Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző,...

Az ilyen MLM-es, ügyfélszerző, jutalékos munkák nem valók mindenkinek ugye?

Figyelt kérdés
Mármint arra gondolok, hogyha valakinek nem megy ez a mindenkit felhívni telefonon és tukmálni, akkor egyik területen sem fog menni, gondolom. Legyen az Amway, Kyani, ACN, Nuskin, Lyoness vagy bármi. Direkt sokféle profilból írtam, de a lényeg mindenhol ugyanaz: ügyfélszerzés. Akinek egyik nem megy, annak gondolom semelyik sem fog.
2011. nov. 22. 17:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 anonim ***** válasza:
73%

"az MLM lényege, hogy feltétel nélkül megbízol idegen emberekben"


Nem. Az MLM lényege, hogy hiszel a barátodnak, ismerősödnek. És akkor nincs feszkó a visszárunál.


Idegennek akkor hiszel feltétel nélkül, ha a reklámban mondottakat hiszed el. Ezzel persze gondolom nincs problémája a legtöbbeknek.

2011. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 anonim ***** válasza:
67%
Pont ezért nem lennék MLM-es...nem akarom megmérgezni a baráti, rokoni kapcsolataimat. Ha egy nyári este ülünk egy pohár sör mellett, és a haverom/rokonom azt mondaná egyszercsak, hogy "Te figyelj, tudok egy jó üzletet", nagyon-nagyon lehangolna.
2011. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/106 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván.. Én viszont pont azt nem szeretném, ha a barátom kihagyna egy jó lehetőségből, és irigyen megtartaná azt magának... De amilyen az ember, olyanok a barátai. Sokan vagyunk sokfélék, ilyen színesen szép a világ.
2011. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 anonim ***** válasza:
18%

A lényeg pont itt van elbújtatva. Hiszel a rokonodnak/ismerősödnek de az kinek hisz? Szintén egy rokonának/ismerősének. És ennek nem csak az a célja, hogy ne legyen feszültség, ha valaki valamit vissza akarna váltani. Ennek az a lényege, hogy megbízz a termékben, annak nyomán, akitől kapod. Akkor lesz belőled jó fogyasztó, vagy jó forgalmazó. Amint normál piaci körülmények között vizsgálja valaki a terméket, rájön, hogy nem éri meg fogyasztani, és rohadt nehéz eladni.

Az MLM lényege pont az, hogy a szabad piacon eladhatatlan termékeket értékesíti egy zárt, szűk felvásárlói körben. Egyik lényege. De ezeket már elmondtam itt párszor. És persze nem nagy titkok.

És ez benne az undorító, hogy a világ legjobb, legnagyobb üzletének akarják eladni. Mivel annak, aki magasan van, nyilván ez az érdeke.

De most megkapjuk, hogy nem értjük, nem vagyunk nyitottak a tudásra, és egyébként is, menjünk vissza gürcölni. Legalábbis én biztosan.

Egyébként mondhatsz még nyugodtan jó MLM cégeket. Csak ne olyat, amit TESCO-ban meg DM-ben árulnak, és lehetőleg ne is olyat, ahol magasról sz*rnak a kedves ügyfél vásárlási szándékára.

FLP-st talán sikerül keríteni, de nem fogok rajta nagyon erőlködni.

2011. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/106 anonim ***** válasza:
73%

"Amint normál piaci körülmények között vizsgálja valaki a terméket, rájön, hogy nem éri meg fogyasztani"


Igen, nyilván valóan Te, akinek fogalma sincs a termékekről, jobban fogod tudni, hogy kovácsjánosnak személyesen megéri-e azt a terméket vennie, amit vesz, mint ő maga. Szerintem bízzunk meg mindenkiben annyira, hogy feltételezzük, tud döntést hozni, és amikor dönt, akkor a saját érdekei szerint dönt. Felesleges ilyenbe belekeveredned, és nem kell lehülyézned azt, aki máshogyan dönt a vásárlásakor, mint te.


Te is jól döntesz, és ő is. (Ő viszont van annyira értelmes, hogy nem hülyéz le téged, amiért máshogyan döntöttél.)


Az a kérdés is felmerülhet, hogy ki a hülyébb,

1; aki hisz a barátjának, kipróbál valamit, ami ha nem tetszik neki, nyereséggel kimenekülhet az ügyletből, vagy

2; te, aki az ismerethiányon alapuló elveihez olyan makacsul ragaszkodik, hogy ki sem próbálja a kérdéses terméket.


Mindenki eldönti.

2011. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/106 anonim ***** válasza:
91%

ma 18:17

"Hiszel a rokonodnak/ismerősödnek de az kinek hisz?"

Ő dolga, hogy kinek hisz. Az én dolgom attól függ, hogy mit akarok csinálni.


Ha én nem akarok semmit az üzleti ajánlatával kezdeni, bízom az ő felnőtt itélőképességében. El tudja dönteni, hogy jó-e neki azzal foglalkoznia, amivel. Ha nekem nem tetszik, biztosan nem venném magamnak a tiszteletlenséget, hogy tudatlanul elkezdjem kritizálni, azt amiről nálam lényegesen jobb információval rendelkezik. Ilyesmi mérgezheti meg a baráti, rokoni kapcsolatokat, nem az, hogy az egyik tesz egy üzleti ajánlatot, amit a másik vagy elfogad, vagy nem.


Ha vevőként érdekel az ajánlata, akkor a saját itélőképességemben fogok hinni. Megveszem tőle a fogkrémet, a kávét, a c-vitamint vagy amit árul, és nekem szükségem van rá. El fogom dönteni, hogy megérte-e nekem. Ebben nem befolyásolhat sem a hálózatépítő véleménye, sem az anti-MLM-es sérülté. Legfeljebb a használatához kérek tanácsot előbbitől (ha olyan a termék). Megbíznom annyira kell benne, hogy tényleg visszakapom-e a pénzem, ha élek a garanciával. Ez meg nem lehet gond barátok között, de talán még egy idegennel sem. A TV-reklámok már sokkal több szemetet sóztak rám, mint a barátom által ajánlott tusfürdő.


Ha meg az üzleti ajánlata érdekel, akkor veszem annyira komolyan magam, hogy személyesen utánajárjak. A barátomban annyira kell megbíznom, hogy rászánjam azt az 1-2 alkalmat az életemből, amikor személyesen találkozhatom olyan emberekkel, akikkel ő együtt dolgozik az üzletben. Nem valakinek hiszek, aki hisz valakinek, aki hisz valakinek... (azok, akik ezt csinálják, többnyire internetes fórumokon terjesztenek mindenféle ostoba félinformációt az MLM-ről). Én személyesen akarok meggyőződni, hogy szimpatikusak-e nekem az emberek. Személyesen akarom kipróbálni, hogy jók-e a termékek. Személyesen akarom megtapasztalni, hogy azok a képzési anyagok, könyvek, amit kínálnak nekem, valóban hasznosak-e számomra. Személyesen akarom megérteni az üzleti rendszer logikáját. Nem hit kérdése. A tényeket senki nem titkolja. Csak azoknak merül fel a "kinek hisz" kérdés, akik lusták utánajárni.


"Az MLM lényege pont az, hogy a szabad piacon eladhatatlan termékeket értékesíti egy zárt, szűk felvásárlói körben."

Ha ezt ezen az oldalon tényleg elmondtad párszor, az csak annyit mutat, hogy valóban nem sokat tudsz róla. Az MLM lényege az, amiről Robert T Kiyosaki és Sharon L Lechter írnak az "Üzleti iskola" című könyvükben, aminek a fent idézett kijelentéshez semmi köze. Ha viszont a termékeket akarjuk vizsgálni, akkor arra jutunk, hogy ha a termék nem lenne piacképes, az egész rendszer nem működne. Nem csak az MLM-re, hanem az összes direkt értékesítési rendszerre igaz, hogy kizárólag a kiszolgálással és a termék minőségével egyaránt elégedett vevő fog visszatérni. Emiatt szigorúan jobb ár/érték arányú termékeket kell forgalmazni, mint a vevőket reklámmal becsalogató üzleteknek illetve gyártóknak. Márpedig évtizedek óta működő MLM rendszerek vannak. Ezekben a rendszerekben emberek vannak, akik nem is építik a hálózatot, rendezvényekre sem járnak, kizárólag a termékek vásárlásáért tartják fenn a kódjukat. Sokuknak már semmi kapcsolatuk a fölsővonalukkal sem. Személyesen több ilyet ismerek. Nem működne a rendszer jó termék nélkül.


"De most megkapjuk, hogy nem értjük"

Ezt eltaláltad. Pontosabban: vagy nem lérted, vagy a lustaság a félelem és az arrogancia valamilyen keveréke arra késztet, hogy hadakozz is ellene. Ha egyszerűen csak nem tetszene, akkor letojnád, és foglalkoznál mással, de te itt ülsz a gép előtt, és órákat foglalkozol valamivel, amit NEM csinálsz. Valyon miért?


"nem vagyunk nyitottak a tudásra,"

Nagyon úgy tűnik, legalábbis a te esetedben.


"és egyébként is, menjünk vissza gürcölni."

Ilyet véletlenül sem mondanék. Más lehet, hogy mond, az ő dolga.

2011. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
26%

Azért nem ennyire szép és rózsaszín minden. Sok függ a személyiségtől is. Sok olyan ember van, aki nem egyszer kérdez rá, hogy érdekel-e az ajánlata, hanem folyamatosan nyaggat, alig lehet lerázni.


Szerintem az MLM egyfajta üzleti modell a sok közül, ami lehet nyereséges és veszteséges is. Valakinek bejön, valakinek nem; ez függ az emberek értékrendjétől is. Semmiképp sem egy mindenki által csodálni való dolog, és nem is varázspirula, ami a meggazdagodni vágyók érdekében találtak ki önzetlen emberek.

2011. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem az MLM egyfajta üzleti modell a sok közül, ami lehet nyereséges és veszteséges is."


Pontosan. Bár veszteségbe vinni nem könnyű. Ellentétben ugye a legtöbb egyéb vállalkozással.


"Valakinek bejön, valakinek nem; ez függ az emberek értékrendjétől is."


Pontosan. Az értékrendtől függ, bár lehet, hogy nem úgy, ahogyan gondolod.


"nem is varázspirula, ami a meggazdagodni vágyók érdekében találtak ki önzetlen emberek."


Nos, nem, nem varázspirula, ugyanolyan nehéz és jövedelmező, mint más területen vállalkozni. Viszont tévedsz a második részben. Pont azért találták ki, hogy meggazdagodni vágyóknak legyen eszköz a kezükben. És ha megérted, látni fogod, hogy önzőségből ezt nem lehet megcsinálni. Csakis mást sikerhez segítve juthatsz előbbre. Persze, nem másért teszed, magadért, de mutass nekem még egy területet, ahol csakis és kizárólag úgy lehet sikered, hogy másokat sikerhez segítesz!

2011. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/106 zeronibble ***** válasza:
26%
Szemellenzős lónak hogy kell elmagyarázni, hogy belőle húz hasznot, aki mögötte van? Miért szivatnak tömegeket, ha nem a több forgalomért? Ááh!
2011. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 anonim ***** válasza:
73%

" Miért szivatnak tömegeket"


Ezért nem érted. Mert úgy látod, hogy szivatnak. Pedig nem. (Ja, tudom, vannak szivatós MLM-ek is...)

2011. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!