Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi munkanélküliként...

Mennyi munkanélküliként töltött idő után vállaltál volna el bármilyen munkát? A család noszogatott, ha nem láttak eléggé aktivnak a munkakeresésben?

Figyelt kérdés

Bármilyen munka alatt persze nem azt értem hogy elmész prostinak,hanem tegyük fel x végzettséged van,de csak mekibe vesznek fel vagy takaritani.

Mennyi idő után mondtál volna igent bármire ami legális?

A családod,főleg ahol kettesben éltek,párod noszogatott?

Vagy a környezetetekben mit láttok?


És sok évig hogy lehet valaki munkanélküli fiatalként? (50 felett még megértem,senki nem akar alkalmazni,pici babás nő detto)



2012. márc. 26. 20:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/97 anonim ***** válasza:

"És sok évig hogy lehet valaki munkanélküli fiatalként? (50 felett még megértem,senki nem akar alkalmazni,pici babás nő detto)"


Én gyakran visszamegyek megkérdezni, mi alapján döntöttek, mi alapján nem hívtak be.

Ezeket mondták eddig: akinek még nincs babája, azt azért nem szeretik, mert neki meg majd LESZ. Mert azt a munkaadó csak úgy magának kitalálja, hogy neked majd lesz. Engem 22 évesen is utasítottak el evvel az indokkal, most vagyok 37 éves, és még nem lett.

Másik indok, hogy a diplomást nem akarják megfizetni, mert az biztos nem éri be pl. 100 E Ft-tal, ezért nem is adnak neki esélyt, hogy alkupozícióba kerüljenek vele.

Ezt is úgy szpják ki a kisujjukból, hogy majd egy évek óta munkanélküli sokdiplomás egy neki tetsző, élvezetes munkát majd azért nem fogad el, mert nem adnak neki 110 E-t, csak 100-at. Röhej.

A továbbiakat már netes közvéleménykutatás révén szereztem:

Harmadik ok: az valószínűtlen, hogy igaz, amiket az önéletrajzom tartalmaz, nem létezik ilyen művelt ember, biztos hazudok; ha mégis igaz, akkor hazudjak le belőle.

Negyedik ok: senki nem akar a magánszférában magánál műveltebbet alkalmazni, csak a közszférában próbálkozzak.


Ha engem kérdezel: én nem csodálkoznék ezen, nem tudom, hány éves vagy, nekem úgy tűnik, nem vagy aktív a munkapiacon, mert aki benne van a munkakeresésben vagy dolgozik, az a saját szemével látja, mi van, annak nem valószínűtlen, amit hitetlenkedve kérdezel.

Az állások 90%-a nem toborzás útján kel el, meghirdetik, mert kötelező, de addigra már megvan, aki betöltse.

Csak pályázgatásokkal az ember csak kis valószínűséggel ér célt, ugyanis minden meghirdetett helyre több százan jelentkeznek.


Mindazonáltal van egy rakat segítség, ami miatt az ember nem hal éhen, vannak rokonok, állami segítség, stb., nyilván nem most fogok új ruhákat, cipőket venni, de a létfenntartás megoldható, idén összesen kb. 600 E Ft-ot kaptam az államtól különböző jogcímeken a helyzetem miatt, pedig szegény kerületben lakom, gazdagabb kerületekben anyagilag is többet segítenek. Van adósságom, mert ennyiből sem lehet mindent finanszírozni, de azt görgetem. Átmeneti állapot. Mindent megteszek, és amit nem lehet, azt elhalasztom.

Hidd el, semmit nem számít ebben az, hogy ha még jobban kibővítem az amúgy is bő spektrumon való munkakeresést.

Most abban a munkaerőpiaci programban, amibe felvételizek éppen, elmehetnék 6 hónapos hegesztőtanfolyamra, de ugyanabban a programban elmehetek 9 hónap, a végzettségeimnek megfelelő fizetett munkára is. Nem hiszem, hogy tanári, kulturális és művészeti képzettséggel előrébb lennék, ha most felcsapnék hegesztőnek.

Szóval az a kérdés, hogy BÁRMIRE igent mondanék-e, az sosem fog eljönni. A fent nevezett programban pszichológiai és pályaorientációs felkészítés is van, természetesen nem is engednének ilyet!

Mert értelmetlen. Ha egy területen felsőfokú végzettséged és 15 éves munkatapasztalatod van, és EVVEL se kapsz munkát, akkor mire jutnál nőként egy alapfokú férfiszakmában?

Azt olyan sokan a fejemhez tudják vágni, hogy miért nem megyek eladónak, csak egy fél percig sem gondolkodnak el azon, hogy eladónak szintén túljelentkezés van, és bőven szemezgethetnek, és eladónak csak kereskedelmi végzettséggel és kereskedelmi tapasztalattal rendelkezőkkel állnak szóba; tehát nem felelek meg.

2012. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/97 anonim ***** válasza:
91: Igazad van, sokan rámondják az emberre ha már több hónapja "nem talál" hogy " óóó lusta biztos azért, jaj nem igaz, hogy nincs, tele vannak az újságok stb stb" Okés, hogy tele van, de vagy bevan telve, vagy nem az én szakmámba keresnek, vagy más miatt nem felelek meg.... a másik meg alacsonyabb szakmát nem is tudsz munkaügyin tanulni mert nem lehet, én középfokú nyelvtanfolyamra nem jelentkezhettem mert a diploma miatt szóval..... lehet, sokan lusták, aztán jön a depressziónak is egy szakasza, amikor az ember feladja egy időre a keresgélést stb stb.. van rokon aki erre is azt mondja, lusta vagyok..... nekem pl nem bánnák ha takarítanék csak mert ha kérdezik anyutól tudja azt mondani, hogy "dolgozik a fiu" na mondhatom szép....... ja, és nem lakok én sem itthol, eltartom magam még mielőtt valaki ezt írná be.
2012. aug. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/97 anonim ***** válasza:

92., arról meg nem is beszélve, hogy ha egy a szintednek megfelelő helyen (pl. fejvadásztól) karriertanácsot kérsz, akkor a legrémültebben reagálnak egy szakmán kívüli tervre, mert 5 év múlva, ha visszamész a szakmádba, idézem: "hogy fogsz elszámolni a kiesett évekkel?!". Tehát ezt kimondottan ellenjavallják.

Pl. egy orvos, aki elmegy külföldre 3 évig pincérkedni....

Tényleg meredek.

2012. aug. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/97 anonim ***** válasza:
az még hagyám. de mivan aki mondjuk jóval messzebb a szakmájában dolgozott mondjuk jobb híján egy gyárban szalagon, az sehova nem számít bele szakmailag, annyi, hogy nem tünsz lustának a munkáltató szemébe ha látja, hogy dolgoztál azért valamit. de ezt meg bele sem tudod illeszteni az önéletrajzba..... akkor mivan? .... xar a helyzet na...
2012. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/97 anonim ***** válasza:
Az egészben akkor is az a legrosszabb, hogy nem elég, hogy ilyen helyzetben vagy, nem elég a napi többszöri elutasítás, még jönnek az ítélkező okoskodók, akik jól megrugdosnak, hogy miféle semmirekellő alak vagy... Ja, én lány vagyok amúgy... férfitől meg idősebb nőtől kifejezetten támogatást várnék és biztatást, erre rágalmaznak, rossz híremet keltik és megtaposnak. Alig van már épelméjű, éplelkű ember.
2012. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/97 anonim ***** válasza:
Jaja nekem is ez van 95-ös, meg bírom, hogy azelőtt évekig dolgozhattál, az okés volt, amíg a másik a családban nem, ő volt a semmirekellő, most az ember él a megtakarításából, igaz, megy elfele az idő, a szülő jön a zsarolós dologgal, hogy mi lesz ha már ő nem lesz, közben meg most sem ő tart el, szóval hiába dolgoztál előtte, az elvan felejtve, most nem melózol, szóval lusta, semmirekellő, válogató, stb stb vagy.
2012. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/97 A kérdező kommentje:

"Ha engem kérdezel: én nem csodálkoznék ezen, nem tudom, hány éves vagy, nekem úgy tűnik, nem vagy aktív a munkapiacon, mert aki benne van a munkakeresésben vagy dolgozik, az a saját szemével látja, mi van, annak nem valószínűtlen, amit hitetlenkedve kérdezel. "


25 éves nő vagyok,7 éve dolgozom,2 éve mérnökként szakmámban,előtte diákként,előtte feketén.

És mindezt Borsodban,ismerettség nélkül.

És mindig találtam magamnak munkát.

Volt hogy -20fokban kinn dolgoztam,de ugyanezt +40ben is tettem hőségriadó idején.Most irodában dolgozom,de nem esne le a gyűrű az ujjamról ha diplomásként soron kellene dolgoznom.

2012. aug. 21. 08:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!