Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi munkanélküliként...

Mennyi munkanélküliként töltött idő után vállaltál volna el bármilyen munkát? A család noszogatott, ha nem láttak eléggé aktivnak a munkakeresésben?

Figyelt kérdés

Bármilyen munka alatt persze nem azt értem hogy elmész prostinak,hanem tegyük fel x végzettséged van,de csak mekibe vesznek fel vagy takaritani.

Mennyi idő után mondtál volna igent bármire ami legális?

A családod,főleg ahol kettesben éltek,párod noszogatott?

Vagy a környezetetekben mit láttok?


És sok évig hogy lehet valaki munkanélküli fiatalként? (50 felett még megértem,senki nem akar alkalmazni,pici babás nő detto)



2012. márc. 26. 20:13
 11/97 anonim ***** válasza:
63%
Hát ja és pl én még azt sem csinálnám, hogy letagadnám a végzettségem. nehogy már egy xar állásért én letagadjam saját magam. De amúgy nagyon kiábrándító volt előző gyárbanis ahol voltam, látni a sokkal többet kereső nyolc osztályos kis buxi gyereket, mert ő rokonka volt, közben meg együtt mentünk oda, és ő még csalt is abba a két hónapba amíg még azt csinálta amit én. Egy év eltelt, nem raktak feljebb, el is jöttem, most viszont unatkozok, viszont tanulok tovább, de hazaköltözni nem fogok, viszont enni, lakni kell valahol.... sok dolog van ami változóvá teszi egy egy ember ilyen helyzetét.
2012. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/97 anonim ***** válasza:
100%

Hó végén lesz 1 hónapja, hogy munkanélkül vagyok, és betegeskedem is (táppénz alatt rúgtak ki). Bármikor mennék dolgozni, ha találnék olyat, ahova felvesznek, és nem ingatlanközvetítő meg ilyen böszmeségek, mert sajnos eddig csak ilyeneket találtam. Ja meg kamu munkák, ahol fizess előre...

Elvileg fél hónap múlva aktuális lenne egy gyári munka, ha addig más nincs, elmegyek, az elmúlt 2 évet is gyárban töltöttem és talán most felvennének javító műszerésznek, akkor elég jól keresnék.


Párom nem noszogat, ő inkább azzal jön, először teljesen gyógyuljak meg, lecseszett, hogy miért nézek már munkát. Amúgy albérletben élünk, és albi annyiból jön ki, amennyi az ő fizetése, én valamivel jobban kerestem nála. De kapok még 74 napig segélyt, illetve van tartalékom annyi, hogy még egy ideig nem lenne gáz, ha nem tudnék elhelyezkedni, ám én bármit elvállalok.

2012. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/97 anonim ***** válasza:
92%

"betegeskedem is (táppénz alatt rúgtak ki)"


Azt nem lehet.

Tehát ha elmész a munkaügyi bíróságra, akkor szép summát kaphatsz!

Én nem hagynám bent a cégnél azt a pénzt!

2012. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/97 A kérdező kommentje:

20:27: sok sikert a vizsgához,a középfukúhoz gratulálok,nekem mai napig nem sikerült (szerencsére igy is tudok jó helyen dolgozni)


20:28: és ha mégse vesznek fel hónapokon keresztük arra a munkára amire te "születtél"?


20:32: miért tartana fogva? a felmondási idő maximum 1 hónap,de ezt is elengedik sok helyen

2012. márc. 26. 20:36
 15/97 anonim ***** válasza:
66%

"A gyártósort kihagytam, mert nem tudok állni sokat. Mekibe meg, mint dagadt disznót nem alkalmaznak, plusz, néha nem hallom rendesen, amit nekem mondanak."


Nem mindenhol kell állni a gyárban. Ahol én dolgoztam, ott minden munkakörben ültek a soron, magasított székeken (ilyen bárpultszerű, háttámlával)

2012. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/97 A kérdező kommentje:

20:35

sajnos betegszabi alatt is kirughatják ha próbaidős

illetve ha nem próbaidős,de lejár a szerződése,akkor nem hosszabbitják meg egyszerűen

2012. márc. 26. 20:38
 17/97 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem lehet.

Tehát ha elmész a munkaügyi bíróságra, akkor szép summát kaphatsz!

Én nem hagynám bent a cégnél azt a pénzt!"


Sajnos nincs ilyenre lehetőségem, határozott idejű szerződésem volt, hó végén járt le és szépen nem hosszabbítottak. Még indokolniuk sem kellett. :S Plusz majd' egy évig nem fizették ki a magasabb bért, ami járt volna a munkakörömhöz, ami havi 30ezer forint. Mocskos cég és pontosan tudják, mit tehetnek meg. Elhiheted nekem, próbáltam kutatni a lehetőségeimet. :(

2012. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/97 anonim ***** válasza:
48%

"20:28: és ha mégse vesznek fel hónapokon keresztük arra a munkára amire te "születtél"?"


Hajlandó vagyok annál is többet próbálkozni. Valamint mint írtam, a teljes spektrumon keresek munkát, amihez értek.



"20:32: miért tartana fogva? a felmondási idő maximum 1 hónap,de ezt is elengedik sok helyen"


MINIMUM egy hónap, max. 1 év.

Példa: engem behívtak egy reklámra, ahol a napidíj 200 E vagy 400 E Ft attól függően, hogy hány országban adják le. Azonnal kellett menni a castingra, és azonnal rá kellett érni 2 hétig a forgatásra.

Hiába csak 90E-t keresek állásban, és hülyeség azt választani a reklám helyett, ha köt a szerződésem.

2012. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/97 anonim ***** válasza:
89%

"Sajnos nincs ilyenre lehetőségem, határozott idejű szerződésem volt, hó végén járt le és szépen nem hosszabbítottak."


Ja, akkor úgy értem, hiszen az papíron nem kirúgás. Sajnálom! Jobbulást kívánok!

2012. márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/97 anonim ***** válasza:
67%
18 éves korom óta dolgozom,nem volt megállás.Egyetem mellett volt a legnehezebb.Bármit elvállaltam,mert a szüleim nem tudtak támogatni,ezért nem volt kérdés,ha enni akarok,akkor dolgoznom kell.Az egyetem után sem jött azonnal az álom munka,de tudtam,hogy szükségem van állandó jövedelemre,a munkanélküli segélyből nem tudtam volna megalapozni az életem.Kettő,néha három műszakban dolgoztam,betanított munkát is végeztem diplomával a zsebemben.Mire férjhez mentem már volt egy biztos anyagi hátterem,a férjemnek is,így bele mertünk vágni a baba projektbe.Most olyan munkát végzek,amit szeretek,de bármikor elvállalnék bármilyen munkát,hogy el tudjam tartani a gyerekem.Régen magam miatt vállaltam el mindent,most ő miatta tenném. Nincs olyan,hogy alantas munka,ha valóban szükséged van a pénzre.
2012. márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!