Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi munkanélküliként...

Mennyi munkanélküliként töltött idő után vállaltál volna el bármilyen munkát? A család noszogatott, ha nem láttak eléggé aktivnak a munkakeresésben?

Figyelt kérdés

Bármilyen munka alatt persze nem azt értem hogy elmész prostinak,hanem tegyük fel x végzettséged van,de csak mekibe vesznek fel vagy takaritani.

Mennyi idő után mondtál volna igent bármire ami legális?

A családod,főleg ahol kettesben éltek,párod noszogatott?

Vagy a környezetetekben mit láttok?


És sok évig hogy lehet valaki munkanélküli fiatalként? (50 felett még megértem,senki nem akar alkalmazni,pici babás nő detto)



2012. márc. 26. 20:13
 71/97 A kérdező kommentje:

A jelenlegi helyemre én is ugy kerültem,hogy minimálórabéres 4 órás kisegitő munkaerő kölcsönzött,akinek nem jár semmi extra (cafeteria,bérlet,stb)

Aztán 1 év után kerültem át normális pozicióba,miután látták hogy rendesen dolgozom.

Aki elsőre normális helyre kerül be pl itt,az ismerettség lévén.

Hiába van meghirdetve egy állás,mire meghirdetik,már meg van a személy aki be fogja tölteni.

Nem igazán igazságos,de mindenütt ez megy.

2012. márc. 27. 10:43
 72/97 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ez megy, igazából kár is ezért morcogni, azaz változni nem fog. Mindenki segít az ismerősén ha tud, szóval ezért megkövezni senkit nem lehet, csak a megszerzett, és az állambácsi álltal államilag finanszírozott helyek is ilyen dolgok miatt megy a kukába, szóval amit ugymond belefektet az állam a lakosaiba, mivel minden ember tanulása pénzbe kerül, arra kiváncsilennék ezt pénzszerűsítve mennyi jönne ki.
2012. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 Brilliant válasza:
100%

Kérdező!

61-esre:

Az alkalmi munkánál mindig sokkal magasabb az órabér, mert meg kell szerezni a munkát. Szó sincs arról, hogy napi 8 órát dolgozol, úgy vadászol le egy-egy órát, megdlgozol azért is, hogy felkérjenek, ez minden alkalmi munkánál így van. A fotónál meg ugye fenn kell tartani a stúdiót, előhívásnak vannak költségei, profi gép, filmtekercs, elem a vakuhoz se ingyen van, oda is kell utazni a helyszínre (autó, benzin); ezt mind maga a fotós állja.

2012. márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
amikor kirúgtak, azonnal elkezdtem munkát keresni, még aznak több helyre is beadtam a jelentkezésemet. próbáltam kerülni a jutalékos munkákat. Viszont a call centeres munka nem riasztott, abban is van minimális fix, jobb, mint a semmi, max közben keresgélek. Másfél hónap alatt találtam is melót, jobban mondva másfél hónap múlva már kezdtem egy call centerben, még egy éve sem vagyok itt, már személyes ügyfélszolgálaton vagyok majdnem 200 ezres bruttó fizetéssel és 13.havi pénzzel. Én azt gondolom, hogy az esélyt meg kell adni minden munkának. Nem voltak elvárásaim, csak vágyaim. Szerencsére bejött. Elégedett vagyok, illetve munkám is van, és viszonylag hamar találtam. Ez nagy szó. A párom nem volt annyira bepáikolva, mint én. Van, amit az elején úgy gondolom, hogy nem vállalnék el, pl. takarítás, és nem azért, mert lenézem, mert anyukám is takarított, de gondoltam, előbb megpróbálom máshol. Nyilván ha más nem jött volna össze, azt is elvállaltam volna 2-3 hónap múlva, mivel albérletben lakunk, és max 2 hónapig húztuk volna.
2012. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én már 3 éve vagyok itthon, mert egyszerűen nem találok munkát.

Idegenforgalmi végzettségem van + egy német középfokúm + még alapfokon beszélek angolul és franciául, ezekről papírom nincsen, általánosban és gimiben tanultam őket.

Budapest összes utazási irodájába már elküldtem kétszer is az önéletrajzomat, amit hozzáértő ismerőssel már felturbóztunk, tehát nem ezzel van a gond, hogy bénán van megírva. Kb 10 iroda írt vissza, hogy nincs felvétel, vagy épp csődben vannak.

Ezen kívül még kb. 500 (ha nem több) helyre jelentkeztem, össz-vissz kb. 20-an írtak vissza, hogy hát sajnáljuk, de nem önt választottuk.

Jelentkeztem már több helyre is eladónak (kínai, plázás butikok), de semmi.

Pedig bármit megcsinálnék, nem magával a munkával van gond, mert szívesen dolgoznék, hisz kell a pénz, nem is konkrétan nekem, hanem a családomnak (szülők, tesó), csak egyszerűen nem vesznek fel.

Tudom, hogy nem illik vadidegenektől ilyet kérni, de valamelyikőtök tud valami eladói, betanított vagy esetleg irodai munkát, amihez elég egy érettségi, akkor légyszi szóljon.

Tényleg illetlenség sztem is itt ilyet kérni, de már annyira el vagyok keseredve, hogy ezt a kérdést meglátva gondoltam, megpróbálom itt is.

Örök hálám annak, aki segít!!!

27/L

2012. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:

2 éve és 1 hónapja vagyok itthon pályakezdőként(21évesen) sajnos.Volt közben egyszer egy 2 hónapos melóm(mert végül otthagytam) ami abból állt hogy 2 hónap alatt össz-vissz itthon voltam 4 napot és a többi nap dolgoztam reggel 6-7 től este 11-12 ig!Úgy hogy benyögte a kedves tulaj ,hogy hmm szarok rád itt van 80.000 tetszik tetszik nem nem!Egyből otthagytam...no comment.

Jah meg még volt egy hónap munkaviszonyom szintén otthagytam mert nevetségesen hasonló volt a munkaidő és a fizetés épp hogy a min.bért érte el úgy hogy egy utolsó csicskásnak néztek és míg másik 3 emberke munkáját is Én végeztem(akikkel egy irodában voltam) Ők havi szintem 280.000.- alatt nem kerestek és nekik EZ az összeg is kevés volt és nem jöttek ki belőle hó végéig :O


Nem vagyok válogatós ,csak azért azt is mérlegelni kell hogy minden utazási étkezési költséget levonva megéri-e egészségügyileg tönkretennie magát napi szintre lebontva kb 1500-2000 Ft-ért az embernek.És akkor még számlákat és esetleges albérletet nem fizetett!


Bármilyen munkát elvállalnék ami megéri.Hiába vagyok Budapesti ,itt sincs kolbászból a kerítés.Rohadt nehéz munkát találni.Pedig jelentkeztem már:takarítónőnek,felszolgálónak,kézilánynak, végzettségem szerinti kertésznek-segédmunkásnak,gyárba...stb...


Még mielőtt kihagynám a munkanélküliek érdekes mód semmilyen még takarítási munkát se tudnak ajánlani!


21/N

2012. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:

75-ös, én vagyok ez előtted lévő :)

Egyetértek azzal, hogy a munkaügyi központ magasról tesz az emberre.

Megkérdeztem az ügyintézőtől, hogy elvégezhetek-e xy tanfolyamot, amit ők támogatnak, még be sem fejeztem a kérdést, már mondta, hogy azok nem szoktak indulni, mert nincs meg a létszám. Na bumm!

Nagyon szeretnék más szakmát, nyelveket is tanulni, de pénz nélkül nem megy.

2012. márc. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
Illetve: 76-os, én vagyok a 75-ös! :)
2012. márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:

76-os vagyok.


Igen többszörösen jelentkeztem átképzésre,mert ha hiszi az ember ha nem nem vesznek nőként fel a saját szakmámba!Nem tudok elhelyezkedni sehova se.Erre az volt a válasz ,hogy fiatal vagyok van már szakmám oldjam valahogy meg hogy elvégezzek más szakmát,mert Ők csak a 8 -ált-ost és a OKJ- nélküli diplomásokat képzik át! Megjegyezném pont Ők azok akinek ingyen lenne sok helyen a képzés vagy minimális összegért.


Nekem meg 240.000 alatt még egy takarítói sincs,mert vam már egy szakmám!És nem támogat többet az állam.


Pályáztam meg nem egy kerületben kertészeti állást(állami ügyebár) ,köztük volt az a kerület is ahol 21 éve állandó bejelentett lakos vagyok és pályakezdő munkanélküli(!) ,de a kedves ügyintézőm arra se volt hajlandó,hogy Ő kiközvetítsen,mert nem és kész!Pedig akkor elvileg nagyobb lenne a pályázat elnyerésének esélye.

2012. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
Igen, mert alulképzetteknek találták ki az eu pénzek álltal indított képzéseket is. de akkor szólhatnának már akkor is, mikor diplomásan jeletkeztem középfokú nyelvképzésre, el is mentem, megfeleltem, de nem fértem be mert htárébb csúsztam rászorulás téren. Ezt mondhatták volna az elején is, akkor nem bizakodtam volna. De nem? Meg az is butaság, hogy sokan már az ötödik szakmát tanulják, oszt egyikhez sem érttenek.
2012. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!