Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző,...

Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző, jutalékos munkák nem valók mindenkinek ugye?

Figyelt kérdés
Mármint arra gondolok, hogyha valakinek nem megy ez a mindenkit felhívni telefonon és tukmálni, akkor egyik területen sem fog menni, gondolom. Legyen az Amway, Kyani, ACN, Nuskin, Lyoness vagy bármi. Direkt sokféle profilból írtam, de a lényeg mindenhol ugyanaz: ügyfélszerzés. Akinek egyik nem megy, annak gondolom semelyik sem fog.
2011. nov. 22. 17:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem akik ebben sikeresek lehetnek, azok nagy része már egy ideje benne van ebben az üzletben. Akik a csúcson vannak és kapják a temérdek passzív jövedelmüket, azoknak már tökmindegy, hogy belép-e még alá valaki vagy sem. Látványos bővülés nem hiszem hogy lesz, hisz az erre alkalmas emberek száma is meglehetősen véges, az anyagiakról nem is beszélve. Könnyen lehet, hogy az MLM Magyarországon elérte a csúcsát, stagnál.
2012. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 anonim ***** válasza:
2012. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
92%

"Akik a csúcson vannak és kapják a temérdek passzív jövedelmüket, azoknak már tökmindegy, hogy belép-e még alá valaki vagy sem."


Ez nem így megy. Ha valaki nem keres vele, az abbahagyja. Emiatt a fölötte lévő sem fog annyit keresni, lassan ő is abbahagyja. És ez így megy felvelé a (régi) csúcsig. Tehát egy szervezet leépülhet. Vagy pukkanás-szerűen, mint a legtöbb kamu MLM-nél, vagy fokozatosan, amikor egy-egy vezető úgy gondolta, hogy ráér lazítani, és kiderült, hogy még nem tart ott.


Tehát igen, van stagnálás, de ez legikább azt jelenti, hogy az újak csatlakozása megegyezik létszámra és generált forgalomra a régiek lemorzsolódásával. Ez viszont azt is jelenti, hogy nem az jár jól, aki először kezdte, hanem aki sokat dolgozik. Aki régen kezdte, de nem foglalkozik vele, annak eltűnhet az üzlete. Aki viszont sokat dolgozik vele, mindegy, hogy mikor kezdte, épül az üzlete. Tehát átrendeződik a piac a régen szorgalmasaktól a ma szorgalmasakhoz.. ;) Ezért mindig van lehetősége az újaknak is. A koncepció zseniális, csak mindig mindenki mástól, más aspektusból hallja. Ezért más a véleménye is róla. (És lássuk be, sokan egy elég gusztustalan aspektusát ismerik meg ennek, és ezért talán joggal negatív a véleményük is.) Egyszer viszont mindenkinek eljöhet valaki, aki úgy adja elő, hogy megváltozik a másik fél véleménye. Vagy nem.. :)

2012. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
26%

Két lehetséges hátrány még eszembe jutott erről a fajta üzletről: aki már elérte a csúcsot és a passzív jövedelméért már tennie sem kell, azt megöli az unalom a mert már nincs elérendő célja? Tudom itt előttem leírták, hogy nem lehet leállni, de én több helyről is hallottam hivatalos előadásokon, hogy olyan jövedelemre lehet szert tenni, amiért egy idő után a kisujjukat sem kell mozdítaniuk a "gyémántoknak". Pár év alatt ez megváltozott volna? Szóval...akinek ez az üzlet az élete, annak nem hiányoznak a kollégák mint a régi szép időkben? Lehet hogy együtt tolták az igát, de legalább együtt voltak hasonló helyzetben, számíthattak egymásra. Aki a maga főnöke, az más mlm-főnökökkel haverkodik össze? Valóban ennyire boldogít a pénz?

És a második aggályom: tudomásom szerint semmi olyan terméket nem forgalmaznak mlm-en belül, ami a drágasága ellenére jobb lenne a hagyományos kereskedelemben kaphatónál. Én is kipróbáltam párat, de alig volt pozitív tapasztalatom, és az a pozitív se volt annyira életbevágó, a gyógyulást ugyan lerövidítette, de nem érte meg olyan áron.

2012. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim ***** válasza:
94%
Nem a pénz nem boldogít, de sok köze van ahhoz, hogy élményt kapjon az ember vagy tényleg azzal tudjon foglalkozni amivel akar. Akik feljutnak a csúcsra csak ritkán hagyják abba. Van, hogy hónapokra eltűnnek utaznak, szórakoznak élnek. Aztán újra dolgoznak meg előadásokat tartanak. És igen jóban vannak egymással a vezetők. Még akár más-más MLM cégek között is van ilyen.
2012. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:
94%

A termék részénél meg nézd meg az alapanyagok minőségét meg összetételét. Nem mindegy pl, hogy d-alfa-tokoferol vagy di-alfa-tokoferol. Mindkettő E-vitamin. Vagy érdeklődj az Egerfood laboratóriumnál. Ott végeztek már egy rakás vizsgálatot mindenféle termékkel. A labornak nemzetközi híre van nem egy vacak kis valamiről van szó


Van egy ismerősöm aki biológus most épp ha jól tudom Indiában tengeti életét. Összejött egy csajjal és már kb 3-4 éve nem láttam. :) A lényeg, hogy ő végzett néhány vizsgálatot mesterséges és természetes anyagokkal. És sok esetben nem ugyanúgy reagál a kettő.

Jó példa erre a Nátrium benzoát. Sokan allergiásak rá. Mégis ha ezek az emberek ananászt, citromot, ribizlit (van még egy rakás ilyen gyümölcs) stb esznek semmi bajuk nincs tőle. Pedig ezek a gyümölcsök nagy mértékben tartalmaznak Na-benzoátot.


Továbbá nekem többet ér az egészségem, mint hogy mesterséges cucokkal tömjem magam. Nem kell ahhoz MLM, hogy egy természetes összetevőket tartalmazó termék drága legyen. Az nem azért drága, mert MLM-ben értékesítik. Sőt sok embernek fingja sincs a hagyományos kereskedelemről. Hogy pl egy sportcipő előállítási költsége 1000-2000Ft körül mozog mégis 15-20e-ért lehet megvenni. Ehhez képest az MLM-ben jóval kisebb az árrés.

2012. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:
32%
Én igazán nem akarom lebecsülni az mlm-ben végzett munka értékét, de nem hiszem hogy egy ebben sikeres ember többet érdemelne, mint egy bányász, szakmunkás vagy tanár stb. Mert végül is mennyiben tesznek ők többet az emberiségért mint az előbb felsoroltak? Nekik bejött egy üzlet, dolgoztak is érte, másokat is megpróbálnak sikeressé tenni ezen a síkon, mert ez az ő érdekük is, de túlzásnak érzem azokat a jutalmakat, amiket ezért kapnak. Akkor is, ha gazdaságilag így jön ki. Ezt én nem tartom hivatásnak, csak egy mellékes munkának.
2012. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy vállalkozás. Azt a munkát amit az MLM-ben elvégeznek az emberek azt csak az emberek nagyon kis része hajlandó megtenni. Képesnek szinte bárki képes rá. Láttam már vakot, siket-némát és legutóbb egy tolókocsist.


Eladónak szinte bárki hajlandó elmenni, viszont egy vállalkozást felépíteni sokkal több melóval jár, mint eladónak lenni.

Ennyi erővel egy vezérigazgató is keressen annyit, mint egy eladó. Csakhogy elég nehéz olyan embert találni aki képes egy vállalatot irányítani, vezetni, ahogy egy MLM vállalkozást is vezetni kell, és nem lesz mindenkiből vezető. Pont ezt fizetik meg egy vezetőnél. Sok emberből azért nem lesz sikeres ember, mert "Jajj ketten nemet mondtak ez az üzlet nem működik". De ez nem csak itt mutatkozik meg hanem az élet bármely területén. Elég hozzá elolvasni pár sikeres ember életpályáját. A legtöbb ember összesz@rná magát attól amit azok az emberek végigcsinálnak.


Nagyon sokan így vannak vele. Vagy persze, hogy könnyebb este meccset nézni vagy bulizni vagy hasonlók, mint a céljainkért tenni. Tudom magamról én is van, hogy leülök és filmet nézek. Sőt a legtöbb embernek még céljai sincsenek. Max annyi, hogy túléljen.


Azért írod, hogy szerinted kb a havi minimálbért érdemlik, mert fogalmad sincs róla, hogy az mögött az eredmény mögött mennyi munka és szenvedés van.

2012. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 anonim ***** válasza:
94%

"Ezt én nem tartom hivatásnak, csak egy mellékes munkának."


Én viszont hivatásnak tartom, hogy az ember az életét arra teszi fel, hogy másoknak segít elérni az ő céljaikat. Ez a legjobban megfizetett hivatás mellesleg. Ha rajtam múlna, az összes tanár, orvos, tűzoltó stb. annyit keresne, mint egy MLM vezető. De a társadalom nem gondolja így, ezért nem dobjuk össze az ő pénzüket. Sajnos...

2012. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:
81%

Időpont ma 18:35

Ehhez van egy sztorim. Egyik angoltanárom mesélte, hogy Svédországból voltak itt tanárok és kérdezték, hogy mennyit keres itt Magyarországon. Amikor elmondta akkor nem értették. Azt mondták, hogy ez egy napra sok egy hétre meg kevés. Ő meg mondta, hogy nem, ő egy HÓNAPBAN keres ennyit. Sajnos.

2012. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!