐK KERESNEK SOK PÉNZT, HANEM AZOK, AKIK SOKAT DOLGOZNAK."


[link]

2011. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/106 anonim ***** válasza:
100%

"A helyed fix a hierarchiában. "

Nem. A hierarchiát te alakítod magad alá. Neked teljesen mindegy, hogy mi van fölötted, neked azon semmi nem múlik. Az a fontos, hogy mi van alattad.


Ha az érdekel, hogy mi van fölötted, akkor azt irigységből nézed. Meg azért, mert még mindig nem érted, hogyan működik a rendszer, és hogy simán kereshet többet valaki alul, mint fölül.


Tudom, hogy nem fér a fejedbe, nyugi..

2011. dec. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/106 anonim ***** válasza:
15%

Ahányszor előjön egy logikai buktató, az igazából csak az én fejembe nem fér bele. Nyilván. Bonyolult a rendszer, bonyolultak a buktatói is. És ilyen közhelyeket bármikor el lehet sütni.


A termék ára fix, a vevő ugyanannyiért veszi mindenkitől, függetlenül attól, hogy az milyen magasan van a piramisban. Ha nem így lenne, a fölöttem lévők elvehetnék az én vevőimet is.

Jutalékot viszont mindenki kap, aki fölöttem van. "Érdekelt abban, hogy én sikeres legyek." És miből jön le az a jutalék, ami a nyolcadik szinten lévőnek jut? És az a jutalék kié, amely megmarad az által, hogy a második-harmadik szinteken lévőktől vásároltak?

És ezek egyébként komoly százalékok, és azoknál maradnak, akik a tetején vannak a piramisnak. Ebbe viszont nem kerül be az, aki nem az a bizonyos 10%, aki elkezdte a játékot.

Ellenben pont a játékot elkezdőknek az érdeke, hogy mindig legyen 90%, és hogy úgy mondjam, minél népesebb legyen ez a 90%. Ez hozza ugyanis a pénzt.

És ami szintén nem igaz, hogy lehet jobban keresni, mint a fölötted állók. Hiszen amennyit magadnak, minimum annyit nekik is keresel. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet jól keresni, lehet, de attól még nem kerülsz feljebb, max. magasabbra, ahogyan mondtam. És olyan fix helyed, mint annak a 10%-nak van, olyanod nem lesz.

2011. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/106 anonim ***** válasza:
71%

"Ahányszor előjön egy logikai buktató, az igazából csak az én fejembe nem fér bele. Nyilván."


Igen, úgy látszik.. :/


"Jutalékot viszont mindenki kap, aki fölöttem van."

Első tévedésed.


"És ami szintén nem igaz, hogy lehet jobban keresni, mint a fölötted állók."

:) Második tévedésed. Amit a kettő között írtál, mivel tévedésre alapul, értelmezhetetlen.


"És olyan fix helyed, mint annak a 10%-nak van, olyanod nem lesz."

:) Nézd, maradjunk talán annyiban, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz. Tudod ez egy egyszerű embereknek is való, tehát egyszerű koncepció. Én nem mondom, hogy annyira szerények az agyi kapacitásaid hogy nem érted meg, mert szerintem megértenéd, csak nem vagy hajlandó fejlődni. Akkor pedig akármilyen okos, vagy buta lehetsz, nem fogsz előre jutni. Ha vetted volna a fáradságot, és elballagtál volna egy MLM-eshez, hogy vegyél valamit, hogy teszteld a működő pénzvisszafizetési garanciát, akkor egy fél szavadra biztosan elmagyarázta volna már, hogyan is működik ez. De nem vetted. Inkább beleölsz hosszú perceket itt abba, hogy bizonygasd egyrészt a hozzá nem értésedet, másrészt a fejlődésképtelenségedet.


Azt javaslom, vegyél erőt magadon, és ismerd meg valamelyik nagyobb, tekintélyes múlttal rendelkező MLM cég bónuszkifizetési tervét, és megérted, hogyan kereshetsz többet, mint bárki fölötted, meglátod, hogy miért butaság, amit most tudatlanul ismételgetsz.

2011. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/106 anonim ***** válasza:
32%

Mutass egy bónuszkifizetési tervet te. Amit én ismerek, arra igaz, amit leírtam.


Megint csak lesöpröd annyival a kérdést, hogy fogalmam sincs róla, hogy miről beszélek. Persze hogy hogy van, az nem derül ki, csak ismételgeted, hogy én nem tudom, meg így nem vagyok hajlandó fejlődni, meg úgy nem néztem utána. Attól, hogy azt mondod, hogy nincs igazam, még nyitott marad a kérdés, hogy miért nincs. De a miértről, és a hogyanról egy szót nem szólsz. És még te mondod, hogy akkor szólaljak meg, ha van mondanivalóm. Kész.


De megint csak ez az ovis szint megy, nincs igazam, és kész. Talán magyarázd el, hogy miért nincs. Persze erre is max. annyit tudsz mondani, hogy nézzek utána. De mit várhatok egy olyantól, aki szerződésnek állít be egy önfényező üzletpolitikát?

Te is csak a tarhálós 10% része vagy, akinek az az érdeke, hogy minél többen "megismerjék a fantasztikus lehetőséget".

2011. dec. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/106 anonim ***** válasza:
100%

Nekem abszolút nem érdekem, hogy te fejlődj. Neked lenne, de te meg lusta vagy hozzá. Van online elérhető terv. A pénzvisszafizetésről már kerestem neked szerződést (bár ezek szerint azt sem tudod, mi az a "szerződés"), ezt már megkeresed magadnak, ha érdekel, jó? Ha nem keresed meg, nem érdekel. Csak akkor tudnám, hogy mi a fenéről "vitázol" itt!


LUSTA vagy fejlődni, ennyi. Itt nem fogok tréninget tartani neked. Főleg azért, mert a hozzáállásod annyira ellenszenves, hogy neked még személyesen sem mutatnám meg. Te nem AKAROD megérteni, ezért feleslegesen erőlködnék. Vannak elegen, akik meg akarják. Mindent négyszer kellene elmagyarázni, és ha választ kapnál egy hülye felvetésedre, előjönnél egy még nagyobb baromsággal. Mint tetted ezt a másik témában, és hozod elő újra, miszerint neked nem szerződés a közösen elfogadott üzletpolitika. Nos, ha szerinted nem, akkor mint említettem, foglamad sincs, mitől szerződés egy szerződés.


Amíg azt az alapvető korlátot nem tudod ledönteni az agyadban, hogy "tarhálós 10%", addig mondjuk úgysem fog beleférni a fejedbe semmilyen üzleti terv. Főleg az a része, hogy alul többet kereshetnek, mint fölül..

2011. dec. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/106 anonim ***** válasza:
32%

Megint milyen jól megindokoltad. Érv, magyarázat nuku. Megmondtam, vagy megmondtam?

Amit mondok baromság, és kész. Ennek okán nem indoklod meg, hogy miért.

Nem vagyok lusta, mert itt vagyok, és okulnék, ha mondanál is valamit, nem csak ugyan azt szajkóznád, miszerint az én fejembe nem férnek dolgok.


A szerződés pedig szerződés, ami vagy van, vagy nincs. És az, hogy ez megvan a cég és az üzletépítő között, annyit jelent, hogy van szerződés a cég és az üzletkötő között. Se többet se kevesebbet. Ebbe pedig nincs benne a vevő.


Nem mondasz semmit. És azzal érvelsz, hogy ostoba vagyok hozzá. Ennyit tudsz.

2011. dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/106 anonim ***** válasza:
36%

"Nem vagyok lusta, mert itt vagyok, és okulnék, ha mondanál is valamit"


Igen, itt ülsz, és várod a szádba a sült galambot. Nem, aranyom, emeld fel a fenekedet, és keresd meg az infót. Ha nem akarod megkeresni, mégis mi a fenéért adjam a szádba?!?


"Ebbe pedig nincs benne a vevő."

Ezt már megbeszéltük. Mivel az üzletépítő elégedett (visszatérő) vevőt szeretne, ezért a vevő egyetlen böffentésére is visszaadja a vételárat, hiszen ő is visszakapja (szerződés alapján) a cégtől. A vevőnek minden törvényben biztosított joga megmarad, ez egy plusz szolgáltatás.


Ha a vevő szeretné, az eladóval olyan szerződést köt, amilyet akar. Lehetősége van rá. A többség nem akar, mert elhiszi a barátjának, családjának, hogy visszakapja az árát. Lehet, hogy a te barátaid, családod nem hinne neked, ez esetben valóban szerződést kellene kötnöd velük. De szerinted ettől máris hinnének és vásárolnának? Nem. Nem neked való ez!


"Nem mondasz semmit."

De igen. Elmondtam, hogyan működik. Nem hiszed el. Ez engem nem zavar, de azért elmondtam, hogyan győződhetsz meg róla. Ehhez meg már lusta vagy.


Tehát:


1; én nem akarlak meggyőzni


te NEM ADSZ rá lehetőséget. Kértél cégnevet, kaptál. Kértél írásos kötelezettségvállalást, kaptál. Akkor újat kellett kitalálnod, jöttél, hogy a bíróság ezt nem fogadja el. Elfogadja. Aztán jöttél, hogy kipróbálod, veszel tőlük valamit, mégsem vettél. Itt abbamaradt a téma. Tehát akárhogy próbálkoznék, téged nem lehet meggyőzni.


2; te nem akarsz meggyőződni


pedig ÉN ADOK rá lehetőséget. De ettől megijedsz, és megtorpansz. De értelek, a végén még kiderülne, hogy nincs igazad. Az egód pedig többet ér ennél, igaz?!? Inkább játszod tovább a hülyét, minthogy hülyét csinálj magadból! Mármint magad előtt.. De ez a legfontosabb. Az önképed. A mások rólad alkotott képének kialakításán már túl vagyunk, minden érdeklődő szellemű ember előtt (aki utánanézett) már hülyét csináltál magadból, ezen már túl vagyunk.


Vagyis ha én nem akarlak meggyőzni, te meg nem akarsz meggyőződni, akkor miről beszélünk egyátalán? Maradj meg a jelenlegi szinteden, jó ez így mindkettőnknek!


Úgyhogy rendben, ennyit tudok.

2011. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!