Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi munkanélküliként...

Mennyi munkanélküliként töltött idő után vállaltál volna el bármilyen munkát? A család noszogatott, ha nem láttak eléggé aktivnak a munkakeresésben?

Figyelt kérdés

Bármilyen munka alatt persze nem azt értem hogy elmész prostinak,hanem tegyük fel x végzettséged van,de csak mekibe vesznek fel vagy takaritani.

Mennyi idő után mondtál volna igent bármire ami legális?

A családod,főleg ahol kettesben éltek,párod noszogatott?

Vagy a környezetetekben mit láttok?


És sok évig hogy lehet valaki munkanélküli fiatalként? (50 felett még megértem,senki nem akar alkalmazni,pici babás nő detto)



2012. márc. 26. 20:13
 61/97 A kérdező kommentje:

23:12-16-os


pedig rengetegen dolgoznak 450es órabérést


fotós haver...ugyanmár,hány fotós dolgozik az országban,200?

1800-2000-es órabér tudod mennyit jelent?

kb 350ezer havonta.

Ennyit én jól megfizetett irodistaként nem keresek (konkrét foglalkozást direktbe nem irok,igaz É-M-on ez már középvezetői fizu)

2012. márc. 27. 08:35
 62/97 anonim ***** válasza:
Kelet-Mo. Van diplomám, egy nyelvet felsőfokon, egy másikat alapfokon beszélek, van OKJ-s szakmám is. 2 hónapja munkanélküli vagyok, előtte is csak max 1 évre vettek fel mindenhová, valaki más helyére. 4 munkahelyem volt eddig, mindenhol mást csináltam, semmiben nem tudtam releváns tapasztalatot szerezni, mert ahhoz 1 év kevés. A hirdetésekben csak erotikus munkát vagy ügynökit kínálnak. Sehová nem tudok bejutni még ismerős által sem, mert nincs felvétel. Az órabérhez. Legutóbbi munkanélküliségem idején kínomban elmentem egy céghez ügyintézőnek. Napi 11 óra munka, 4 órában bejelentve, nettó 80. 000-ért, heti 6 napban. Ha leosztom, 280 ft volt az órabérem. Hitegettek, h majd adnak többet, ha lajár az 1 hónap próbaidő. Nem adtak. Egyáltalán be se voltam jelentve nemhogy 4 órában! A 2. hónap után leléptem onnan.
2012. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 anonim ***** válasza:
érdekelne, de komolyan és semmi hátsó rossz szándék nincs bennem. De nem értem, hogy ha aki felsőfokon beszél egy nyelvet, nyelveket, hogy nem tud elhelyezkedni, főleg, hogy gondolom az egyik biztos a német lehet vagy angol gondolom. Vannak ha másnem informatikai cégek, kelet mo.n is, aki keresi az embereket.
2012. márc. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos Kelet Mo. egészen más mint Dunántúl,vagy Pest.Itt még annyi lehetőség sincs,mint ott.:(
2012. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:
100%
De most ha erre írtad amit kérdeztem, aki nyelvet beszél azokat keresi a t-system debrecenben, és ott százötven a kezdő fizu, sőt elindítanak egy egy milllát érő tanfolyamon, ami nemzetközileg elismert papírt ad. csak kell profin a nyelv
2012. márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 anonim válasza:
65%
:)
2012. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 anonim ***** válasza:
100%
Kelet-Mo-i vagyok. Egyetemi gazdasági diplomával, kommunikációképes angollal. Hónapok óta nem találok munkát, protekcióm nincs, Pestről nem jeleznek vissza, mert ugye vidéki vagyok. A tavasz elejét még megvárom. Utána szerintem elmegyek cselédnek, takarítani, k.kit pucolni külföldre. Itt még gyári munka sincs, ami van minimálbért fizet, amúgy sincs miért itt maradnom. Megérte tanulni..... Nincs jövőm. Ennyi.
2012. márc. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a takarítás nem egyenlő a szarpucolással, sokan a legrosszabb részét nézik annak is. Miközben a savakkal, lugokkal való dolgozás veszélyes is.mármint az egészségre. Na mindegy. Régi vita ez, pesti, dunántúli és keletmo.iak között, hogy menni kell fel, ott jobb, aki akar az megy.. stb stb. Felmész, albi elviszi, kaja elviszi a lóvét. Cégeknek kell a gyakorlat, pedig szerintem ha fél évre odaraknak egy régi dolgozó mellé simán betanulja az ember, akármiről is legyen szó. De a lehetőség sincs megadva. Viszont rokonnak, ismerősnek megadják, pedig nemhogy nem szakmája a majmának, hanem még köze sincs az egészhez, örült, alig várta, hogy kijöjjön az elemiből és Ő hiszi azt, hogy neki jár. Undorító ez a világ ami ma van.
2012. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 anonim ***** válasza:
49%

10:23 egyetértek veled. A vegyszereket kihagytam igaz. De mi az már nekünk :).

Pont az a roppant bosszantó, hogy még lehetőséget sem kapsz. S mint írod, pár hónap alatt bele lehet tanulni ezekbe, hiszen meg vannak hozzá a képességeid, ráadásul még akarod is. De hát ez van. :(

2012. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 anonim ***** válasza:
Hát igen és tényleg ezért van az, hogy röhögnek rajtunk a szakma nélküliek, meg meg azok is akiknek az sincs, mert látják a tv-ben, hogy diplomás munkanélküliekkel van tele minden, ők meg álltalában keresnek százat ha gyárba bekerülnek és én onnan jöttem, volt egy ötgyerekes, nyolc osztályos apa, aki száztíz felett vitt haza, és nevetett a hátam mögött, hogy én meg diplomásként dolgozok kevesebbért mint ő. Szóval figyeljetek! Én nem azt mondom, mert tudom, lehet saját hibáján kívűl nem tanult, mert mondjuuk diszgráfiás vagy valami, anyagi dologgal ne jöjjön senki, mert van diákhitel, szóval a lehetőség mint anno nekem is megvolt adva. Szóval, hogy dolgozik, és ő lexarja, hogyha neki van egy jó melója, mit érdekli, ha a másik aki erkölcsileg is megérdemelné ezerszer jobban mint ő. Csak legalább ne ők flegmázzanak már, hanem huzzák meg magukat és örüljenek, hogy ott vannak.
2012. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!