Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi munkanélküliként...

Mennyi munkanélküliként töltött idő után vállaltál volna el bármilyen munkát? A család noszogatott, ha nem láttak eléggé aktivnak a munkakeresésben?

Figyelt kérdés

Bármilyen munka alatt persze nem azt értem hogy elmész prostinak,hanem tegyük fel x végzettséged van,de csak mekibe vesznek fel vagy takaritani.

Mennyi idő után mondtál volna igent bármire ami legális?

A családod,főleg ahol kettesben éltek,párod noszogatott?

Vagy a környezetetekben mit láttok?


És sok évig hogy lehet valaki munkanélküli fiatalként? (50 felett még megértem,senki nem akar alkalmazni,pici babás nő detto)



2012. márc. 26. 20:13
 81/97 anonim ***** válasza:

Én 22 éves pályakezdő vagyok, Budapesti, és tényleg még ismerősök által sem vesznek fel sehova. Az egyik családi barátunk egy hipermarketben valami irodai alkalmazott vagy 15 éve, és ő mondta hogy megpróbál betenni pénztárosnak, árufeltöltőnek, vagy valami irodai alkalmazottnak. Az irodai állásra be is hívtak (azt mondták elég a számítógépes ismeret + az érettségi, ezek meg is vannak sőt egy 2 éves szakmám is van) de ott meg már abba kötöttek bele hogy pályakezdő vagyok, nincs tapasztalatom. Mondtam, meg a haverunk is mondta hogy bele tudnék tanulni, mert egy idősebb nő mellett kellett volna dolgozni aki betanítana, de azt mondták nem. Poén hogy egy másik ismerősünk aki 48 éves, és kb 30 éves tapasztalata van irodai munkában, ő sem kellett oda. Meg úgy tudom inkább nem vettek fel senkit inkább mert nincs pénz. Árufeltöltőnek megint nem kellettem, pénztárosnak megint nem, mert létszámstop van....


Meg mondjuk az irodai munkánál már mikor bent voltam interjún pacekba megmondta a főnök hogy elvileg 8 óra a munkaidő, de gyakran bent kell lenni 12-14 órát is, de előfordulhat hogy néha 8 óra elteltével hazamehetek majd...

2012. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:

76-os vagyok ismét.


Nem azért szeretnék egy másik szakmát kitanulni mert nem értek hozzá és nem füllik hozzá a fogam,hogy abban dolgozzak hanem mert NEM vesznek fel!4-es elmélet és 4 -es gyakorlattal zártam a bizonyítványom,rajtam kívül még két srác tudta ilyen eredménnyel befejezni a szakmánkat mindenki más épp hogy átment(!)


Nem mindenki azért szeretne sok sok szakmát mert nem ért hozzá és csak van neki.

2012. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
Namost már nemtom én írtam e mert nem mentem vissza megnézni az előző oldalt. :) Nem is így értem, hanem azokra céloztam tod aki a munkaügyi álltal már az ötödik szakmát tanulja, és neki lehet, mert azok amiket tanulgat, nem alacsonyabb mint amilye már van. De mindegy is. Figyi! Én is négy éve úgy végeztem, és tényleg nagy szónak számított, hogy négy év alatt befejeztem a fősulit, mert sok egymásra épülő nehéz tantárgyaink voltak, sőt, én még szakirányt is megcsináltam hozzá. Igaz, nyelvvizsgám nem volt, tanári meló mellett megcsináltam azt is egy év alatt. De sajnos ezekről nem tudnak a leendő munkaadók. Szerintem ezek is számítanak. De tod most nem is hogy hanyas volt a bizi, mert most érted... attól még nincs gyakorlat. Hanem, hogy aki akkor teljesített azért csak olyan lehet melóba is, hogy kitartó, stb stb. De ezekre nincs kapacitása egy cégnek sajnos, hogy ezeket is megnézze. A legkönnyebb, hogy gyak van? nincs? akkor nem kellessz. De tényleg, hogy hogy legyen, ha nincs lehetőség? Az senkit nem érdekel.
2012. márc. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:

Én még annyit szeretnék hozzáfűzni a munkaügyihez, hogy:

a nyelvvizsgát nem tettem, de a legmagasabb iskolai végzettséget befejeztem. Miután levizsgáztam, azonnal mentem a munkanélkülibe, hogy milyen lehetőségeim vannak (természetesen nem munkára gondoltam, hiszen a nevükkel ellentétben, ők semmi ilyennel nem foglalkoznak), hogy még egy kicsit a végén segítsenek. Na de kiderült, hogy nyelvvizsga felkészítőre nem küldenek el, mivel nincs szakmám(csak egy érettségi), és mivel még nincs diplomám sem, így nem vagyok jogosult erre sem.....megmondom őszintén kellet egy pár mire ezt feldolgoztam, hogy miután hosszú éveken keresztül fáradoztam, én még erre sem vagyok jogosult, más meg csak úgy megkapja, szinte azt mondhatom, hogy az ölébe hullik. Ja és még semmiféle más tanfolyam sem indult, állítólag, pedig azon is szívesen részt vettem volna. Természetesen azóta egy magam, önállóan tanulom a nyelvet (biztosan hibásan is), de kemény vagyok, és csinálom, mert akartam valamit az élettől. Vizsgadíjra természetesen nincs pénz. Mélységesen sajnálom, hogy az egész fiatalságom a tanulásnak szántam, és beleöltem a rengeteg energiát, pénzt, és időt.

A környezetem még biztat, de engem egyre inkább felőröl a kilátástalanság.

2012. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 A kérdező kommentje:

utolsó:akkor menj be megint,kérdezz meg más embert a munkaügyibe,mert volt csoporttársam szintén államvizsga után mehetett fél éves nyelvztanfolyamra ingyen,ugy hogy csak sima érettségije volt,mert ugye nyelvvizsga hiányában nem kapta meg a diplomáját


És tudtommal semmi ismerőse nem volt,hogy mehetett

2012. márc. 28. 10:48
 86/97 anonim ***** válasza:
Kérdező! Most már akkor tényleg nem értem, hogy ki mehet ilyen tanfolyamokra. :) már ez is ismerősökön múlik?! ezt nem jogszabály szabályozza, amire már próbáltam rákeresni, de nem igazán találtam meg. Na mindegy, azért még rákérdezek, kíváncsi vagyok mit mondanak. Bár az is lehet, hogy ez térség függő lenne?!
2012. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 A kérdező kommentje:

Nem tudom,nem voltam soha ilyenen,csak az ismerősökön keresztül van nagyon pici rálátásom.


Egy nyelvtanfolyam elég drága,én a helyedben bemennék többször,hátha,és esetleg egy másik munkaügyi központot is felhivnék,attól hogy nem oda tartozol,belebotolhatsz segitőkész emberbe,aki tud rendes felvilágositást adni.

2012. márc. 28. 12:08
 88/97 anonim ***** válasza:

12-14! Merre dolgozol az országban? Csak hátha hallok valamit.

Én is jártam munkaügyis tanfolyamra. Diplomával, okj-s végzettséggel. Alapfokú angolra, majd középfokóra, és még egy átképzésre is, amit a munkaügyi egy munkáltatóval kötött, aki fel is vett minket a tanfolyam alatt.

2012. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
Én 1x 4 hónapig voltam munkanélküli kb. 2 éve, de a 2. hónaptól már kedtem lejjebb adni, persze kitűztem egy szintet ami alá azért nem mentem volna. Szerintem én a saját szakmámban elég magassan képzett vagyok (IT), ezért már az első hónapban több ajánlatot kaptam csak nem feleltek meg. Úgy látom, hogy akinek van tapasztalta és jó a saját területén az pár hónap alatt el tud helyezkedni, akár jóval több fizetésért, velem is ezt történt. DE, aki csak egy gépsor mellett dolgozik az bizony könyebben pótolható és valszeg komoly képzettsége sincs az biztosan többet vállal és a munkakeresés is eltart több hónapig vagy talán 1-2 évig is.
2012. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 anonim ***** válasza:

Kedves 75-ös!

Bizonyára Te is ismered azokat az infókat, amiket most megosztok Veled, de azért összefoglalom, gondolkodjunk együtt!

Én most már 10 hónapja kapom az önkormányzattól a 22.800 Ft-os jövedelempótló juttatást, és most kell gondolnom már az 1 éves felülvizsgálatra, hogy meglegyenek a feltételek és meghosszabbítsák.

Ehhez az alábbiakat kell teljesíteni:

30 napos közhasznú önkéntes munka

VAGY

munkaerőpiaci programba bekerülés

VAGY elvégzett iskola

(stb.)


Szerintem a közhasznú önkéntes munka pont egy olyan lehetőség, ami által lehet munkát szerezni. Van alkalom elmenni 4-5-6 helyre pár napot ingyen dolgozni, és azután ha nagy az egymásratalálás, már felvesznek pénzért is, ha van rá lehetőségük. Én így gondolom, bár még nem kóstoltam ebbe bele, mondom, ez az első évem, így nekem most lesz ez először aktuális.

Teneked a 3 év alatt kellett csinálni ilyet?


A másik a munkaerőpiaci program. Ilyen van a Mü. kp.ban is NÉHA, de nem elég a neten nézni, meg őket kérdezni, hanem a faliújságot is kell olvasni, most is van TÁMOP program tartósan munaknélkülieknek, és az önkormányzati és családsegítő váróban is szoktam ilyeneket gyűjteni a faliújságról, amikor úgyis várok ott. A Budapest Esély nevű intézménybe is így felvételiztem egy Széchényi programos munkahelyteremtő programba, most zajlik a felvételiztetés, 60 embernek fognak munkahelyet biztosítani, már megvolt az írásbeli, a szóbelik vannak még hátra, 2 héten belül kiderül, ki jutott be.


Te milyen intézményekhez jársz munkatalálás-ügyben és szociális ügyekben?

2012. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!